ثبت علامت تجاری

فرم درخواست ثبت برند | فرم زیر را کامل کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاورین ما با شما تماس حاصل فرمایند.

ثبت علامت تجاری(برند)

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت با مسئولیت محدود طبق تعریف قانون تجارت شرکتی است که بین حداقل دو نفر از افراد تشکیل شود. در این نوع شرکت افراد تنها به میزان سرمایه خود مسئول بدهی ها و تعهدات شرکت هستند. به طور مثال اگر میزان سرمایه یک نفر از شرکا دویست میلیون تومان باشد و شرکت پانصد میلیون تومان بدهی داشته باشد این یک نفر از شرکا تنها تا سقف دویست میلیون تومتن مسئولیت پرداخت بدهی را بر عهده داردو حتی اگر شرکت بخاطر عمل او ورشکست شده باشد و در صورتی که شرکت با مسئولیت محدود ورشکست شود خود شریک الزاما ورشکست معرفی نمی شود.

ثبت برند یا علامت تچاری

مشاوره رایگان

021-45197000

از الف تا ی ثبت علامت تجاری ( برند )

ثبت علامت تجاری(برند) : در هر حرفه و شغلی در دنیای امروز آنقدر تعداد محصولات و خدمات افزایش پیدا کرده و رقابت ها زیاد شده که اشخاص حقیقی و حقوقی سعی می کنند نام و طرح تجاری خود را به ثبت برسانند.

**داشتن نام تجاری باعث می شود آن محصول یا خدمات خیلی بهتر و بیشتر در ذهن افراد ثبت شود**

شاید خیلی اوقات این داستان را شنیده ایم که شخضی که صاحب یک نام تجاری خیلی بزرگ است آن را به ثبت نرسانیده و سعی کرده تنها با حس شهرتی که دارد به فعالبیت خود ادامه دهد اما در این حین شخصی که شاید حتی با آن نام تجاری فعالیتی نداشته آن را به اسم خود ثبت کرده و مانع از فعالیت شخص اول شده است. بنابراین جالب است بدانیم در ایران قانون اولویت حاکم است به این معنی که هرکس نام تجاری را در طبقه ای ثبت کرد اولویت با اوست حتی اگر قبلا با آن نام هیچ فعالیتی نداشته باشد.

 

مدارک لازم برای ثبت نام تجاری

شخص حقیقی:

شناسنامه

کارت ملی

نام تجاری و طرح (لوگو) ( اسمی که میخواهید ثبت کنید )

گواهی صحت امضا ( پس از ثبت نام از موسسه فرم مخصوص را دریافت میکنید )

 

شخص حقوقی:

کلیه مدارک ثبتی شرکت اعم از اساسنامهُ آگهی ثبتی و روزنامه رسمی

شناسنامه و کارت ملی  مدیر عامل

نام تجاری و طرح (لوگو) ( اسمی که میخواهید ثبت کنید )

گواهی صحت امضا ( پس از ثبت نام از موسسه فرم مخصوص را دریافت میکنید )

 

** باید توجه داشت که اگر نام انتخاب شده ریشه فارسی نداشت باید حتما از کارت بازرگانی یا کارت عضویت اتاق استفاده کرد. **

شخصی که نام تجاری را ثبت کرده به راحتی می تواند از اشخاصی که از نام او به هر نحو استفاده می کنند شکایت  کند و جلوی فعالیت آن ها را بگیرد حتی اگر آن افراد سالیان طولانی از آن برند استفاده می کردند. هر شخصی که اقدام به ثبت برند می کندباید جواز مربوط به فعالیت خود را داشته باشد. منظور از جواز هر مجوزی است که از صنف مربوط صادر شده باشد. اگر نامی در یک گروه کالا ثبت شده باشد دیگر امکان ثبت آن در همان طبقه وجود ندارد ولی می توان آن را در طبقات دیگر و یا برای کالا و خدمات متفاوت دیگر ثبت کرد.

 

برای ثبت علامت تجاری قانون هفتاد درصد وجود دارد به این معنا که نامی که برای ثبت انتخاب می شود نباید تا هفتاد درصد با نام های دیگر در همان طبقه مشابهت داشته باشد در غیر این صورت علامت تجاری در مرحله کارشناسی رد می شود.

برای انتخاب اسم برند باید توجه کرد که از اسامی عام، اسم شهر و کشو، ‌اسامی که خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد استفاده نشود.

به طور مثال اگر شخصی بخواهد برند خود را در زمینه سنگ و جواهر ثبت کند نمی تواند نام عقیق یا زمرد را به تنهایی انتخاب کند چرا که اسم برند انحصار می آورد و باعث می شودافراد دیگر نتوانند در همان طبقه از این اسامی استفاده کنند.

راه حلی که برای این موضوع باعث از بین رفتن عام بودن آن می شود اضافه کردن اسم خاص به این نوع کلمات عام است. و در آخر لازم به ذکر است که ثبت نام تجاری در هر گروه کالایی برای آن شخص انحصار استفاده از آن نام را ایجاد می کند و در صورتی که هر شخص دیگر از آن نام استفاده کند صاحب برند می تواند از آن شخص شکایت کند و جلوی فعالیت او را بگیرد و غرامت سنگینی از او بگیرد.

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)
X