دلایل ثبت برند | چرا باید برند خود را ثبت کنیم؟

دلایل ثبت برند

چکیده مقاله

علائم تجاری‌ معمولا حاوی مفاهیم و شعارهای تجاری هستند که در واقع نمایان گر نوع فعالیت و هدف شرکت‌ها و مجموعه‌های تجاری هستند. ویژگی مهم ثبت برند این است که شما می‌توانید تمامی تبلیغات و برنامه‌های بازاریابی خود را بر اساس آن پیش برده و از آن پس مشتریان و مخاطبان شما با دیدن آن برند شما را به خاطر خواهند آورد.
دلایل ثبت برند

دلایل ثبت برند | چرا باید برند خود را ثبت کنیم؟

ثبت برند چه اهمیتی دارد؟

علائم تجاری‌ معمولا حاوی مفاهیم و شعارهای تجاری هستند که در واقع نمایان گر نوع فعالیت و هدف شرکت‌ها و مجموعه‌های تجاری هستند. ویژگی مهم ثبت برند این است که شما می‌توانید تمامی تبلیغات و برنامه‌های بازاریابی خود را بر اساس آن پیش برده و از آن پس مشتریان و مخاطبان شما با دیدن آن برند شما را به خاطر خواهند آورد. به طور کلی استفاده از برند می تواند کمک شایانی به ثبت اطلاعات شما در حافظه مخاطبان داشته باشد. ثبت برند می‌تواند توسط افراد حقیقی و حقوقی انجام شود و برای هر کدام لازم است مدارک مورد نظر تهیه شده و در اختیار کارشناسان مربوطه قرار گیرد. در ادامه به بررسی دلایل ثبت برند خواهیم پرداخت.

 

دلایل ثبت برند

امروزه اکثر کسب و کارها از اهمیت استفاده از برند و نام و نشان تجاری برای متمایز کردن محصولاتشان در بازار آگاه هستند اما شاید همه آنها از اهمیت ثبت نشان تجاری خود و حقوقی که به واسطه ثبت برند و در راستای قانون حمایت از علائم تجاری برای آن‌ها ایجاد می‌شود اطلاع چندانی نداشته باشند.

شما با ثبت برند انحصار عرضه کالا و خدماتتان را از آن خود می‌کنید. یعنی شما پس از ثبت برند می‌توانید تحت حمایت قانون ثبت علائم تجاری از عرضه کالاهای یکسان یا مشابه که از عین یا مشابه نشان تجاری شما به صورت گمراه‌کننده استفاده می‌کنند جلوگیری کنید.

بدیهی است که استفاده از برند شما توسط رقبا، علاوه بر هدر دادن سرمایه‌گذاری انجام‌شده می‌تواند باعث ضربه زدن به شهرت، وجهه و اعتبار شما نیز شود. از آنجا که رقبایی که به این شکل در بازار فعالیت می‌کنند معمولا کالا یا خدمات را با کیفیت پایین‌تری ارائه می‌کنند عدم پیگیری به موقع از مجاری قانونی می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به برند شما وارد کند.

اگر برند خود را ثبت نکنیم امکان تفویض اجازه استفاده از آن نیز آسان نخواهد بود. همان‌طور که می‌دانید اعطای نمایندگی به یک شرکت یا شخص ثالث می‌تواند منبع درآمد جانبی برای شرکت ایجاد کند. که در صورت عدم ثبت برند استفاده از این امکان به راحتی میسر نخواهد بود.

ثبت برند به راحتی مانع از سوءاستفاده‌های احتمالی شرکت‌های ثالث می‌شود. علاوه بر این قوانینی وجود دارد که با ارائه مدارک لازم می‌توانید منابع مورد نیاز یا وام و تسهیلات مختلف را برای توسعه و کسب موفقیت بیشتر کسب و کارتان پس از ثبت برند دریافت کنید.

 

مدت اعتبار برند ثبت شده چه قدر است؟

مدت اعتبار ثبت برند ۱۰ سال است. از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت برند، علامت یا نشان تجاری شما ۱۰ سال اعتبار دارد. شما می‌توانید با ارائه درخواست و با پرداخت هزینه مشخص شده نشان تجاری خود را برای دوره‌های متوالی ۱۰ ساله تمدید کنید. خوب است بدانید پس از پایان دوره ۱۰ ساله یک دوره ارفاقی ۶ ماهه برای تمدید در نظر گرفته شده است که شامل پرداخت جریمه تاخیر نیز می‌شود.

توجه

شما میتوانید از طریق فرم روبه رو درخواست خود را ارسال کنید تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.
نکته : تمامی مشاوره ها به صورت رایگان انجام میشود.
فرم درخواست ثبت برند | فرم زیر را کامل کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاورین ما با شما تماس حاصل فرمایند.

مقالات پایین ،پیشنهاد خوانندگان این مقاله برای مطالعه است.

اخذ گواهینامه ایزو: گام‌ها، مدارک و شرایط

گرفتن گواهینامه ایزو برای شرکت‌ها و سازمان‌ها یکی از موضوعاتی ست که همواره ذهن مدیران و مسئولین سازمان‌ها را به خود درگیر می‌کند. برای این مدیران و تصمیم گیرندگان اهمییت فراوانی دارد که علاوه بر روش‌های اخذ ایزو معتبر، بدانند گواهینامه‌ی ایزو اساساً به چه کار سازمان‌شان می‌آید و اصلاً چرا باید ایزو بگیرند. برای […]

خدمات ثبت شرکت

ثبت شرکت ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت آنلاین ثبت شرکت دانش بنیان ثبت شرکت سرمایه گذاری ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت سهامی خاص ثبت علامت تجاری ثبت موسسات غیر تجاری در حال ارسال نظرات کاربر 5 (1 رای)

ثبت برند بین المللی

ثبت برند بین المللی در واقع ثبت نام، لوگو شما در سایر کشورها است و علاوه بر کشورخود در هیچ کجای دنیا بدون اجازه شما به عنوان صاحب برند نمیتوان از برند شما استفاده کرد. ثبت برند به دو دسته تقسیم بندی می شود ثبت برند مادرید و ثبت برند در ایران که ابتدا باید […]

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان