ثبت برند آرایشی بهداشتی

امروزه در حوزه‌های تجارت ثبت برند آرایشی بهداشتی به یک امر مهم و ضروری تبدیل شده است. البته اشتباه نکنید! از نظر قانونی هیچ اجباری برای ثبت برند آرایشی وجود ندارد. اما مزایا و فواید این ثبت نشان تجاری به اندازه‌ای زیاد هستند که هر فردی را متقاعد به ثبت برند می‌کنند. البته از اهمیت و مزایای ثبت شرکت و برند که بگذریم، انجام این کار به ارائه مدارک خاصی نیاز داشته و انجام مراحل مشخصی را می‌طلبد. بنابراین بهتر است در این زمینه بی‌گدار به آب نزنید.

اگر قصد ثبت برند آرایشی بهداشتی را دارید، تنها کافیست با تکمیل فرم مشاوره، منتظر تماس کارشناسان حقوقی ثبت خوارزمی بمانید. کارشناسان حقوقی می‌توانید بهترین مشاوره و راهنمایی را در این زمینه به شما ارائه دهند.

فرم درخواست مشاوره رایگان

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ثبت برند آرایشی بهداشتی چیست؟

ثبت برند آرایشی بهداشتی فرایندی است که در آن یک نشان، اسم و یا علامت تجاری به اسم شخصی حقیقی یا حقوقی ثبت می‌شود. این ثبت به صورت قانونی و رسمی در اداره کل مالکیت صنعتی انجام می‌پذیرد. با ثبت برند، تمامی مشتریان و کاربران محصولات شرکت یا کمپانی مربوطه را با همان نشان و علامت تجاری می‌شناسند. بنابراین هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری در زمینه آرایشی بهداشتی حق ندارد از آن برند ثبت شده استفاده نماید.

حمایت حقوقی از یک برند یا نام تجاری تنها در صورتی امکان‌پذیر است که برند مربوطه به صورت رسمی ثبت شده باشد. در غیر این صورت استفاده از برند مربوطه برای عموم آزاد خواهد بود. زیرا شخص حقیقی یا حقوقی به صورت قانونی مالکیت برند مربوطه را به عهده ندارد.

اهمیت ثبت برند لوازم آرایشی و بهداشتی

ثبت برند آرایشی بهداشتی از اهمیت فوق‌العاده مهمی برخوردار است. حوزه آرایشی و بهداشتی یکی از حوزه‌های جذاب، پردرآمد و پرسود در دنیای تجارت می‌باشد. مخصوصاً در کشور ما شرکت‌های تولید‌کننده لوازم آرایشی و بهداشتی زیادی در حال فعالیت هستند.

از طرفی کیفیت ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی بسیار مهم است. بنابراین شرکت‌های مختلف سعی دارند محصولات باکیفیت خود را با نام و نشان تجاری خود ارائه دهند. این گونه محصولات آن‌ها از دیگر محصولات سایر برند‌ها متمایز می‌شود.

ثبت برند آرایشی بهداشتی باعث می‌شود تا کاربران بتوانند محصولات یک شرکت را بهتر تشخیص داده و با اطمینان بیشتری از آنان استفاده کنند. از سوی دیگر صادرات لوازم آرایشی بهداشتی با استقبال بسیار خوبی از سوی مصرف‌کنندگان مواجه می‌شود. اما انجام صادرات بدون ثبت شرکت و ثبت برند عملاً امکان‌پذیر نخواهد بود. بنابراین شرکت‌های تولید لوازم آرایشی و بهداشتی بهتر است ثبت برند را در اولویت کار خود قرار دهند.

مزایای ثبت برند آرایشی و بهداشتی

ثبت برند آرایشی بهداشتی در این حوزه می‌تواند مزایا و فواید فوق‌العاده‌ای برای شرکت داشته باشد. در ادامه به برخی از مزایای ثبت برند آرایشی و بهداشتی می‌پردازیم.

 • افزایش جایگاه محصول و میزان اعتبار آن در بازار اقتصادی
 • اعتماد بیشتر و بهتر مشتریان به محصولات شرکت
 • افزایش سودآوری شرکت و فروش بیشتر محصولات
 • جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از محصولات شرکت
 • استفاده از تسهیلات بانکی و وام‌های مختلف با ثبت برند
 • اعطای نمایندگی و شعب مختلف از طریق ثبت نشان تجاری
 • امکان صادرات محصولات، انجام تبلیغات و بازاریابی و…

مدارک لازم برای ثبت برند آرایشی بهداشتی

در بخش‌های قبلی به این مسأله اشاره کردیم که هم اشخاص حقوقی و هم اشخاص حقیقی می‌توانند ثبت برند تجاری آرایشی بهداشتی انجام دهند. اما لازم است به این نکته توجه کنید که مدارک لازم برای ثبت برند توسط اشخاص حقوقی و حقیقی با هم متفاوت است. بنابراین در حین آماده‌سازی مدارک بهتر است به حقیقی بودن یا حقوقی بودن شخص توجه نمایید.

مدارک لازم برای ثبت برند اشخاص حقیقی

 • ارائه کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی شخص
 • ارائه کارت بازرگانی برند در صورت لاتین بودن برند
 • کپی برابر اصل مجوز‌های لازم برای ثبت برند شرکت مربوطه در صورت نیاز (پروانه ساخت، جواز تأسیس، پروانه بهره‌برداری و… )
 • ارائه ۱۰ نمونه از لوگوی برند

مدارک لازم برای ثبت برند اشخاص حقوقی

 • کپی آخرین آگهی روزنامه رسمی تغییرات شرکت
 • کپی آگهی روزنامه رسمی تأسیس شرکت
 • ارائه کپی مدارک هویتی و شناسایی کامل کسانی که در شرکت حق امضاء دارند.
 • کپی برابر اصل کارت بازرگانی شرکت در صورت لاتین بودن برند
 • کپی برابر اصل مجوز فعالیت
 • ارائه ۱۰ نمونه از لوگوی گرافیکی برند

اگر در مورد مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند آرایشی بهداشتی هر سؤالی دارید، تنها کافیست با کارشناسان حقوقی ثبت خوارزمی تماس بگیرید. کارشناسان حقوقی با توجه به نوع شرکت شما می‌توانند لیست کامل مدارک لازم برای ثبت برند آرایشی بهداشتی را در اختیارتان قرار دهند.

مراحل ثبت برند آرایشی بهداشتی

اگر قصد ثبت برند آرایشی بهداشتی را دارید، ابتدا بهتر است با مراحل آن آشنا شوید. در ادامه به مراحل ثبت برند اشاره خواهیم کرد.

۱) ابتدا باید استعلام بگیرید که ایا برند مربوطه قبلاً توسط شخص دیگری ثبت شده است یا خیر.

۲) در صورت غیر تکراری بودن و قابل ثبت بودن برند، لازم است جهت جمع‌آوری و آماده‌سازی مدارک لازم اقدام نمایید.

۳) ثبت و ارسال اظهارنامه به صورت اینترنتی در سامانه http://ip. ssaa.ir/BSigns/New. aspx و دریافت کد رهگیری

۴) تأیید مدارک و پرونده شما توسط کارشناسان اداره ثبت علائم تجاری و ارسال دو نسخه قرارداد برای شما

۵) کامل کردن یکی از نسخه‌های قرارداد توسط شما و ارسال آن همراه با مدارک و رسید‌های پرداخت مبلغ به آدرس تعیین شده

۶) بررسی اظهارنامه، مدارک و تأیید لوگو توسط اداره و صدور اجازه انتشار آگهی

۷) انتشار آگهی در روزنامه رسمی برای نوبت اول و انتشار آگهی برای نوبت دوم بعد از ۳۰ روز در صورت نبود اعتراض

۸) ثبت نهایی برند به نام شخص حقیقی یا حقوقی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و کامل‌تر در مورد مراحل ثبت برند آرایشی بهداشتی تنها کافیست با کارشناسان ثبت خوارزمی در ارتباط باشید.

هزینه ثبت برند آرایشی و بهداشتی

هزینه ثبت برند آرایشی بهداشتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه آماده‌سازی مدارک و هزینه چاپ آگهی در روزنامه و نوع شرکت جزء این عوامل هستند. پرداخت هزینه آماده‌سازی مدارک و هزینه‌های دولتی مربوط به اداره ثبت علامت تجاری الزامی می‌باشد.

هزینه چاپ در روزنامه بستگی به حجم آگهی، رنگی بودن یا سیاه سفید بودن آن و نوع روزنامه دارد. همچنین قالب شرکت و میزان سرمایه اولیه آن در کم و زیاد شدن هزینه‌ها مؤثر است.

جهت دریافت اطلاعات دقیق در مورد هزینه ثبت برند آرایشی بهداشتی حتماً با کارشناسان ثبت خوارزمی در ارتباط باشید. کارشناسان با برآورد کردن هزینه‌ها می‌توانند اطلاعات دقیقی در اختیار شما قرار دهند.

جمع‌بندی

در این مقاله به معرفی ثبت برند آرایشی بهداشتی، نحوه ثبت و مدارک مورد نیاز برای آن پرداختیم. جهت ثبت فوری برند خود می‌توانید فرم مشاوره شرکت ثبت خوارزمی را تکمیل نمایید. کارشناسان حقوقی تمامی مراحل ثبت را برای شما انجام خواهند داد.

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان