10 شرکت برتر پیمانکاری در ایران و جهان

10 شرکت برتر پیمانکاری
10 شرکت برتر پیمانکاری

 

10 شرکت برتر پیمانکاری

شرکت های پیمانکاری زیادی در سطح کشور و جهان وجود دارند که برخی از آنها جزو پیمانکاران پروژه های بزرگ عمرانی  هستند، برای اینکه با این شرکت ها، نحوه کار و سوابق آنها بیشتر آشنا شوید، تصمیم گرفتیم در قالب یک مقاله لیست 10 شرکت برتر پیمانکاری در ایران و 10 شرکت برتر پیمانکاری در جهان را به شما عزیزان معرفی کنیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

این را هم بخوانید: ثبت شرکت پیمانکاری

۱۰ شرکت برتر پیمانکاری در ایران:

 • شرکت ساختمانی سوپرپایپ اینترناشنال

سال‌هاست دست‌اندكاران و متخصصين ساخت و ساز كشور، شرکت ساختمانی سوپرپايپ را به عنوان يك شركت متفاوت در اين صنعت مي‌شناسند و يكي از شاخص‌های تفاوت را در كيفيت ممتاز خدمات این شرکت تجربه كرده‌اند. در آخرين جشنواره‌ي مركز تحقيقات ساختمان، كه معتبرترين مرجع تحقيقاتي در زمينه‌ي مصالح ساختماني است، سوپرپايپ به لحاظ كيفيت محصولات، برگزيده‌ اين مركز قرارگرفت. حضور ميليون‌ها متر لوله‌ي سوپرپايپ در پروژه‌هاي ملي و مرجع در سراسر كشور نشانه‌ اعتماد جامعه‌ مهندسی عمران به این هلدینگ ساختمانی است.

 • ایرانیان اطلس

ایرانیان اطلس، مصمم است تا پروژه های خود را با استفاده از آخرین و مدرنترین فناوریها، تجهیزات، روشها و بهره گیری از سامانه های نوین مدیریتی و فنی در حوزه های مختلف طراحی، اجرا و فروش در بازارهای رقابتی ارائه نماید. آنچه شرکت ساختمانی ایرانیان اطلس را از دیگر مجموعه های فعال در کشور متمایز میکند، برخورداری از توانمندیها و شایستگی‌هایی است که در قالب فرهنگ غنی سازمانی مبتنی‌بر اخلاق‌مداری، دانش‌محوری و کارآمدی سازمانی نمود پیدا می‌کند.

 • شرکت مرسل قالب

شرکت ساختمانی مرسل قالب در سال 1363با همکاري چند تن از بزرگان صنعت ساختمان و مجريان و سازهاي بتني و پروژه های عمرانی شروع بکار نمود، اين شرکت به پاس خدمات ارزنده پيشکسوت کارهاي بتني مرحوم آقاي « مرسل طاحوني » نام ايشان را زينت بخش فعاليتهاي خود قرار داده است و هم اکنون یکی از معتبرترین شرکت های ساختمانی در کشور میباشد که اعتماد مشتریان خود را به خوبی بدست آورده است.

 • شرکت کیسون

كيسون يكی دیگر از شركت های بزرگ ساختمانی خصوصي در ایران است كه خدمات مهندسی و ساخت و ساز پروژه های عمرانی را در يك تراز جهانی در زمينه طراحی، مديريت، تدارك و اجرای پروژه‌های بزرگ و چند نظامه به كارفرمای داخل و خارج از ايران ارائه می‌دهد و نمونه بارز اقدام عملی در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

 • شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز

شرکت ساختمانی پدیده شاندیز در تاریخ 11/06/1388 تحت شماره 36527 نزد اداره ثبت شرکتهای مشهد با نام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز (سهامی خاص) به ثبت رسیده است. مرکز اصلی شرکت در شهر شاندیز- بلوار میرزا جواد آقا تهرانی-مرکز تعطیلات،سرگرمی و خرید پدیده واقع است.

 • شرکت عمران و مسکن ایران

شرکت مادر تخصصی عمران و مسکن ایران(سهامی خاص) در تاریخ 1373/07/16 تحت نام شرکت عمران و مسکن ایران در اداره ثبت شرکت های شهرستان اصفهان به ثبت رسید. متعاقب تصمیمات بنیاد مستضعفان در خصوص شکل گیری ساختار هلدینگ در امر شرکت داری، این شرکت از سال 1387 به عنوان یکی از هلدینگ های ساختمانی بنیاد با تحت پوشش قراردادن 7 شرکت مستقل و از سال 93 و پس از ادغام هلدینگ آتیه سازان در این شرکت، به عنوان تنها هلدینگ ساختمانی بنیاد مستضعفان با تحت پوشش قراردادن تمامی شرکت های ساختمانی و سرمایه گذار بنیاد مستضعفان در این رشته فعالیت، محسوب می گردد.

 • شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران

شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران ( سهامي عام ) در تاریخ 1375/04/04 تحت شماره 122539 در اداره ثبت شرکتها و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسیده است. هدف از تاسیس شرکت جذب سرمایه ها و تجهیز پس اندازها به طور مستقیم و انبوه سازی و سرمایه گذاری در بازار سرمایه و همچنین راه یابی به بازار بورس اوراق بهادار بطوریکه این مهم در تاریخ 1377/02/28 محقق گردیده است.

 • شرکت مدیریت طرح آتیه سازان

شرکت مدیریت طرح آتیه سازان با تحت پوشش قراردادن 6 شرکت آتی ساز، شرکت مهستان، شرکت ونک پارک ، شرکت سامان ایران، شرکت خانه ایرانیان و شرکت عمران و توسعه شهرک قدس به فعالیت ساختمان سازی می پردازد. این سه شرکت تحت مدیریت بنیاد، بیشترین تعداد پروژه های ساختمانی را در اختیار دارند.

 • شرکت ساختمانی و راه سازی پایا سامان پارس

این شرکت راهبری و هدایت ۵ شرکت پیمانکاری عمرانی با سابقه چندین دهه فعالیت، به نام های «جنرال مکانیک، ملی ساختمان، دی، رامان، تالون» و ۱ شرکت مشاوره ای به نام «مهندسین مشاور بنیاد سازه» را عهده دار بوده و با دارا بودن بیش از ۴۰۰۰ نفر نیروی انسانی متخصص و آموزش‌ دیده شاغل در مجموعه گروه هلدینگ و بهره ‌برداری از طیف وسیعی از ماشین آلات و تجهیزات تخصصی عمرانی و همچنین بکارگیری تکنولوژی ‌های روز دنیا، در حوزه های «ساخت سد و تاسیسات و سازه‌های آبی، حمل و نقل زمینی، ریلی، مترو، فرودگاه، پل، تونل، ساختمان ‌های صنعتی و غیرصنعتی و مشاوره فنی – مهندسی»، پروژه های ملی بسیاری را اجرا و به مرحله بهره برداری رسانده است.

 • هلدینگ ساختمانی سپنتا

هلدینگ ساختمانی سپنتا یکی از شرکت های ساختمانی معتبر در تهران میباشد که از سال 89 تاکنون مجری خدمات متعدد پروژه های عمرانی با نیروی متخصص و  مهندسین حرفه ای خود میباشد. هلدینگ سپنتا با تلاش شبانه روزی کارکنان خود توانسته در لبست 10 شرکت ساختمانی برتر استان تهران قرار بگیرد و تبدیل به یکی از شرکت های عمرانی گرید 1 ایران شود.

10 شرکت برتر پیمانکاری در دنیا :

 • Laing O’Rourk:

 این شرکت انگلیسی در مقایسه با رقبایش سن کمتری دارد، اما به سرعت گسترش یافته است به طوری که در دهه اخیر بر روی چندین پروژه سنگین کار کرده است، مانند پیست و باشگاه سوارکاری Ascot و ترمینال 5 فرودگاه هیترو (Heathrow). در حال حاضر هم در پروژه ی برون مرزی گسترش ساحل الراحه در ابوظبی مشغول است…

 • Royal BAM Group:

در سال 1886 در هلند تاسیس شد. این شرکت استادیوم Amsterdam Arena متعلق به باشگاه آژاکس را در سال 1996 ساخت. BAM مخفف عبارت Batavian Construction Company است. نزدیک به 270000 نفر در این گروه کار می کنند.

 • Kiewit:

این شرکت که در نبراسکا واقع است در این لیست 10 تایی سیستمی منحصر بفرد دارد و آن راهبری شرکت توسط کارکنان آن است به این معنی که اکثر پروژه های شرکت توسط سهامداران انجام می شود. این شرکت رتبه سوم لیست 400 تا از بهترین پیمانکاران سال 2013 را از آن خود کرده است.

 • Bouygues Constructio:

این شرکت فرانسوی در حدود 130000 هزار کارمند در 80 کشور دارد. در اواسط دهه 90 میلادی این شرکت وارد صنعت مخابرات شد و جریانی درآمدی برای خود ایجاد کرد. یکی از شرکت های تابعه آن، گروه کولاس، متخصص ساخت جاده و خط آهن می باشد.

 • Balfour Beatty:

 این شرکت چند ملیتی در سال 1909 توسط جورج بالفور و اندرو بیتی در لندن تأسیس شد. این شرکت در بیش از 80 کشور فعالیت می کند و در حدود 40000 کارمند دارد.

 • 5- Skanska:

 این شرکت چند ملیتی سوئدی در بخش های مسکونی، اداری- تجاری، زیربنایی و … فعالیت می کند. در امریکا این شرکت مفتخر به ساخت مجموعه ورزشی مدولند، ورزشگاه اختصاصی دو تا از بزرگترین باشگاه های راگبی، است. این شرکت بیش از 50000 کارمند دارد.

 • Hochtief:

این شرکت به پروژه های زیربنایی تاکید بیشتری دارد. این شرکت آلمانی پروژه های خود در ایالات متحده را توسط یکی از شرکت های تابعه ی خود به نام ترنر، انجام می دهد. بیش از 80000 کارمند دارد و امسال 140 امین سالروز تاسیس شرکت را جشن می گیرند. شرکت پیمانکار اسپانیایی ACS بیشترین سهم را در این شرکت دارد ((16/50 درصد).

 • Bechtel:

بزرگترین شرکت پیمانکاری ایالات متحده بر روی پروژه های بزرگی چون سد هوور که در سال 1936 تکمیل شده است، خط لوله سراسری آلاسکا در دهه 70 و پروژه بزرگ تونل مرکزی منهتن (Big Dig) کار کرده است. این شرکت بیش از 53000 کارمند در سرتاسر جهان دارد.

 • Grupo ACS:

 شرکت پیمانکاری اسپانیایی در سال 1997 توسط ادغام دو شرکت ساختمانی تاسیس شد. این شرکت پروژه های سد آلکوا در پرتغال و برج های کریستال و اسپاسیو در اسپانیا اجرا کرده است.

 • Vinci:

 این شرکت 115 ساله ی فرانسوی بیشترین جریان درآمدی را در بین شرکت های ساختمانی خصوصی در سرتاسر جهان اعلام کرده است. این جریان درآمدی زیاد به وسیله ی انجام پروژه های بزرگی چون سد گاریپ آفریقای جنوبی سال 1971 و استادیوم ملی فرانسه که برای جام جهانی سال 1998 ساخته شد. این شرکت بیش از 183000 کارمند دارد. در حال حاضر این شرکت پروژه 440 میلیون یورویی آزادراه جورجیا و پروژه ساخت سایت گاز مایع وت استون در استرالیا را در دست انجام دارد.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان