ثبت تغییرات شرکت

برای آشنایی با تغییرات شرکت با ما همراه باشید. تغییرات شرکتهاباید از لحاظ قانونی حتما باید ثبت شرکت شود در حقیقت برای تغییرات در اجرای تصمیم هایی که در شرکت ها اتفاق می افتد .ابتدا باید ثبت آن از لحاظ قانونی انجام شود ما با توجه به مدارکی از طرف شما ارسال شده است اقدام به تنظیم صورتجلسه می نماییم و سپس آن را ثبت می کنیم.به طور کلی بیشترین تغییرات شرکتها تغییرات آدرس – نقل و انتقال سهام – ورود یا خروج در شرکت ها – افزایش یا کاهش سرمایه – تعیین اعضای هیات مدیره و انحلال شرکت می باشد.

ثبت تغییرات شرکت چه مراحلی دارد؟ ثبت صورتجلسه تغییرات چگونه است و برای هر تصمیم و تغییر کدام صورتجلسه را باید تنظیم کنیم، اصلا چه مدت زمان می برد؟ به تمامی این سوالات در ادامه دقیق پاسخ خواهیم داد.

متقاضیان زمانیکه که شرکت خود را به ثبت رساندند می توانند تغییراتی بر روی آن انجام دهند که این ثبت تغییرات شرکت می تواند:

  • تغییر در اساسنامه باشد مانند آدرس شرکت یا نام یا موضوع فعالیت یا بندی از اساسنامه ( این موارد جزو اختیارات مجمع عمومی به طور فوق العاده می باشد.
  • تغییر در میزان سهام، یا اضافه شدن شریک جدید و موضوعاتی از این قبیل که این موارد هم در اختیار مجمع عمومی می باشد.
  • تمدید مدیران یا تغییر سمت ها که این موارد معمولا از اختیارات هیئت مدیره می باشد و نیاز به مجمع نیست.

تذکر: قبل از تمامی موارد گفته شده در بالا باید اساسنامه شما مطالعه و بررسی شود که هرکدام از موارد بالا از اختیارات سهامداران و مجمع است یا هیئت مدیره

اگر قصد هر یک از این تغییرات را داشته باشید باید بصورت قانونی اقدام نمایید بنابراین اگر نمی دانید تغییرات شرکت به چند حالت تنظیم می شود توصیه می کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

ممکن است هر کدام از مواد ثبت تغییرات برای شما کمی گنگ باشد، به همین منظور ابتدا توضیحی درباره مدارک لازم جهت ثبت تغییرات شرکت ها ارائه می دهیم سپس ثبت تغییرات در هرکدام از موارد را به اختصار توضیح خواهیم داد.

مدارک لازم جهت ثبت تغییرات شرکت

برای ایجاد ثبت  شرکت ابتدا باید تمامی اعضا با تغییرات موافقت داشته باشند تا بتوان برای ثبت  اقدام نمود. این مدارک عبارتند از:

  • تشکیل جلسه و تنظیم صورتجلسه تغییرات با توجه به نوع تغییرات ( مجمع عمومی عادی، یا عادی به طور فوق العاده یا هیئت مدیره )
  • مدارک شناسایی اعضا و سهامداران شرکت ( فقط کپی کفایت می کند و نیاز به برابر اصل کردن یا گواهی عدم سوپیشینه نمی باشد )
  • اساسنامه شرکت
  • روزنامه رسمی تاسیس یا آخرین تغییرات شرکت

اگر بعد از ثبت شرکت و انجام فعالیت شرکت شما به دلایل مختلف دچار تغییرات شد باید این تغییرات را به سازمان اداره امور ثبت شرکت ها اعلام کنید و مسئولین مربوطه را در جریان این تغییرات و امور آن و خدمات جدید قرار دهید. ثبت تغییرات شرکت می تواند دلایل متفاوتی اشته باشد و هم می تواند تغییرات متفاوتی باشد که به چند مورد آن اشاره می‌کنیم.

سوالات مهم تغییرات شرکت

مدت زمان ثبت تغییرات شرکت چقدر است؟

شما بعد از ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در سامانه 3 و پذیرش نهایی 3 روز فرصت دارید که مدارک را تحویل پست بدهید. معمولا اگر تمامی مراحل را بدون اتلاف وقت انجام بدهید ثبت تغییرات شرکت طی 10 روز کاری امکان پذیر است، کمتر از این زمان هم به دلیل اینکه صورتجلسات در اداره باید توسط کارشناس بررسی شوند از عهده موسسات ثبت خارج است. ما در موسسه ثبت میزان صورتجلسات را یک روزه به شما جهت امضا تحویل می دهیم.

هزینه ثبت چقدر است؟

هزینه ثبت تغییرات، به تعداد صورتجلسات بستگی دارد. چون هر صورتجلسه ثبت جداگانه و روزنامه رسمی و کثیرالانتشار جداگانه خواهد داشت، اگر خودتان اقدام کنید بدون وکیل یا هر موسسه ای برای ثبت هر صورتجلسه حدودا 200 هزار تومان هزینه خواهید کرد اما مثلا اگر با موسسه ما کار کنید معمولا بدون در نظر گرفتن هزینه روزنامه، هزینه هر صورتجلسه بین 400 الی 600 هزار تومان می باشد که این نوسان به دلیل هزینه روزنامه می باشد.

چه مدارکی مورد نیاز است؟

اساسنامه شرکت، تعداد و مقدار سهام شرکت ( لیست شرکا با مقدار سهم هر شخص ) و مشخصات هویتی اعضا برای ثبت هر صورتجلسه ای مورد نیاز است.

آیا خودمان می توانیم تغییرات شرکت را در سامانه ثبت کنیم؟

بله اما در صورتی که قبلا با راهنمایی کسی این کار را انجام داده باشید، در غیر این صورت احتمالا در تنظیم صورتجلسات که قواعد خاص خود را دارند و یا بعد از ثبت در سامانه و پست مدارک اشتباه خواهید کرد و درخواست شما رد خواهد شد و مجدد باید این مسیر را طی کنید. در صورتی که قبلا این فرآیند را انجام نداده اید با ما مشورت کنید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)
X