مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص

مدارک ثبت شرکت

برای ثبت شرکت سهامی خاص در هر کشور قوانین مختلفی وضع شده در صورت رعایت نکردن هریک، ممکن است برای شرکت خود به مشکل بخورید. شما فکر کنید که برای شروع کار شرکت خود از قوانین مهم و ریز آن آگاهی ندارید! در این صورت هزینه‌های اولیه و پرداختی شما هدر می‌رود. همچنین مسیر را برای خود طولانی و طاقت فرسا نموده‌اید. در این مقاله سعی شده تا توضیحات جامعی از مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص برای شما ارائه شود. در صورت لزوم می‌توانید با کارشناسان ثبت خوارزمی تماس گرفته یا در صورت تمایل فرم مشاوره زیر را پر نمایید.

فرم درخواست مشاوره رایگان

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

شرکت سهامی چیست؟

باید بدانید که شرکت‌های سهامی به ۲ دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

 • شرکت سهامی خاص
 • شرکت سهامی عام

شرکت‌های سهامی خاص توسط موسسین آنها قابل سرمایه گذاری می‌باشند. به طوری که سرعت ثبت این سهام‌ها نسبت به سهامی عام سریع‌تر انجام می‌شود. افراد بیشتری در جامعه طرفدار ثبت شرکت سهامی خاص در مقابل سهامی عام بوده که از مهمترین علت آن آسان بودن مراحل ثبت شرکت می‌باشد. سهامی عام مقدار سهام خود را به عموم مردم واگذار کرده و این امر باعث می‌شود مراحل ثبت شرکت و خرید سهام طولانی‌تر گردد. از مجموعه متقاضیان سهامی عام می‌توان شرکت‌های بورس، شرکت‌های زیر مجموعه دولت، فعالین در زمینه‌های نفت و گاز، تولیدی‌های مختلف و شرکت‌های عمرانی را عنوان کرد. در ادامه توضیح مختصری درباره ثبت شرکت خواهیم داد.

ثبت شرکت سهامی خاص

 

ثبت شرکت سهامی خاص

 • برای شروع ثبت شرکت شما به یک میلیون ریال سرمایه نیاز دارید.
 • توجه داشته باشید که در این نوع شرکت‌ها، بازرس و سهامدار نباید فامیل یکدیگر باشند.
 • شما باید در یکی از بانک‌های معتبر و رسمی کشور حسابی به نام شرکت خود افتتاح کرده و سپس ۳۵ درصد سرمایه کل شرکت را در این حساب قرار دهید. این مبلغ در ابتدا بلوکه شده و پس از ثبت رسمی شرکت می‌توانید آن را برداشت کنید.
 • در مجموع افرادی که شما باید معرفی کنید حداقل ۵ نفر بوده که ۲ نفر بازرس و ۳ نفر سهامدار می‌باشد.
 • در هنگام نامگذاری باید قبل و یا بعد آن از عنوان سهامی خاص استفاده گردد.
 • در شرکت ثبت شده سهامی خاص، سرمایه شما تبدیل به سهام شده که هرکدام از موسسین به سهم خود مسئول این سهام هستند.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص

برای ثبت شرکت سهامی خاص، نیاز به ارائه مدارک دارید. برای اینکه کار شما سریعتر جلو برود، ما مدارکی که در این راستا نیاز دارید را بصورت کامل معرفی می‌کنیم.

 • از مهمترین مدارک مورد نیاز می‌توان به کپی شناسنامه و کارت ملی برای هر یک از سهامداران، کسانی که به عنوان موسس معرفی شده، اعضای هیئت مدیره و بازرس عنوان کرد.
 • دومین مورد فیش واریزی مربوط به ۳۵ درصد از کل سرمایه که از قبل در حسابی جداگانه در بانک ریخته شده لازم است.
 • مورد بعدی اسم‌های سه سیلابی که برای نام شرکت در نظر گرفته شده تا ۵ نام.
 • از سری اطلاعات مورد نیاز در هنگام پر کردن لیست ثبت این موارد هستند: لیست اعضا و نیز سهامدار، آدرس مکان اصلی و دقیق شرکت، آدرس سکونت افراد و کد پستی مربوط به هر اعضا، ذکر سرمایه اصلی شرکت، سمت هر کدام از افراد، درصد سهام مربوط به اعضا و سهم هرکدام از آنها.
 • برای تایید عدم وجود نسبت فامیلی بین بازرسین به طور نسبی و یا سببی با مدیر شرکت نیاز به تاییدیه رسمی می‌باشد.
 • همچنین تاییدیه از مدیر شرکت مبنی بر اجازه برای فعالیت‌های مختلف تجاری و علاوه بر آن عدم وجود محدودیت‌های قانونی برای آنها در خصوص ثبت شرکت مورد نیاز است.

بهتر است به نکات زیر برای تکمیل اطلاعات  خود در ثبت شرکت توجه نمایید:

 1. پس از پایان یافتن مراحل ثبت شرکت شما و چاپ شدن آگهی تاسیس در روزنامه رسمی شما می‌توانید ۳۵ درصد از مبلغ سرمایه که در ابتدا بلوکه شده بود را برداشت کرده و به حساب اصلی شرکت انتقال دهید و یا در صورت نیاز آن را برداشت کنید.
 2. ممکن است در بین اعضای هیئت مدیره و یا سهامدار شخص حقوقی وجود داشته که در این صورت باید مواردی را تکمیل کنید. به این صورت که اگر شخص مورد نظر داخلی باشد باید کپی برابر اصل کارت ملی، کپی روزنامه رسمی و همچنین کپی برابر اصل شناسنامه نماینده رسمی او را در مدارک شرکت قرار دهید. اما اگر شخص حقوقی خارجی باشد، در آن هنگام گواهی نزد مرجع مربوط و نسخه‌های اصل و همچنین کپی ترجمه وکالت نامه او را برای وکیل شرکت خارجی فراهم آورید.

مدارک ثبت شرکت

 

سخن پایانی

ما در اینجا حاضر شده‌ایم تا خدمات مشابه و تاسیس شرکت را برای شما راحت‌تر کرده و به شما در این راه یاری رسانیم. شاید شما بتوانید به تنهایی اقدام به ثبت شرکت خصوصی خود کنید. اما در نظر داشته باشید هیچ کار اداری بدون چالش و آسان نمی‌باشد. ما برای شما در طی مدت کوتاه به سرانجام خواهیم رساند.

کارشناسان و متخصصین ثبت خوارزمی با تجارب بالا و مشابه در این امر همه اطلاعات لازم اعم از قوانین و مقررات را در اختیار شما قرار می‌دهند. تا در این امر بتوانید مراحل ثبت شرکت سهامی خاص را به سریع‌ترین راه و شکل ممکن انجام دهید. تجربه‌های ما باعث می‌شود تا شما از تمامی مشکلات عمده روند ثبت شرکت سهامی خاص در امان نگه داشته و با خیال راحت به کسب و کار خود برسید.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان