مشکلات شرکت های خدماتی  

نشان تجاری در خدماتی

برخی از مهمترین مشکلات شرکت های خدماتی

شرکت‌های خدماتی از جمله شرکت‌های تجاری محسوب می‌شوند که خدمات گوناگونی از قبیل خدمات نظافتی، خدمات حمل و نقل، خدمات برگزاری مراسمات و … ارائه می‌کنند. مطابق با قانون تجارت، شرکت‌های خدماتی توسط هیات مدیره و مدیرعامل اداره می‌شود. تاسیس و راه اندازی شرکت‌های خدماتی مستلزم ثبت این شرکت‌ها در سامانه اداره ثبت شرکت ‌ها است. شرکت‌های خدماتی پس از این که مطابق قانون در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیدند دارای شخصیت حقوقی می‌شوند. بنابراین ممکن است اموال و دارایی نقدی و غیرنقدی را تملک کنند. همچنین شرکت‌های تجاری پس از ثبت مورد حق و تکلیف قرار می‌گیرند. در این نوشتار به بررسی برخی از مهمترین مشکلات شرکت های خدماتی از ابتدای تاسیس تا رسیدن به درآمد و سودآوری خواهیم پرداخت.

فرم درخواست مشاوره رایگان

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

(خدمات شرکت خدماتی)

برخی از مهمترین مشکلات شرکت خدماتی

مشکلات شرکت های خدماتی را می‌توان از جهات گوناگون مورد بررسی قرار دارد. از همین رو در ذیل یک تقسیم بندی مشکلات شرکت‌های خدماتی را در چهار بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

  • مشکلات مربوط به تاسیس شرکت‌های خدماتی؛ تاسیس شرکت‌های خدماتی مستلزم ارائه مدارک مورد نیاز به اداره ثبت شرکت‌ ها و پرداخت هزینه حق‌الثبت است. پیش از ثبت شرکت می‌بایست آگهی ثبت در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار محلی چاپ شود. پس از سپری شدن یک ماه از زمان انتشار آگهی چنانچه شخص معارض و مخالف با ثبت شرکت پیدا نشد، شرکت در سامانه مربوط به اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شده و به آن شماره ثبت تعلق می‌گیرد.
  • یکی از مشکلات شرکت‌های خدماتی، استخدام نیروی ماهر و متخصص برای انجام فعالیت‌های گوناگون شرکت است. بدون تردید نیروی انسانی متخصص یکی از ارکان مهم شرکت را تشکیل می‌دهد. امروزه شرکت‌های تجاری به سوی تخصصی شدن خدمات گام بر می‌دارند. مدیران شرکت برای استخدام نیرو از شیوه‌های گوناگونی استفاده می‌کنند که هر یک دشواری‌های مربوط به خود را دارد.
  • مشکلات مربوط به یافتن بازار و مشتری؛ تبلیغات و توسعه برند یکی دیگر از مشکلات شرکت های خدماتی است که با توجه به افزایش همه روزه این شرکت‌ها، تبلیغات محیطی و مجازی نقش مهمی در سوددهی و افزایش درآمد یک شرکت ایفاء می‌کند.
  • یکی دیگر از مشکلات شرکت های خدماتی موضوعات مربوط به پشتیبانی و بیمه خدمات است. بر اساس قانون بیمه، در ‌مورد تعداد زیادی از خدماتی که توسط شرکت ارائه می‌شود، می‌بایست از طرف شرکت بیمه خریداری شود.

نشان تجاری در خدماتی

نکات حقوقی تکمیلی در خصوص انواع مشکلات شرکت ‌های خدماتی

برای گره‌گشایی از مشکلات شرکت‌ های خدماتی توصیه می‌شود پیش ازتاسیس و راه اندازی شرکت با یک نفر وکیل دادگستری متخصص در امور شرکت‌های تجاری مشاوره حقوقی داشته باشید. همچنین پیش از ثبت شرکت باید مدارک مورد نیاز از قبیل مدارک شناسایی مدیران، مدارک مربوط به تحصیلات و شغل آنان، سرمایه نقدی و غیر‌نقدی شرکت و … فراهم شود. مدارک مزبور می‌بایست به اظهارنامه ثبت شرکت پیوست شده و تقدیم اداره ثبت شرکت‌ها گردد. در شیوه غیر حضوری برای ثبت شرکت باید فایل اسکن شده مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت از جمله مدارک شناسایی مدیران، اساسنامه و … در سامانه مربوطه بارگذاری شود. همچنین هزینه مورد نیاز برای ثبت شرکت تجاری و نشان تجاری باید به شیوه اینترنتی و با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب انجام گیرد.

امروزه رشته‌ های دانشگاهی گوناگونی از جمله رشته MBA یا مدیریت کسب و کار به بررسی و گره‌گشایی از انواع مشکلات شرکت‌های تجاری و خدماتی پرداخته‌اند. یکی از راهکارهای قابل استفاده برای کاهش مشکلات مدیریتی شرکت این است که از اصول علمی اثبات شده در رشته مدیریت کسب و کار برای مدیریت شرکت استفاده شود. شرکت‌های خدماتی با توجه به میزان سرمایه و افراد تشکیل دهنده آن ممکن است به صورت سهامی، غیر سهامی و یا مختلط تشکیل گردند.

در حال ارسال
نظرات کاربر
( رای)
این مقاله را نیز مطالعه کنید  ثبت شرکت خدماتی پیمانکاری
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان