برای ثبت شرکت خدماتی چه مدارکی لازم است

راه‌اندازی شرکت خدماتی، ایده پر سود و خوبی برای داشتن یک کسب و کار است. شرکت های خدماتی انواع مختلفی دارند اما مدارک لازم برای ثبت شرکت خدماتی در زمینه‌های مختلف تقریبا یکسان است. در این مطلب قصد داریم راهنمایی‌های لازم برای ثبت شرکت خدماتی را ارائه کنیم و بگوییم چه مدارکی لازم دارید. همچنین اگر سوالی در این زمینه دارید می‌توانید با کارشناسان ثبت خوارزمی تماس بگیرید یا فرم مشاوره زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فرم درخواست مشاوره رایگان

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

انواع شرکت های خدماتی

در زمینه ثبت شرکت ها به طور کلی می توان شرکت‌ها را به دو دسته تقسیم کرد:

 • شرکت‌های سهامی خاص: برای راه‌اندازی یک شرکت سهامی خاص شما حداقل به یک میلیون ریال سرمایه نیاز دارید و تعداد سهامداران شرکت باید حداقل سه نفر به علاوه دو بازرس باشد. یکی از شرایط مهم این شرکت‌ها این است که شما باید حداقل ۳۵ درصد سرمایه کل را به صورت نقدی پرداخت کنید.
 • شرکت با مسئولیت محدود: در شرکت‌هایی با مسئولیت محدود نیز شما به حداقل یک میلیون ریال سرمایه نیاز دارید و کل این مبلغ باید به صورت نقدی در حساب شرکت موجود باشد. تعداد شرکا در شرکت‌های مسئولیت محدود دو نفر است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت خدماتی

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص

 1. تکمیل فرم تعیین نام: تکمیل فرم تعیین نام بر اساس اولویت در مجمع عمومی مؤسس یک مرحله مهم در فرآیند تشکیل شرکت است. این فرم معمولاً در مرحله آغازی ایجاد شرکت استفاده می‌شود. در این فرم، اعضا و موسسان شرکت باید نام نهایی شرکت را انتخاب کنند.
 2. دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص: این دو نسخه باید در تمام صفحات توسط همه سهامداران امضا شود
 3. دو نسخه اساسنامه شرکت سهامی خاص: تمامی صفحات این دو نسخه نیز باید توسط همه سهامداران امضاء شوند
 4. تصویر شناسنامه و کارت ملی بازرسین: علاوه بر شرکا دو نفر نیز به عنوان بازرس در شرکت تعیین می‌شوند که برای ثبت به کپی مدارک هویتی آنها نیاز است.
 5. پرداخت هزینه اولیه: در ابتدای ثبت شما باید هزینه‌ای را به نام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور واریز کنید.
 6. مدارک هویتی همه سهامداران (حداقل سه نفر): برای ثبت شرکت خدماتی به کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه سهامداران نیاز است. این مدارک باید کپی برابر اصل شده باشند.
 7. تاییدیه غیردولتی بودن اشخاص حقوقی عضو هیئت‌مدیره: این به معنای ارائه مدرکی است که نشان دهد اعضای هیئت‌مدیره یک شرکت یا سازمان اشخاص حقوقی نیستند.
 8. دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی:  در مراسم مجمع عمومی یا همایش شرکت، دو نسخه از صورت‌جلسه باید توسط مدیران منتخب امضا شوند. این دو نسخه معمولاً به منظور ثبت رسمی مصوبات و تصمیمات مجمع و همچنین برای مراجعه به مراجع مالیاتی و دیگر موارد مرتبط با مجمع نگهداری می‌شوند.
 9. دوجلد صورتجلسه هیات مدیره که به امضاء مدیران منتخب مجمع رسیده باشد
 10.  معرفی نامه: معرفی‌نامه شامل اطلاعات کامل در مورد شرکت یا سازمان است. این اطلاعات معمولاً شامل نام شرکت، شماره ثبت، آدرس دفتر مرکزی، هدف اصلی شرکت، نوع شرکت (مثلاً شرکت سهامی خاص)، نام و اطلاعات شناسنامه مدیران و سهامداران اصلی و سایر جزئیات مرتبط با شرکت است.
 11.  روزنامه رسمی: روزنامه رسمی شامل اطلاعات مهمی در مورد نام شرکت، شماره ثبت، تاریخ تأسیس، آدرس دفتر مرکزی، هدف اصلی شرکت، نوع شرکت (مثل شرکت سهامی خاص)، نام و اطلاعات شناسنامه مدیران و سهامداران اصلی و سایر جزئیات مرتبط با شرکت است.
 12.  آگهی تاسیس با آخرین تغییرات: این آگهی شامل جزئیات تغییرات اخیری است که در شرکت رخ داده است. تغییرات می‌تواند شامل افزودن یا حذف سهام‌داران، تغییر در هیئت‌مدیره، تغییر در هدف شرکت و سایر تغییرات مهم باشد.
 13. مدارک مربوط به پرداخت حداقل 35% سرمایه شرکت:  این مبلغ باید در  حساب شرکت در شرف تاسیس باشد.
 14. دریافت مجوز: درصورتی که کارشناس اداره ثبت شرکت‌ها تشخیص دهد، شما باید اقدام به دریافت مجوز‌های لازم کنید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت خدماتی با مسئولیت محدود

 1. دو نسخه شرکت‌نامه: این دو نسخه باید توسط شرکا امضاء شوند و حاوی اطلاعات مرتبط با تأسیس و عملکرد شرکت خدماتی با مسئولیت محدود هستند.
 2. دو نسخه تقاضانامه: این دو نسخه نیز باید توسط شرکا امضا شوند و شامل درخواست مؤسسان یا شرکای شرکت خدماتی با مسئولیت محدود برای تأسیس شرکت می‌شوند.
 3. دو نسخه اساسنامه: این اسناد حاوی مقررات و قوانین اساسی شرکت خدماتی با مسئولیت محدود هستند و باید شرکا آن را امضاء کنند.
 4. دو نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسس و هیئت‌مدیره: اسنادی هستند که نتایج مجمع‌ عمومی شرکت خدماتی با مسئولیت محدود را وضع کرده و تصمیمات مهم مورد بحث و تصویب در این مجامع را ثبت می‌کنند. شرکا و بازرسان باید تمام صفحات آن را امضاء کنند.
 5. تکمیل فرم تعیین نام: در این فرم نام نهایی شرکت تعیین و تایید می‌شود.
 6. تأییدیه غیردولتی بودن اشخاص حقوقی سهام‌داران: این تأییدیه نشان می‌دهد که اشخاص حقوقی (مانند شرکت‌ها) که سهامی در شرکت دارند، مستقل از دولت یا نهادهای دولتی هستند.
 7. دو نسخه صورت‌جلسه هیئت‌مدیره: دو نسخه صورت‌جلسه هیئت‌مدیره اسنادی هستند که نتایج و تصمیمات مهم ملاقات‌های هیئت‌مدیره شرکت را ثبت می‌کنند.
 8. مدارک هویتی شرکا: این مدارک شامل کپی برابر اصل مدارک شناسایی و گواهی عدم سو پیشینه هستند.
 9. دریافت مجوز: در صورت نیاز ممکن است برای برخی از فعالیت‌ها نیاز به دریافت مجوز داشته باشید.

روند ثبت شرکت خدماتی باید با دقت انجام شود. کارشناسان ثبت خوارزمی این کار را با دقت و حساسیت تمام انجام می‌دهند و به این وسیله شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که در ثبت شرکت اشتباهی رخ نمی‌دهد.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان