شرکت های بازرگانی عالی چه مشخصاتی دارند؟

شرکت های بازرگانی

چکیده مقاله

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که شرکت های بازرگانی معتبر و خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشند. شرکت بازرگانی شرکت هایی هستد که به صورت شرکت سهامی خاص با موضوع بازرگانی فعالیت میکنند.در واقع اینگونه شرکت ها موضوعشان خرید و فروش و واردات و صادرات انواع و اقسام اقلام بازرگانی و کالاهای مجاز است.
شرکت های بازرگانی

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که شرکت های بازرگانی معتبر و خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشند. شرکت بازرگانی شرکت هایی هستد که به صورت شرکت سهامی خاص با موضوع بازرگانی فعالیت میکنند.در واقع اینگونه شرکت ها موضوعشان خرید و فروش و واردات و صادرات انواع و اقسام اقلام بازرگانی و کالاهای مجاز است.

برای ثبت شرکت بازرگانی باید مواردی را مد نظر قرار دهیم . برای ثبت شرکت بازرگانی قبل از ثبت باید به این نکته توجه داشته باشیم که آمادگی حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی را داشته باشیم. یک شرکت بازرگانی معتبر شرکتی است که بتواند در سطح بین المللی شناخته شده باشد و در تمامی سمینارها و نمایشگاههای خارجی شرکت کند چرا که مطرح شدن و شناخته شده بودن در سطح بین المللی یکی از مهمترین گام ها برای حضور در لیست شرکت بازرگانی معتبر در سطح دنیاست.

اگر میخواهید یک شرکت بازرگانی معتبر داشته باشید در قدم اول باید آن را ثبت کنید . برای ثبت این شرکت شرایطی مورد نیاز است که باید آن را دارا باشید.

 

شرایط ثبت شرکت های بازرگانی

برای ثبت شرکت های بازرگانی حداقل تعداد اعضا باید سه نفر باشند که علاوه بر این تعداد دو نفر دیگر هم باید بازرس باشند که این بازرس ها نمیتوانند از اعضای اصلی باشند.

برای سرمایه اولیه یک میلیون ریال لازم است.

برای شروع به کار برای ثبت شرکت باید در ابتدا 35 درصد از سرمایه کل را پرداخت کرد.

مدت زمانی که برای ثبت کردن یک شرکت بازرگانی نیاز داریم حدود 20 روز کاری است که در این مدت میتوانیم یک شرکت را ثبت نماییم .

شخصی که به عنوان مدیر عامل برای شرکت انتخاب میکنیم باید حداقل دیپلم داشته باشد.

علاوه بر مشخصات ذکر شده برای مدیر عامل این نکته را نیز در نظر داشته باشید که نباید سنش کمتر از بیست و سه سال باشد.

شرایط سن و تحصیلات مدیرعامل باید در زمان دریافت کارت بازرگانی بسیار مهم هستند و اگر مدیر عاملی این شرایط را نداشته باشد برای دریافت کارت بازرگانی به مشکل خواهد خورد.

اگر بخواهیم شرکت های بازرگانی خود را به شکل سهامی خاص ثبت کنیم به مدارکی نظیر کپی مدارک شناسایی و اصل گواهی سوء پیشینه به همراه کپی کامل از تمامی مدارک ، کلیه مدارک شرکتی نظیر اساسنامه ، اظهارنامه و صورتجلسه مجمع عمومی ، ارائه ی مجوزهای لازم و امضای اقرارنامه نیاز داریم.

توجه

شما میتوانید از طریق فرم روبه رو درخواست خود را ارسال کنید تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.
نکته : تمامی مشاوره ها به صورت رایگان انجام میشود.

با پر کردن فرم زیر، پاسخ خود مبنی بر " مدت زمان انجام"، "هزینه" و "مدارک لازم" را بروی تلفن همراه خود دریافت نمایید.

مقالات پایین ،پیشنهاد خوانندگان این مقاله برای مطالعه است.

راهنمای ثبت شرکت بین المللی

بسیاری از افرادی که قصد ثبت شرکت و شروع فعالیت در دنیای تجارت را دارند دوست دارند شرکت خود را به صورت بین المللی ثبت کنند و یا برند بین المللی داشته باشند. ثبت شرکت بین المللی مزایای بسیاری را در اختیار صاحبان شرکت قرار می دهد. اما با این وجود ثبت این نوع شرکت […]

اطلاعاتی در مورد شرایط نامگذاری شرکت

یکی از مهم ترین چالش های پیش رو برای ثبت انواع شرکت ها، انتخاب نام مناسب برای شرکت است. شرایط نامگذاری شرکت برای انتخاب نام مناسب بسیار مهم می باشد. چرا که نام شرکت به نوعی نماینده آن در حوزه تجارت و اقتصاد است. بنابراین نمی شود که هر نامی را بدون در نظر گرفتن […]

همه چیز در مورد دامنه قدرت بازرس در سهامی خاص

احتمالا تاکنون برای شما هم این سوال پیش آمده که دامنه قدرت بازرس در سهامی خاص چقدر است؟ اختیارات بازرس تا چه حد بوده و تا چه اندازه ای می تواند در شرکت فعالیت داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوالات ابتدا باید به صورت کامل با اختیارات و وظایف بازرس در شرکت های سهامی […]

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان