ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات چگونه است؟

ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات چیست؟

ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات برای متقاضیان مناسب است که می‌خواهند سطح جدیدی از تجارت بین‌الملل را تجربه نمایند. در سال‌های اخیر کشور امارات با تعیین کردن برخی شهر‌ها خود به عنوان منطقه آزاد، سعی در افزایش رونق اقتصادی و تجارت خود کرده است. در واقع مناطق آزاد همانند دریچه‌ای به دنیای بیرونی برای امارات عمل کرده‌اند. درنتیجه سرمایه‌داران زیادی در سراسر جهان جهت ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات مشتاق‌اند.

ثبت کردن شرکت در این مناطق چندان هم آسان نیست. بلکه چالش‌ها و باید و نباید‌های مربوط به خود را دارد. در این مقاله از سایت ثبت خوارزمی به صورت مفصل به نحوه ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات خواهیم پرداخت. در صورت داشتن هرگونه سؤالی، فرم مشاوره رایگان زیر را پر کنید تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس گیرند.

فرم درخواست مشاوره رایگان

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات چیست؟

ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات چیست؟برای ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات ابتدا باید با این مناطق به خوبی آشنا شوید. مناطق آزاد تجاری یا فری زون (Free Zone) مناطقی هستند که کالا‌ها و خدمات با نرخ‌های مالیاتی و گمرکی ترجیحی معامله می‌شوند. هدف از ایجاد این مناطق، تقویت تجارت بین‌الملل، افزایش رونق اقتصادی و حمایت از کارآفرینان و کسب و کار‌های مختلف است.

خوشبختانه کشور امارات نیز از این قاعده مستثنی نیست. این کشور دارای ۷ شیخ نشین اصلی است که در کل حدود ۴۵ منطقه آزاد تجاری دارند.

ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات با استقبال فراوانی از سوی متقاضیان رو به رو شده است. زیرا منطقه امارات از نظر موقعیت جغرافیایی و استراتژیک در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. از طریق این کشور و آب‌های خلیج فارس می‌توان امر صادرات و واردات را به راحتی انجام داد. مناطق آزاد مربوط به ابوظبی، دبی و شارجه بیش از مناطق دیگر برای ثبت شرکت متداول هستند. زیرا این سه شیخ نشین شرایط و امکانات خوبی را جهت ثبت شرکت سرمایه‌داران در نظر گرفته‌اند.

مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات

شاید شما نیز این سؤال را داشته باشید که دلیل رونق یافتن ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات چیست؟ چرا متقاضیان ترجیح می‌دهند در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند؟ در این بخش می‌خواهیم به معرفی مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات بپردازیم.

 • ثبت شرکت در این مناطق آسان و بی‌دردسر بوده و اگر مدارکتان کامل باشد نهایتاً دو هفته طول می‌کشد. بنابراین در کوتاه‌ترین زمان می‌توانید صاحب شرکت خود شوید.
 • امکان مالکیت صددرصدی شرکت برای یک نفر و یا حتی مالکان غیر اماراتی وجود دارد. بنابراین شما ملزم نیستید حتماً یک شریک اماراتی داشته باشید.
 • معافیت‌های مالیاتی در مناطق آزاد عالی هستند. مالیات شرکتی و شخصی صفر درصد بوده و شرکت‌ها از مالیات بر ارزش افزوده نیز معاف می‌باشند. همچنین مالیات واردات و صادرات در این منطقه صفر بوده و مشاغل می‌توانند به صورت نامحدود ارز تجاری دریافت نمایند.
 • استفاده از توزیع‌کننده‌های محلی برای دسترسی غیر مستقیم شرکت‌های فریزون به بازار محلی بهترین انتخاب هستند. این امکان وجود دارد که شرکت‌های منطقه آزاد شعبه خود را در مناطق غیر آزاد ثبت کرده و از این طریق در سرزمین اصلی امارات به انجام تجارت بپردازند.
 • مقامات موجود در مناطق آزاد تجاری امارات همواره آماده پشتیبانی از شما حین راه‌اندازی شرکت و بعد از آن هستند. ارائه مشاوره تجاری، خدمات شبکه، طرح‌های رشد، دسترسی به مراکز راه‌اندازی و… از دیگر امکانات این مناطق می‌باشند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در امارات

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در امارات

جهت ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات ابتدا باید برخی مدارک مهم را آماده‌سازی کنید. بدون این مدارک امکان ثبت کردن شرکت در مناطق آزاد تجاری امکان‌پذیر نخواهد بود. مدارک مهم ثبت شرکت در امارات عبارتند از:

 • فرم تکمیل شده درخواست ثبت شرکت
 • ارائه طرح تجاری
 • سند مالکیت واحد یا کپی قرارداد اجاره
 • اطلاعات مربوط به سرمایه سهام
 • گواهی تأیید اولیه
 • عکس مدیر شرکت با شرایط عکس پاسپورت
 • گزارش‌های مالی حسابداری شده ۲ ساله برای یک نهاد شرکتی
 • فرم کد شناسایی رجیستری برای مدیر اصلی و محضری
 • کپی مجوز و گواهی ثبت تجاری
 • نمونه امضای سهامداران، هیئت مدیره و مدیر منصوب برای شرکت
 • کپی رنگی پاسپورت سهامداران، مدیر و مدیر منصوب برای شرکت
 • تصمیم هیئت مدیره جهت انتخاب مدیره به صورت تأیید و تصدیق شده
 • اساسنامه شرکت

شرایط لازم برای ثبت شرکت در امارات

همان طور که قبلاً اشاره کردیم، ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات آسان است. اما این بدین معنی نیست که هر فردی با هر شرایطی می‌تواند در این منطقه شرکت ثبت کند. برای ثبت شرکت حتماً باید شرایط و نکات زیر را در نظر بگیرید.

 • افراد متقاضی ثبت شرکت باید بین ۱۸ سال تا ۶۰ سال سن داشته باشند. بنابراین داشتن ۱۸ سال تمام لازم است.
 • متقاضیان باید تمکن مالی خود را جهت داشتن توانایی ثبت شرکت در امارات اثبات نمایند. زیرا امکان ثبت شرکت بدون سرمایه لازم وجود نخواهد داشت.
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و عدم اعتیاد جهت ثبت شرکت الزامی است.
 • ارائه اساسنامه برای شرکت و پاسپورت معتبر متقاضی برای متقاضی بسیار مهم می‌باشد.
 • جهت ثبت شرکت در این مناطق ابتدا باید مجوز‌های لازم برای فعالیت شرکت خود را اخذ کنید. بدون اخذ مجوز امکان ثبت و تأسیس مجوز وجود نخواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات تنها کافیست با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان حقوقی ثبت خوارزمی آماده پاسخگویی به تمامی سؤالات شما در این زمینه هستند.

مجوز‌های ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات

مجوز‌های ثبت شرکت در مناطق آزاد اماراتدر بخش قبلی اخذ مجوز‌های لازم را یکی از شرایط اصلی ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات معرفی کردیم. حال در این بخش می‌خواهیم به مهم‌ترین و متداول‌ترین مجوز‌های صادر شده جهت ثبت شرکت در این مناطق را به شما معرفی نماییم.

 • مجوز تجاری (Commercial License): این مجوز به شرکت‌ها امکان واردات و صادرات و فروش برخی از خدمات مشخص را در داخل امارات می‌دهد. مجوز تجاری برای شرکت‌هایی مناسب است که می‌خواهند در روابط و فعالیت‌های تجاری منطقه شرکت کنند.
 • مجوز حرفه‌ای (Professional License): این مجوز برای شرکت‌هایی است که بر اساس استعداد علمی و هنری خود به ارائه برخی خدمات مخصوص می‌پردازند. شرکت‌های خدمات پزشکی، حسابداری، سالن‌های زیبایی، شرکت‌های چاپ و نشر و… جزء این شرکت‌ها هستند.
 • مجوز تولیدی یا صنعتی (Industrial License): این مجوز برای شرکت‌هایی صادر می‌شود که قصد تولید یا فرآوری کالایی را در مناطق آزاد امارات دارند. مجوز تولیدی امکان تأسیس کارگاه یا کارخانه را به دارندگان آن می‌دهد.

نحوه ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات

برای ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات باید کاملاً با فرایند این کار آشنا باشید. در این بخش می‌خواهیم مراحل ثبت شرکت در این مناطق را معرفی کنیم.

انتخاب نوع شرکت، نام و فعالیت‌های آن

اولین قدم است که بدانید چه شرکتی را می‌خواهید ثبت کنید. باید نوع فعالیت‌های تجاری، نام شرکت و یا حتی قالب آن را نیز انتخاب نمایید.

آماده‌سازی مدارک و ارسال درخواست

قدم دوم آماده‌سازی مدارک و ارسال درخواست خود مبنی بر ثبت شرکت است. در فرم درخواست ثبت شرکت باید اطلاعات مربوط به شرکت را با توجه به مدارکتان وارد نمایید.

اعلام مجوز و افتتاح حساب بانکی

اعلام تأیید درخواست مجوز به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید به افتتاح حساب بانکی شرکت بپردازید. دقت کنید داشتن مجوز برای ادامه فرایند ثبت شرکت بسیار مهم است. بنابراین حتماً باید مجوز مربوطه را با توجه به نوع فعالیت شرکتتان اخذ نمایید.

دریافت ویزا

آخرین مرحله، دریافت ویزا و مهاجرت جهت اتمام پروسه ثبت شرکت است. مقامات منطقه آزاد می‌توانند شما را در دریافت ویزا یاری دهند.

جمع‌بندی

در این مقاله از سایت ثبت خوارزمی به صورت کامل به نحوه ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات، مدارک و شرایط آن پرداختیم. همچنین مهم‌ترین مزایای آن در این مناطق را به صورت کامل توضیح دادیم. جهت دریافت مشاوره برای ثبت شرکت در این منطقه می‌توانید فرم مشاوره رایگان سایت را تکمیل کنید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان