معرفی سامانه ثبت تغییرات شرکت تعاونی

ثبت تغییرات شرکت های تعاونی یعنی چه؟

هر شرکت تعاونی پس از ثبت به دلایلی ممکن است بخواهد تغییراتی در ساختار خویش ایجاد نماید. از این رو ثبت تغییرات شرکت تعاونی تولید و مصرف بسیار مهم است. شرکت های تعاونی تولید و مصرف همانند سایر شرکت های تجاری می توانند پس از ثبت نسبت به تغییر مفاد اساسنامه خویش اقدام نمایند. این تغییر می تواند در هر قسم از شرکت صورت گیرد و از این نظر محدودیتی وجود ندارد.

نکته مهم نحوه ثبت این تغییرات است. چرا که تمامی تغییرات صورت گرفته در شرکت ها باید به صورت رسمی و قانونی در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسند. به همین مناسبت در این مقاله از ثبت خوارزمی می خواهیم به نحوه ثبت تغییرات شرکت تعاونی و باید و نبایدهای آن بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر تنها کافیست فرم مشاوره رایگان سایت را پر کنید تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس گیرند.

فرم درخواست مشاوره رایگان

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ثبت تغییرات شرکت های تعاونی یعنی چه؟

ثبت تغییرات شرکت های تعاونی یعنی چه؟ثبت تغییرات شرکت تعاونی تولید و مصرف یعنی ثبت هر نوع تغییری که در ساختار و مفاد اساسنامه شرکت صورت می گیرد. دقت کنید شرکت ها برای آن که بتوانند به صورت قانونی فعالیت خود را شروع کنند، باید در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسند. این قانون برای ایجاد تغییرات شرکت نیز اعمال می شود. بنابراین برای ایجاد تغییرات قانونی و قابل اعمال در شرکت، ثبت تمامی آن ها در اداره ثبت شرکت ها ضروری است. این تغییرات می توانند امور زیر صورت گیرند:

 • تغییر نام شرکت یا عنوان و برند شرکت
 • تغییر قالب فعالیت شرکت از تعاونی به قالب دیگر
 • تغییر موضوع فعالیت شرکت و اهداف تاسیس آن
 • تغییر محل اقامت شرکت و اطلاعات مربوط به آدرس آن
 • تغییر سرمایه اولیه شرکت (کاهش یا افزایش سرمایه)
 • تغییر مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و …
 • وارد شدن شریک جدید به تعاونی
 • نقل و انتقال سهام میان شرکای شرکت
 • انحلال شرکت

همچنین بخوانید: شرکت تعاونی چیست؟

سامانه ثبت تغییرات شرکت تعاونی تولید و مصرف

سامانه ثبت تغییرات شرکت تعاونی تولید و مصرف همان سامانه اداره ثبت شرکت ها به آدرس https://irsherkat.ssaa.ir است. سامانه ثبت شرکت ها خدمات الکترونیکی مربوط به ثبت شرکت و ثبت صورتجلسه تغییرات را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

در گذشته متقاضیان جهت ثبت هرگونه تغییر باید به صورت حضوری به اداره ثبت شرکت ها مراجعه می کردند. اما امروزه از طریق سامانه ثبت شرکت ها به راحتی می توان امور مربوط به ثبت تغییرات را انجام داد.

دقت کنید تمامی درخواست های ثبت شده در این سامانه باید همراه با بارگذاری مدارک خواسته شده باشد. در غیر این صورت امکان ثبت تغییرات برای شرکت های تجاری وجود نخواهد داشت.

مدارک لازم برای ثبت تغییرات شرکت های تعاونی

مدارک لازم برای ثبت تغییرات شرکت های تعاونی

برای ثبت تغییرات شرکت تعاونی تولید و مصرف لازم است یک سری مدارک مشخص را در سامانه بارگذاری نمایید. علاوه بر بارگذاری الکترونیکی این مدارک، ارسال آن ها به صورت فیزیکی به اداره ثبت شرکتها نیز لازم است بنابراین بدون مدارک زر نمی توان هیچ گونه تغییری را اعمال کرد. مهم ترین مدارک لازم برای ثبت تغییرات شرکت های تعاونی به صورت زیر هستند.

 • صورتجلسه امضاء شده توسط تمامی افراد حاضر در مجمع عمومی عادی یا فوق العاده
 • اساسنامه شرکت با در نظر گرفتن تمامی تغییرات
 • مدارک شناسایی و هویتی تمامی شرکا و افراد حاضر در جلسه مجمع عمومی
 • آگهی تاسیس روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران
 • مدارک و صورتحساب های مالی شرکت در صورتی که تغییر از نوع مالی باشد.

فرایند ثبت تغییرات شرکت تعاونی چگونه است؟

فرایند ثبت تغییرات شرکت تعاونی فرایندی بسیار ساده است که در عین حال دارای چالش ها و پیچیدگی های مربوط به خودش می باشد. به همین دلیل برای انجام این نوع تغییرات و اقدامات لازم است دانش حقوقی بالایی داشته باشید.

آشنایی با فرایند کلی ایجاد تغییرات در شرکت تعاونی به شما کمک می کند که بتوانید با دانش بیشتری این کار را انجام دهید. قبل از اقدام به ثبت تغییرات در سامانه اداره ثبت شرکتها، ابتدا باید این تغییرات را در شرکت و با حضور و موافقت شرکا انجام دهید.

بیشتر مطالعه کنید: ثبت شرکت تعاونی چیست؟

تشکیل صورتجلسه مجمع عمومی برای ثبت تغییرات

اولین قدم برای ثبت تغییرات شرکت تعاونی در سامانه شب شرکت ها، تشکیل صورتجلسه مجمع عمومی است. این مجمع هم می تواند به صورت عادی و هم فوق العاده برگزار شود. تغییرات لازمه از سوی اعضای هیئت مدیره در جلسه عنوان شده و رای گیری خواهد شد. در صورت موافقت اکثریت اعضای حاضر در صورتجلسه، صورتجلسه تنظیم شده و به امضای آن ها می رسد.

دقت کنید داشتن صورت جلسه و ارائه آن برای ثبت تغییرات شرکت ضروری است. بدون صورتجلسه معتبر و امضا شده نمی توانید هیچ گونه تغییری در اساسنامه شرکت ایجاد کنید.

ثبت تغییرات شرکت تعاونی در سامانه ثبت شرکتها

ثبت تغییرات شرکت تعاونی در سامانه ثبت شرکتهابعد از تدوین صورتجلسه و امضای آن، نوبت به ثبت این تغییرات در سامانه اداره ثبت شرکتها می رسد. برای این کار باید طبق مراحل زیر عمل کنید.

 1. ابتدا وارد لینک https://irsherkat.ssaa.ir شده و در صفحه اول بر روی گزینه صورتجلسه تغییرات کلیک کنید.
 2. در گام اول باید اطلاعات شخصی حقوقی همانند شناسه ملی، نوع شخصیت حقوقی، اداره استان و … را وارد نمایید.
 3. گام های بعدی مربوط به اطلاعات جلسه، تصمیمات جلسه، تغییرات تصفیه، تغییرات اطلاعات شخصیت و … هستند.
 4. اطلاعات جلسه و تصمیمات آن را دقیقا مطابق صورتجلسه تنظیم شده وارد نمایید.
 5. دقت کنید تمامی اطلاعات خواسته شده در کادرها را باید به صورت صحیح و مطابق با مدارکی که دارید وارد نمایید. در غیر این صورت امکان رد شدن درخواست شما وجود دارد.
 6. بعد از اتمام تکمیل اطلاعات، گزینه ثبت درخواست را بزنید.

اگر درخواست شما توسط کارشناسان اداره تایید شود، لازم است مدارک فیزیکی خود را با پست به آدرس اعلام شده ارسال نمایید. چرا که مدارک شما باید به صورت حضوری نیز تطبیق داده شده و تایید شوند.

انتشار آگهی ثبت تغییرات در شرکت های تعاونی

بدون انتشار آگهی روزنامه رسمی و کثیرالانتشار امکان ثبت تغییرات شرکت تعاونی تولید و مصرف وجود ندارد. بعد از تایید مدارک به صورت حضوری، نوبت به انتشار آگهی در روزنامه می رسد. این آگهی به منظور اطلاع رسانی ایجاد تغییرات موجود در شرکت تعاونی انجام می شود. برای درج آگهی تغییرات شرکت تعاونی مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا وارد سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://www.rrk.ir/ شوید.
 • در صفحه اول گزینه ورود اعضا را بزنید. اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید و حساب کاربری ندارید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید.
 • ایمیل و کلمه عبور خود را بزنید و کد امنیتی را وارد نمایید. سپس گزینه سبز رنگ ورود را بزنید.
 • بر روی گزینه آگهی های قانونی کلیک کرده و گزینه پرداخت هزینه را انتخاب نمایید.
 • سپس کد مکانیزه 18 رقمی مربوط به آگهی را وارد نمایید.
 • سپس هزینه مربوطه را یا از طریق شارژ حساب یا به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

هزینه ثبت تغییرات شرکت تعاونی تولید و مصرف

هزینه ثبت تغییرات شرکت تعاونی تولید و مصرفهزینه ثبت تغییرات شرکت تعاونی شامل هزینه تنظیم صورتجلسه تغییر، هزینه پست، هزینه انتشار آگهی و … می شود. بیشترین هزینه مربوط به انتشار آگهی است که میزان آن بستگی به نوع آگهی و نوع روزنامه دارد. بنابراین نمی توان قیمت خاصی برای آن در نظر گرفت. هر چه تغییرات اعمال شده بیشتر باشند، متن آگهی بیشتر و قیمت انتشار آن نیز افزایش می یابد.

ثبت تغییرات انواع شرکت های تعاونی با موسسه ثبت خوارزمی

جهت ثبت انواع تغییرات مربوط به شرکت های تعاونی تولید و مصرف تنها کافیست با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید. مشاوران حقوقی می توانند در تدوین صورتجلسه و ثبت آن در سامانه اداره ثبت شرکتها شما را یاری دهند. بنابراین دیگر نیازی نیست نگران چگونگی ثبت تغییرات شرکت باشید.

جمع بندی

در این مقاله از سایت ثبت خوارزمی نحوه ثبت تغییرات شرکت تعاونی و سامانه ثبت این نوع تغییر را معرفی کردیم. همچنین مدارک لازم و نحوه ثبت این تغییرات را به صورت کامل توضیح دادیم. در صورت داشتن سوالات بیشتر می توانید فرم مشاوره رایگان سایت را پر کنید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
( رای)
این مقاله را نیز مطالعه کنید  مدارک ثبت شرکت تعاونی
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان