شرکت پیمانکاری خدماتی

شرکت پیمانکاری خدماتی
شرکت پیمانکاری خدماتی
شرکت پیمانکاری خدماتی

 

شرکت پیمانکاری دارای مجموعه ای است که به صورت حقیقی و یا حقوقی، قراردادی را به صورت حقیقی و حقوقی انجام می دهد و فعالیت می کند. شرکت پیمانکاری خدماتی مجموعه ای است که ارائه دهنده انواع خدمات برای کسب و کارهای مختلف از جمله تعمیرات، کشاورزی، حمل و نقل، پخت و پز، ماشین آلات و تمام کارهایی که نیاز به خدمات دارند، می باشد. درکارهای پیمانکاری غیرساختمانی، قرارداد پیمانکاری خدمات برای کارفرمایان راه حل مناسبی است. به عنوان مثال برای شرکت کامپیوتری، طراحی وبسایت و درگاه های الکترونیکی به شرکت پیمانکاری خدماتی سپرده شود. مثال دیگر کارفرمایی برای توزیع کالای خود نیازمند به حمل و نقل می باشد که می تواند از طریق شرکت پیمانکاری خدماتی سفارشات خود را انجام بدهد.

قرارداد پیمانکاری خدماتی

یک قرارداد پیمانکاری خدماتی همانند سایر قراردادهای پیمانکاری دارای بندهای عمومی است که با داشتن بندهای خصوصی، اصول نسبتا پیچیده ای دارد. در مجموع مهم ‌ترین نکته در اصول قرارداد پیمانکاری خدمات، توجه به جزئیات خاص فنی خدمات موردنظر است:

محدوده خدمات:

این باید یکی از جزئی ترین قسمت های قرارداد باشد. این بسته به صنعت مشتری و نیازهای خاص مشتری متفاوت است. این بخش باید شامل مشخصات کار باشد. در بخش خدمات باید ذکر شود که متخصص چه خدماتی را بر عهده داشته دارد.

محل خدمات:

بعضی اوقات، ممکن است یک شرکت برای سرویس دهی به مکان های مختلف یک متخصص را اعزام کند و کار در محل انجام بشود. هر مکان باید در قرارداد ذکر شود.

برنامه زمانی:

این نیز بسته به نیاز مشتری متفاوت خواهد بود. این می تواند یک سرویس مداوم یا برای یک بار باشد.

غرامت:

برنامه و شرایط جبران خسارت باید به وضوح مشخص شود. این بخش همچنین ممکن است شامل جریمه ای برای هرگونه تأخیر پرداخت باشد. این بخش همچنین باید جزئیات روش های پرداخت پذیرفته شده و محل تحویل آن ها را شرح دهد.

 

شرکت پیمانکاری خدماتی
شرکت پیمانکاری خدماتی

وسایل و تجهیزات:

بسته به محل کار، بعضی اوقات از شما خواسته می شود لوازم و تجهیزات خاصی به همراه داشته باشید. در سایر مواقع مشتری بسته به شغل و دامنه خدمات آن ممکن است لوازم را تهیه کند.

فسخ:

فسخ خدمات باید شامل یک سیاست لغو باشد که از متخصص در قبال از دست دادن هزینه و از دست دادن سایر کارها محافظت کند.

اطلاعات محرمانه:

توافق نامه خدمات ممکن است گاهی شامل بند محرمانه باشد. این بند توضیح می دهد که چگونه در برابر اطلاعات محرمانه در طول مدت قرارداد و پس از فسخ آن باید رفتار شود.

حل اختلاف:

مقررات اختلاف روال هایی را تعیین می کند که هر یک از طرفین موظف به حل و فصل اختلافات هستند. با این حال، اگر طرفین نتوانند به توافق برسند، بند حل اختلاف مراحل بعدی حل را بیان می کند.

اطلاعات تماس:

قرارداد خدمات باید شامل اطلاعات تماس، از جمله شماره تلفن، آدرس و آدرس ایمیل کار باشد. مشتری همچنین باید اطلاعات تماس خود را در قرارداد ذکر کند.

در مجموع اینکه کدام خدمات و با چه شرایطی مورد قرارداد باشد، نیازمند بررسی موردی هر پروژه است.

شرایط ثبت شرکت پیمانکاری خدماتی

برای تاسیس و ثبت یک شرکت خدماتی نیاز به مدرک خاصی نمی باشد و با توجه به اینکه شرایط خاصی ندارد، بازدهی مناسبی دارد.

برای نوع مسئولیت محدود، جهت ثبت آن نیاز به حداقل دو نفر با سرمایه اندک صدهزارتومانی می باشد که در طی 10 روز ثبت می شود.

جهت ثبت شرکت خدماتی از نوع سهامی خاص به 5 نفر (3 نفر عضو هیئت مدیره و 2 نفر بازرس) نیاز است. حداقل 35 درصد سرمایه اولیه نزد

بانک باید باشد و یک مبلغ صدهزار تومانی اولیه نیاز است.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان