ویدیو آموزش ثبت شرکت

ثبت انواع شرکت ها

متقاضیان که قصد تاسیس شرکت خود را دارند، به دنبال ویدئوی آموزش ثبت شرکت هستند. در نتیجه ما در این مطلب علاوه بر قرار دادن ویدئو، می خواهیم شرحا به آموزش نحوه ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت ها بپردازیم. در گذشته امور ثبت شرکت تماما به صورت حضوری و با مراجعه به اداره ثبت شرکتها انجام می شد. اما امروزه با گسترش بستر اینترنت، بسیاری از امور اداری به صورت اینترنتی و غیرحضوری صورت می گیرند.

ثبت شرکت نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. مهم ترین و اصلی ترین اقدامات ثبت شرکت به صورت اینترنتی و از طریق سامانه اداره ثبت شرکتها انجام می شود. اگر به راهنمایی بیشتری نیاز داشتید، حتما فرم مشاوره رایگان سایت را پر کنید تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس گیرند.

فرم درخواست مشاوره رایگان

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

آموزش ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکت ها

آموزش ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکت هابرای آموزش ثبت شرکت باید حتما به سامانه اداره ثبت شرکتها مراجعه کنیم. اداره ثبت شرکتها تمامی خدمات خود را از طریق سامانه خود به آدرس https://irsherkat.ssaa.ir ارائه می کند. با مراجعه به این سایت می توانید امور مربوط به فرایند ثبت شرکت را انجام دهید. مهم ترین و اولین مرحله ثبت شرکت، تکمیل و ارائه فرم درخواست ثبت شرکت است. این فرم را باید در این سامانه تکمیل و ثبت کنید تا بقیه مراحل قانونی انجام شوند.

دقت کنید تنها راه ثبت شرکت مراجعه به این سامانه است. بنابراین از طریق مراجعه حضوری نمی توانید به ثبت شرکت بپردازید. بعد از آن که مدارک مورد نیاز ثبت شرکت را با توجه به نوع و موضوع فعالیت شرکت فراهم کردید، مراحل زیر را انجام بدید.

برای مطالعه بیشتر: قانون ثبت شرکت ها

تکمیل فرم اطلاعات شخص متقاضی

ابتدا به سایت https://irsherkat.ssaa.ir مراجعه کرده و گزینه تاسیس شخصیت حقوقی را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه فرم تاسیس شرکت پیش روی شما قرار می گیرد که دارای بخش های مختلفی است. اولین بخش آن مربوط به تکمیل اطلاعات مربوط به شخص متقاضی است.

شخص متقاضی می تواند صاحب شخصیت حقوقی یا وکیل او باشد. در هر صورت اطلاعات متقاضی در صورت اصیل یا وکیل بودن وی باشد در این بخش ثبت شود. اگر وکیل نسبت به ثبت شرکت اقدام کند، حتما باید اطلاعات وی در این قسمت درج شوند.

انتخاب نوع و اسم شرکت

در مرحله بعدی از فرم درخواست باید نوع شرکت و اسم آن را انتخاب کنید. انتخاب نوع قالب شرکت می تواند سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی و … باشد. همچنین لازم است 5 اسم را به ترتیب اولویت برای نام شرکت انتخاب نمایید. این اسم ها باید کاملا ایرانی بوده و دارای معنا و مفهوم خاصی باشند. همچنین نو و جدید بودن نام شرکت مهم است. اسامی تکراری برای ثبت شرکت هرگز تایید نخواهند شد. اسم شرکت نباید با شئونات اسلامی و عرف جامعه ناسازگار باشد.

انتخاب موضوع فعالیت شرکت و مجوزها

در این مرحله از آموزش ثبت شرکت لازم است حتما موضوع فعالیت شرکت، مدت فعالیت و مجوزهای او را ذکر کنید. موضوع فعالیت شرکت را بر اساس موضوعات درج شده در اساسنامه شرکت وارد نمایید. مدت فعالیت شرکت می تواند محدود یا نامحدود باشد.

همچنین اگر برای شرکت مجوزهایی دریافت کرده اید، باید نام آن ها را در این کادرها ذکر کنید. مسلما برای ثبت هر نوع شرکتی در هر حوزه ای، نیاز به اخذ یکسری مجوز از ارگان های ویژه است.

تکمیل مشخصات شرکت

در قسمت مربوط به مشخصات مرکز اصلی باید کلیه اطلاعات و مشخصات مربوط به مرکز اصلی شرکت را درج کنید. آدرس اقامتگاه شخص حقوقی، کدپستی، دورنگار، شماره تلفن ثابت، نشانی تارنما، پست الکترونیکی و … جزء این اطلاعات هستند. سعی کنید تمامی اطلاعات را دقیقا طبق مدارکی که جمع آوری کرده اید وارد کنید. چرا که هر گونه مغایرت در اطلاعات می تواند سبب نقض پرونده ثبت شرکت شما شود.

انتخاب موضوع و مقدار سرمایه اولیه شرکت

ثبت شرکتبعد از تکمیل اطلاعات شرکت، نوبت به درج اطلاعات مربوط به سرمایه اولیه شرکت می رسد. در این صفحه لازم است ابتدا سرمایه اولیه نقدی و غیرنقدی شرکت را به صورت دقیق مشخص کنید. تمامی آورده های نقدی و غیرنقدی باید درج شوند. سهام با نام و بی نام و ارزش اسمی هر یک از آن ها مهم است. تمامی سهام و مقدار اسمی آن ها باید به دقت مشخص شود.

تکمیل اطلاعات اشخاص حقیقی و حقوقی

این قسمت مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی شرکت است که در شرکت دارای سهم و سمت بوده و به نوعی اعضای اصلی شرکت هستند. در این صفحه لازم است اسامی تمامی شرکاء و اعضای الی شرکت اعم از اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی درج شوند. این اطلاعات شامل اطلاعات هویتی شخص حقیقی و اطلاعات مثبت شخص حقوقی خواهد بود.

بعد از درج این اطلاعات با سه گزینه ثبت اطلاعات، حذف و انصراف مواجه خواهید شد. با ثبت اطلاعات می توانید اطلاعات را تایید کرده و به مرحله بعد بروید. با زدن گزینه حذف، اطلاعاتی که وارد کرده اید حذف خواهند شد. گزینه انصراف نیز مربوط به انصراف از ثبت شرکت است.

مشخص نمودن سمت هر یک از اشخاص در شرکت

این قسمت از آموزش ثبت شرکت مربوط به تعیین سمت برای اشخاصی است که اطلاعات آن ها را در قسمت قبل وارد کردید. در این بخش باید سمت هر شخص، وضعیت حق امضاء و تاریخ پایان اعتبار سمت وی مشخص شود. این سمت می تواند مدیرعامل، هیئت مدیره یا هر سمت دیگری در شرکت باشد. همچنین تعیین پایان اعتبار سمت مدنظر برای شخص با توجه به تاریخ شروع فعالیت وی مشخص خواهد شد.

ثبت شعب شرکت

اگر شرکت یا موسسه شما نیاز به ثبت شعب یا نمایندگی هایی دارد باید اطلاعات شعب را در این قسمت درج نمایید. در قسمت مربوط به سمت ها، باید سمت هر شخص و میزان تصدی وی برای هر شعبه را نیز مشخص کنید. سپس با ورود به صفحه روزنامه، باید روزنامه رسمی شرکت را انتخاب کنید. تعیین روز و ماه شروع سال مالی شرکت بسیار مهم است. اطلاعات روزنامه رسمی با انتخاب آن از لیست روزنامه ها مشخص خواهد شد.

ارائه اظهارنامه و اساسنامه شرکت

گام بعدی از آموزش ثبت شرکت مربوط به تکمیل اظهارنامه و اساسنامه است. در این قسمت متن مربوط به اظهارنامه شرکت خود را وارد کنید. همچنین می توانید از نمونه متن های آماده داخل سایت بهره ببرید. بعد از ثبت اظهارنامه، نوبت به ثبت اساسنامه می رسد.

در بخش اساسنامه باید اساسنامه شرکت را عینا تایپ کنید. البته می توانید از فرم های پیش فرض نیز استفاده کرده و اطلاعات شرکت خود را به آن اضافه کنید. سپس باید کپی برابر اصلی اساسنامه را در کادر مشخص شده بارگذاری نمایید.

بارگذاری و تکمیل مدارک ثبت شرکت/آموزش ثبت شرکت

در این بخش از آموزش ثبت شرکت، با توجه به اطلاعاتی که در فرم وارد کرده اید، مدارکی که لازم است در سامانه بارگذاری نمایید به شما اعلام خواهند شد. تصویر واضح و دقیق هر یک از مدارک خواسته شده را باید در کادر مربوط به خود بارگذاری کنید. برای این کار بهتر است از اسکن کردن مدارک استفاده کنید. بعد از بارگذاری مدارک، تاییدیه پذیرش به شما نشان داده می شود که باید آن را به دقت مطالعه کنید.

اخذ کد رهگیری و اطلاع از وضعیت ثبت شرکت

آموزش ثبت شرکت ها در بخش نهایی آموزش ثبت شرکت،بعد از ثبت نهایی فرم درخواست ثبت شرکت، نوبت به پرداخت هزینه ثبت شرکت می رسد. این هزینه با توجه به نوع شرکت و موضوع فعالیت آن متفاوت است. به عبارتی تعرفه و هزینه های ثبت شرکت با هم فرق می کنند.

بعد از پرداخت هزینه های ثبت شرکت، می توانید کد رهگیری مربوط به پرونده خود را دریافت کنید. این کد رهگیری را در محل امنی یادداشت نمایید. چرا که از طریق این کد می توانید از وضعیت ثبت شرکت خود مطلع شوید.

جمع بندی

در این مقاله از سایت ثبت خوارزمی به صورت کامل به آموزش ثبت شرکت مرحله به مرحله پرداختیم. اگر در ثبت شرکت در سامانه به راهنمایی نیاز دارید حتما با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان حقوقی خبره و باتجربه ثبت خوارزمی می توانند به شما در ثبت شرکت سریع و ارزان کمک کنند. موسسه ثبت خوارزمی، بهترین موسسه ثبت شرکت در ایران است که می توانید به آن اعتماد کند.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان