شرکت گردشگری چیست؟

تاسیس دفتر گردشگری

گردشگری کلیه اقداماتی است که توسط یک گردشگر و طی سفر او انجام می‌شود. همانطور که می‌دانید، پیدا کردن مکان مناسب برای استقرار و همچنین داشتن امنیت حین سفر، از مهم‌ترین دغدغه‌های گردشگران است. شرکت‌های گردشگری خدمات متنوعی از جمله ایاب و ذهاب، غذا، محل اقامت و تامین امنیت مسافران را ارائه می‌دهند. این روزها با گسترش شرکت‌های گردشگری، مسافران معمولا برای تجربه کردن یک سفر به‌یادماندنی و مطمئن، از این شرکت‌ها کمک می‌گیرند. ایرانیان زیادی در تمام فصول سال به قسمت‌های مختلف کشور سفر می‌کنند. بالا بودن تعداد مسافران در ایران، وجود شرکت‌های گردشگری را به مقوله‌ای ضروری تبدیل کرده‌است.

فرم درخواست مشاوره رایگان

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درواقع شرکت گردشگری به افراد کمک می‌کند تورهای مسافرتی به مناطق مختلف کشور یا دیگر کشورهای جهان را به راحتی پیدا کنند. با توجه به اینکه شرکت گردشگری از شرکت‌های محبوب در دنیا محسوب می‌شود، به ثبت رساندن این نوع شرکت با درآمد بالا و آینده خوبی همراه خواهدبود. گردشگری انواع مختلفی دارد که شامل گردشگری بازاری، گردشگری درمانی، گردشگری مذهبی، گردشگری تفریحی، گردشگری همایشی، گردشگری الکترونیک و اکوتوریسم (گردش در طبیعت) می‌شود. اکنون که به یک تعریف کلی از شرکت گردشگری رسیدیم، بهتر است مباحثی را پیرامون شرایط و مدارکی که برای ثبت شرکت گردشگری لازم است، ارائه دهیم.

شرکت‌های گردشگری

شرایط لازم برای ثبت شرکت گردشگری

موارد زیر، شرایط لازم برای ثبت شرکت گردشگری هستند:

– کلیه متقاضیان ثبت شرکت گردشگری باید تبعه ایران باشند.

– کلیه متقاضیان ثبت شرکت گردشگری باید پیروان اسلام یا یکی از ادیانی باشند که در قانون اساسی ایران به رسمیت شناخته شده‌اند.

– کلیه متقاضیان ثبت شرکت گردشگری باید دارای اهلیت قانونی بوده، به فساد اخلاقی مشهور نبوده و سوء‌پیشینه کیفری (منجر به سلب حقوق اجتماعی) یا اعتیاد به موادمخدر نداشته‌باشند.

– افرادی که برای ثبت شرکت‌های گردشگری اقدام می‌کنند، باید دارای حداقل 25 سال سن و مدرک‌تحصیلی کارشناسی باشند.

– متقاضیان ثبت شرکت گردشگری نباید در سازمان‌هایی عضو باشند که با مقررات کشور ایران مغایر یا علیه جمهوری اسلامی ایران بوده یا مبانی حکومت گذشته را تحکیم می‌کنند. همچنین این افراد نباید سابقه همکاری با ساواک و دیگر گروه‌ها و دسته‌های محارب و غیرقانونی را داشته‌باشند.

– افراد متقاضی برای ثبت شرکت‌های گردشگری نباید در مشاغل دیگر مشغول به کار باشند که در فعالیت‌های آنها اختلال ایجاد کند.

– افراد متقاضی نباید در حال تحصیل باشند.

– اشخاصی که قصد ثبت شرکت گردشگری را دارند، باید سابقه حداقل سه سال کار در مشاغل مرتبط (به‌همراه تاییدیه پرداخت بیمه و صلاحیت شغلی) را داشته‌باشند.

اتباع کشورهای خارجی تنها درصورتی می‌توانند برای تاسیس دفتر گردشگری در ایران اقدام کنند که در قالب یکی از شرکت‌ها فعالیت کنند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت گردشگری

مدارکی که برای ثبت شرکت‌های گردشگری لازم است، موارد زیر را شامل می‌شود:

– اصل و کپی آخرین مدرک‌تحصیلی

– اصل و کپی از کلیه صفحات شناسنامه

– اصل و کپی کارت پایان خدمت (یا معافیت دائم)

– اصل و کپی کارت‌ملی

– 6 قطعه عکس در ابعاد 3*4 که در سال جاری گرفته شده‌باشد.

– اظهارنامه ثبت شرکت (این مورد تنها برای اشخاص‌حقوقی الزامی است).

– مدارکی که نشان‌دهنده داشتن سابقه‌کار و پرداخت‌بیمه باشد.

 

تاسیس دفتر گردشگری

مدیرفنی شرکت گردشگری

کلیه افرادی که تقاضای تاسیس و ثبت شرکت‌های گردشگری را دارند، باید نسبت به معرفی یک نفر به‌عنوان مدیرفنی شرکت اقدام کنند. مدیرفنی شرکت باید کلیه شرایطی که برای اشخاص‌حقیقی متقاضی ثبت شرکت گردشگری لازم است را داشته‌باشد. علاوه‌براین، مدیرفنی باید به یکی از زبان‌های خارجی تسلط داشته‌باشد (زبان انگلیسی ارجح است). چنانچه متقاضیان، قصد تاسیس دفتر خدمات زیارتی دارند، بهتر است به زبان عربی مسلط باشند.

تبعه کشورهای خارجی تنها درصورتی می‌توانند به‌عنوان مدیرفنی در شرکت‌های گردشگری مشغول به کار شوند که پروانه معتبر اشتغال داشته و صلاحیت فنی آنها توسط مرجع صادرکننده مجوز موردتایید قرار گیرد. مدیر‌فنی تنها می‌تواند در یک دفتر فعالیت کند و حضور او به‌صورت تمام‌وقت در دفتر گردشگری ضروری است.

دفتر گردشگری

سوالات متداول

– چرا باید برای ثبت شرکت گردشگری اقدام کنیم؟

چنانچه برای ثبت شرکت اقدام نکنید و فعالیت‌های خود را بدون دریافت مجوز ادامه دهید، همیشه امکان تعطیل‌شدن دفتر شما وجود دارد. چنانچه تصمیم دارید در زمینه ارائه خدمات توریستی فعالیت کنید، برای رسمی و قانونی کردن فعالیت‌های شرکت خود، بهتر است برای ثبت شرکت اقدام کنید.

– چگونه می‌توان یک شرکت گردشگری را به ثبت رساند؟

فرایند ثبت شرکت گردشگری در ایران بسیار راحت و مشخص است. شما باید در اولین مرحله، نوع شرکت خود را مشخص کنید. سپس مدارکی که برای ثبت این نوع شرکت موردنیاز است را آماده کرده و مراحل ثبت شرکت را در سامانه ثبت شرکت‌ها طی کنید.

– آیا برای ثبت شرکت‌های گردشگری، باید مجوز گرفت؟

بله. کلیه شرکت‌هایی که در زمینه ارائه خدمات گردشگری فعالیت می‌کنند، باید از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مجوز بگیرند.

– هزینه ثبت شرکت‌های گردشگری در ایران چقدر است؟

نمی‌توان مبلغ مشخصی را به‌عنوان هزینه ثبت شرکت گردشگری اعلام کرد. هزینه تاسیس و به ثبت رساندن شرکت‌های گردشگری بستگی به فاکتورهای متعددی ازجمله مقدار سرمایه، نوع شرکت و تعداد سهامداران دارد.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان