شرکت های برتر ایران در سال ۹۸

شرکت های برتر ایران

چکیده مقاله

رتبه شرکت های برتر ایران اعلام شد. نتایج بیست و دومین سال رتبه‌بندی شرکت‌ها نشان می‌دهد که حجم فروش صد شرکت اول سال ۹۸، براساس اطلاعات مالی سال گذشته، بیش از ۸۹۷هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به کل فروش همین صد شرکت در سال قبل ۳۷درصد رشد داشته است.
شرکت های برتر ایران

شرکت های برتر ایران

رتبه شرکت های برتر ایران اعلام شد. نتایج بیست و دومین سال رتبه‌بندی شرکت‌ها نشان می‌دهد که حجم فروش صد شرکت اول سال ۹۸، براساس اطلاعات مالی سال گذشته، بیش از ۸۹۷هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به کل فروش همین صد شرکت در سال قبل ۳۷درصد رشد داشته است.

 

این را هم بخوانید: ثبت شرکت بازرگانی

 

در رتبه‌بندی شرکت‌ها، علاوه بر شاخص «میزان فروش» ۳۲شاخص دیگر نیز سنجیده می‌شود. با توجه به عمومیت فهرست شرکت‌های برتر ایران و تنوع شرکت‌ها برای همگن کردن رقم فروش، مجموع درآمدهای عملیاتی شرکت لحاظ شده است. نتایج رتبه‌بندی بر اساس گروه‌های صنعتی ۳۱گانه نیز حاکی از این است که از نظر میزان فروش (درآمد) گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری با ۹/ ۱۷درصد سهم در جایگاه اول، گروه فرآورده‌های نفتی با ۵/ ۱۷درصد سهم در جایگاه دوم و گروه پتروشیمی با ۱۴درصد سهم در جایگاه سوم است.

۱۰ شرکت اول رتبه‌بندی (بر اساس بالاترین رتبه فروش) به ترتیب شامل «شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ)»، «‌شرکت پالایش نفت اصفهان»، «شرکت پالایش نفت بندرعباس»، «بانک ملت (هلدینگ)»، «شرکت فولاد مبارکه اصفهان (هلدینگ)»، «شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (هلدینگ)»، «شرکت نفت ستاره خلیج فارس»، «شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان (هلدینگ)»، «شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان (هلدینگ)» و «بانک صادرات ایران (هلدینگ)» می‌شود.

شرکت های برتر ایران : لیست اسامی تعدادی از شرکت ها بازرگانی ایران

 • میلان دارو درمان
 • تارا پخش افلاک
 • نگین خودرو ایرسا
 • الماس ماندگار پارسیس
 • خالص سازان سرب
 • صنایع گستر صدر آفاق
 • عاج سپید گلستان
 • توانا تجارت پلاستیک اروند
 • سحاب سپهر جنوب
 • رنگین خزر آمل
 • بازرگانی توسلی کیش
 • ماندگار تجهیز ایرانیان
 • یارا راد اطلس
 • توسعه راهبردی آریا
 • پارس جم نیکان

معرفی بزرگترين شركتهاي بازرگاني جهان

نشريه‌ اقتصادي فوربس در تازه‌ترين گزارش خود بزرگترين شركتهاي بازرگاني جهان را معرفي كرد كه در اين فهرست همه رده‌هاي برتر به شركتهاي ژاپني اختصاص يافته است. در اين رده‌بندي شركت ژاپني تويوتا تسوشو با فروش 69.1 ميليارد دلاری بزرگترين شركت بازرگاني جهان لقب گرفته و دو شركت ژاپني ديگر به نامهاي ميتسوبيشي كورپ و ميتسويي&كو نيز به ترتيب با فروش 62.6 و 56.3 ميليارد دلار دوم و سوم شدند. همچنين سه شركت ديگر ژاپني يعني سوجيتز، ماروبني، ايتوچو و سوميتومو كورپ نيز در اين رده‌بندي چهارم تا دهم شدند.

در مجموع 17 شركت بازرگاني در بين 2000 شركت بزرگ قرار دارند. بيشترين تعداد شركتهاي بزرگ بازرگاني جهان متعلق به ژاپن با هشت شركت است. از نظر ارزش بازار در رده‌بندي اعلام شده از سوي فوربس رتبه‌ نخست به شركت ميتسوبيشي كورپ با ارزش بازاري معادل 39.7 ميليارد دلار اختصاص يافته است. از نظر ميزان سودآوري هم ميتسوبيشي كورپ با 5.6 ميليارد دلار صدرنشين شد و از نظر حجم دارايي نيز بار دیگر ميتسوبيشي كورپ رده نخست را در بين شركتهاي بازرگاني جهان به خود اختصاص داد.

توجه

شما میتوانید از طریق فرم روبه رو درخواست خود را ارسال کنید تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.
نکته : تمامی مشاوره ها به صورت رایگان انجام میشود.

با پر کردن فرم زیر، پاسخ خود مبنی بر " مدت زمان انجام"، "هزینه" و "مدارک لازم" را بروی تلفن همراه خود دریافت نمایید.

مقالات پایین ،پیشنهاد خوانندگان این مقاله برای مطالعه است.

راهنمای ثبت شرکت بین المللی

بسیاری از افرادی که قصد ثبت شرکت و شروع فعالیت در دنیای تجارت را دارند دوست دارند شرکت خود را به صورت بین المللی ثبت کنند و یا برند بین المللی داشته باشند. ثبت شرکت بین المللی مزایای بسیاری را در اختیار صاحبان شرکت قرار می دهد. اما با این وجود ثبت این نوع شرکت […]

اطلاعاتی در مورد شرایط نامگذاری شرکت

یکی از مهم ترین چالش های پیش رو برای ثبت انواع شرکت ها، انتخاب نام مناسب برای شرکت است. شرایط نامگذاری شرکت برای انتخاب نام مناسب بسیار مهم می باشد. چرا که نام شرکت به نوعی نماینده آن در حوزه تجارت و اقتصاد است. بنابراین نمی شود که هر نامی را بدون در نظر گرفتن […]

همه چیز در مورد دامنه قدرت بازرس در سهامی خاص

احتمالا تاکنون برای شما هم این سوال پیش آمده که دامنه قدرت بازرس در سهامی خاص چقدر است؟ اختیارات بازرس تا چه حد بوده و تا چه اندازه ای می تواند در شرکت فعالیت داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوالات ابتدا باید به صورت کامل با اختیارات و وظایف بازرس در شرکت های سهامی […]

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان