خرید و فروش برند تجاری

خرید و فروش برند تجاری

برند تجاری نمادی است که برای معرفی یک کالا یا خدمت به کار می‌رود. با داشتن یک برند تجاری، نه تنها فروش محصولات شما بیشتر می‌شود، بلکه ارزش کالاها و خدمات شما افزایش یافته و سرمایه بیشتری هم جذب خواهیدکرد. به‌طورکلی ثبت برند تجاری، یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌توانید برای پیشرفت کسب‌وکار و تجارت خود انجام دهید. همانطور که حتما می‌دانید، برای ثبت برند باید مدارک مختلفی را تهیه و ارائه کرده و مراحل متعددی را پشت سر گذاشت. علاوه‌براین، کارشناسانی که درخواست‌های ثبت برند را بررسی می‌کنند، معمولا سخت‌گیری‌های زیادی دارند و احتمال رد‌شدن درخواست ثبت برند به دلایل مختلفی ازجمله کامل‌نبودن مدارک یا ایرادات نام برند یا.. وجود دارد.

فرم درخواست مشاوره رایگان

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اما آیا می‌توان بدون طی‌کردن مراحل ثبت نشان تجاری و با سرعت بیشتری، یک برند تجاری تهیه کرد؟ پاسخ به این سوال، مثبت است. با خرید یک برند تجاری، دیگر نیازی به طی‌کردن پروسه ثبت برند ندارید و می‌توانید از یک برند آماده که کلیه مراحل ثبت آن طی شده‌است، استفاده کنید. نام یا برند تجاری یک امتیاز، حق قانونی و دارایی ارزشمند است که افراد می‌توانند آن را به فروش برسانند. انواع مختلف برند تجاری ازجمله برند موادغذایی یا برند محصولات آرایشی و بهداشتی وجود دارد که از محبوبیت خوبی برخوردار هستند. در ادامه این مقاله، قصد داریم به بررسی برخی از مهم‌ترین مباحث پیرامون خرید و فروش برند تجاری بپردازیم.

خرید و فروش برند تجاری

مزایای خرید برند تجاری

برای داشتن یک کسب‌وکار یا تجارت پربازده و موفق، باید از یک برنامه قوی و اصولی پیروی کرده و محصولات یا خدمات خود را به دیگران معرفی کنید. با داشتن یک برند تجاری و معرفی آن به مردم، راحت‌تر می‌توانید مخاطبان و مشتریان را جذب کنید. علاوه‌براین، داشتن یک برند باعث می‌شود کالاها یا خدمات شما از نمونه‌های مشابه موجود در بازار تمایز پیداکند. ثبت برند فرایندی پیچیده و زمان‌بر است که به تخصص و دانش زیادی نیاز دارد. با خرید برند، می‌توانید با اطمینان خاطر و در مدت زمان کوتاهی صاحب یک برند شده و مسیر پیشرفت در کسب‌وکار خود را راحت‌تر طی کنید.

یکی از مهم‌ترین مزایایی که خرید برند تجاری در مقایسه با ثبت برند دارد، این است که نیازی نیست از صفر شروع کرده و برند را به مردم معرفی کنید. چون برندی که از قبل به‌ثبت‌رسیده و سابقه دارد، بین مردم شناخته شده‌است و مشتریان به آن اعتماد می‌کنند. از دیگر مزایایی که خرید برند تجاری در مقایسه با ثبت‌کردن یک برند دارد، به هزینه‌های این کار مربوط می‌شود. درواقع شما می‌توانید با هزینه کمتری، یک برند تجاری ثبت‌شده را خریداری کنید. درصورتی‌که اگر مایل به ثبت برند باشید، باید هزینه‌های مختلفی ازجمله هزینه انتشار آگهی در روزنامه‌رسمی و هزینه ثبت برند و.. را متحمل شوید.

چطور یک برند تجاری بخریم؟

روند خرید برند تجاری

برای خرید برند تجاری، در اولین قدم باید از بین برندهایی که صاحبان آنها قصد فروش آنها را دارند، یکی را انتخاب کنید. برای این کار، می‌توانید از اداره ثبت استعلام بگیرید. برای انتخاب برند، به تناسب داشتن نام برند با کالا یا خدمات خود دقت داشته‌باشید. برای انتخاب برند تجاری خود، می‌توانید با کارشناسان خوارزمی ثبت مشورت کنید.

نکته دیگری که درمورد خرید و فروش برند تجاری وجود دارد، این است که این کار در ایران به‌صورت کاملا قانونی و به‌راحتی انجام می‌شود. امکان خرید جزئی از برند تجاری هم وجود دارد. برای خرید یک برند تجاری، باید مدارک زیر وجود داشته‌باشد:

– مدارک شناسایی خریدار و فروشنده (کارت‌ملی و شناسنامه)

– گواهی ثبت برند 10 ساله که معتبر باشد.

– استعلام برند

– دیگر اسناد و مدارک مرتبط‌با برند مثل آگهی ثبت برند که در روزنامه درج شده‌است.

– یک قرارداد که در یکی از دفاتر اسناد‌رسمی بین خریدار و فروشنده منعقد شده‌است.

– وکالتنامه (چنانچه خرید یا فروش برند توسط وکیل انجام می‌شود).

توصیه می‌شود برای خرید یا فروش برند تجاری به دفاتر اسناد‌رسمی مراجعه کرده و روند انتقال مالکیت را به‌صورت کاملا قانونی و رسمی طی کنید. توجه داشته‌باشید که واگذاری برند باید حتما در روزنامه درج شود.

فروش برند تجاری

سوالات متداول

– فرایند و پروسه خرید برند تجاری چقدر طول می‌کشد؟

خرید برند تجاری آماده و ثبت‌شده، در دفاتر اسناد‌رسمی انجام می‌شود. یعنی صرفا با حضور فروشنده و خریدار در دفترخانه و طی چند روز، می‌توان اقدامات لازم برای انتقال برند به نام شخص دیگر را انجام داد. درحالی‌که ثبت برند، دارای یک پروسه متفاوت بوده، بازه‎های زمانی مختلفی دارد و چند ماه طول می‌کشد.

– این امکان وجود دارد که نتوان برند خریداری‌شده را به خریدار منتقل کرد؟

خیر. افرادی که برای ثبت برند تجاری اقدام می‌کنند، ممکن است با ردشدن درخواست خود مواجه شوند. درحالی‌که با خرید برند، فرد مالک برندی می‌شود که کلیه مراحل ثبت آن از قبل طی شده‌است.

– برای خرید یک برند تجاری، چه مدارکی باید ارائه شود؟

برای خرید برند تجاری برخلاف ثبت برند، نیازی به ارائه مدارک و اسناد مختلفی ازقبیل مجوزتاسیس، کارت‌بازرگانی یا پروانه بهره‌برداری نخواهدبود و فرد صرفا با ارائه مدارک‌شناسایی ازجمله کارت‌ملی و شناسنامه، می‌تواند برند موردنظر خود را خریداری کند.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان