هزینه ثبت شرکت پیمانکاری

هزینه ثبت شرکت پیمانکاری
هزینه ثبت شرکت پیمانکاری
هزینه ثبت شرکت پیمانکاری

 

هزینه ثبت شرکت پیمانکاری؟شرکت پیمانکای چیست؟

در ابتدا باید بگوییم که پیمانکار و شرکت پیمانکاری چه وظایفی را بر عهده دارند، بعد از آن که توضیحی مختصر در رابطه با این موضوع بیان کردیم، اطلاعاتی هم در رابطه با ثبت شرکت پیمانکاری، شرایط ثبت این شرکت و هزینه انجام آن بیان خواهیم کرد و پیشنهاد می دهیم که ادامه مطالب را از دست ندهید، به خصوص اگر قصد دارید که در این چنین شرکتی را ثبت کنید!

برای آن که با مفهوم پیمانکاری به طور کامل آشنا شوید، آن را با یک مثال توضیح خواهیم داد تا درک آن برای شما ساده و البته دلنشین باشد. به عنوان مثال اداره برق را در نظر بگیرید، این اداره برای انجام کارهای حمل و نقل خود به نیروهایی احتیاج دارد و البته فرصتی برای مدیریت نیروهای جدید ندارد، در این حالت با یک شرکت پیمان کاری قرار داد می بندد و انجام امور را به او می سپارد.

توجه داشته باشید که یک شرکت پیمانکاری معمولا نیروهای متعددی دارد که متناسب با نوع شرکت فعالیت دارند، در مثال بالا نیروهای شرکت پیمانکاری با اداره برق در ارتباط نیستند و البته مدیران اداره برق هم ارتباطی با نیروهای شرکتی ندارند و پیمانکار به عنوان رابط بین این دو گروه فعالیت می کند، در ادامه توضیحات کاملی را در رابطه با ثبت شرکت پیمانکاری بیان خواهیم کرد.

انواع شرکت پیمانکاری

بعد از آن که مطالبی را در رابطه با شرکت پیمانکاری بیان کردیم، حال قصد داریم مطالبی را در رابطه با انواع مختلف این شرکت ها شرح دهیم تا شما ابهامی در این رابطه نداشته باشید. در ابتدا باید بگوییم که انواع شرکت های پیمانکاری متناسب با کار آن شرکت تعیین می شود و توجه داشته باشید که این مورد با موضوع شرکت تفاوت هایی دارد. در حقیقت باید بگوییم که موضوع همه این شرکت ها پیمانکاری است، اما کاری که انجام می دهند در حوزه های مختلف می باشد. در ادامه لیستی از این شرکت ها را ارائه می دهیم:

در حوزه ساختمان سازی
در حوزه راه و ترابری
در حوزه تأسیساتی و تجهیزات مختلف
در حوزه صنعت (صنایع)
در حوزه بازسازی و مرمت آثار باستانی
در حوزه کشاورزی و باغداری
در حوزه مهندسی آب و آبیاری
در حوزه ارتباطات (تلفن و…)
در حوزه انرژی (نفت و گاز)
در حوزه کاوش های زیر زمینی

به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که برای ثبت شرکت پیمانکاری باید در ابتدا حوزه فعالیت خود را مشخص کنید، زیرا نیاز به اخذ مجوزهایی در حوزه مربوطه می باشد که البته نگران نباشید، اطلاعاتی در رابطه با این مجوزها و هر آن چه که در رابطه با این موضوع را لازم است که بدانید، ما در اختیار شما قرار خواهیم داد. لازم به ذکر است که لیست ارائه شده در بالا توسط معاونت راهبردی ریاست جمهوری ارائه شده است.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای ثبت شرکت خود باید حتما مراحل را به طور قانونی و مرتب پشت سر بگذارید، زیرا در صورت عدم تمکیل پرونده مجوزی به شما داده نمی شود و در نتیجه نمی توانید در مزایده ها شرکت کنید و در این حالت باید بگوییم که سود چندانی عاید شرکت شما نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت عمرانی

در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنیم که شرکت های عمرانی همان شرکت های پیمانکاری می باشند که در مطالب بالا اطلاعاتی در رابطه با آن ها بیان کردیم، اما در بین عموم نام شرکت عمرانی رواج بیشتری دارد و از آن جایی که ما قصد داریم درک این مطالب برای شما ساده باشد، از همین اصطلاحات رایج استفاده کردیم.

نکته دیگری که در رابطه با ثبت شرکت پیمانکاری باید به آن توجه داشته باشید، این است که در ابتدا باید نوع شرکت خود را انتخاب کرده و سپس برای تهیه مدارک لازم اقدام کنید. لازم به ذکر است که نوع شرکت با موضوع آن و همچنین با حوزه فعالیت شرکت مورد نظر تفاوت هایی دارد و نباید این موارد را با هم اشتباه گرفت.

شرکت های پیمانکاری معمولا به صورت شرکت سهامی خاص یا شرکت با مسئولیت محدود ثبت می شوند، البته ثبت شرکت به صورت سهامی خاص رواج بیشتری دارد، زیرا در این حالت مزیت های متعددی برای شرکت شما وجود دارد که نباید از آن غافل شوید. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت به صورت سهامی خاص و مسئولیت محدود با یکدیگر تفاوت هایی دارند، به همین دلیل قبل از شروع روند ثبت شرکت باید نوع آن را مشخص کنید.

برای ثبت شرکت پیمانکاری مسئولیت محدود چه شرایطی نیاز است؟

در کمترین حالت دو نفر را برای اعضاء داشته باشید.
سرمایه شما حداقل 1000000 ریال باشد.
تعهد نامه ای تنظیم شود که اعضاء موظف به پرداخت سرمایه باشند.
مدارکی مورد نیاز برای ثبت شرکت پیمانکاری مسئولیت محدود
کپی کارت ملی و شناسنامه همه اعضاء شرکت
مشخص کردن موضوع شرکت
سرمایه اولیه خود را مشخص کنید.
سمت هر یک از اعضاء شرکت مشخص شود.
آدرس دقیق محل شرکت شما
هر یک از اعضاء باید اقرار نامه تنظیم شده را امضاء کنند.

برای ثبت شرکت پیمانکاری سهامی خاص چه شرایطی نیاز است؟

در صورتی که قصد داشته باشید شرکت خود را به صورت سهامی خاص ثبت کنید باید:

تعداد نفرات حداقل 5 نفر باشد.
از بین نفرات 3 نفر هیئت مدیره و 2 نفر به عنوان بازرس تعیین سمت شوند.
حداقل 100 هزار تومان را به عنوان سرمایه اولیه داشته باشید.
حداقل 35% از سرمایه اولیه خود را در حساب شرکت خود قرار دهید.
مدارکی مورد نیاز برای ثبت شرکت پیمانکاری سهامی خاص
کپی کارت ملی و شناسنامه همه اعضاء شرکت که حداقل 5 نفر هستند.
مشخصات اعضاء را به طور کامل وارد کنید.
موضوع فعالیت خود را به طور دقیق مشخص کنید.
اعضاء هیئت 5 نفره را تعیین سمت کنید و در صورت سهام دار بودن آن ها میزان سهم هر یک به طور دقیق مشخص شود.
نام های پیشنهادی خود را در فرم مخصوص بنویسید.
اقرار نامه شرکت را هر یک از اعضاء باید امضا کرده باشند.

مراحل ثبت شرکت

در این قسمت قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که برای ثبت شرکت پیمانکاری باید چه مراحلی را پشت سر بگذارید. در ابتدا باید بگوییم که ما در ثبت خوارزمی به دنبال این هستیم که مراحل ثبت هر شرکتی را برای شما آسان کنیم.

پس به آسانی می توانید ثبت شرکت خود را به ما بسپارید تا کارشناسان متخصص ما این کار را برای شما انجام دهند و شما درگیر روند اجرایی نشوید، زیرا روند اجرایی برای شما خسته کننده خواهد بود و البته به علت آن که انجام این کار به تخصص بالایی نیاز دارد، ممکن است که در انجام این کار شکست بخورید، پس پیشنهاد می کنیم کار را به کار دان بسپارید و خیال خود را راحت کنید.

در ابتدا شما باید مدارک و شرایطی که در بالا به آن اشاره کردیم را فراهم کنید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید، به این موضوع توجه کنید که در صورت تکمیل نبودن مدارک، زمان بیشتری را باید صرف کنید تا این مدارک را کامل کنید، پس پیشنهاد می دهیم که در همان ابتدا مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهید.

در مرحله بعد شما باید نام های پیشنهادی خود را انتخاب کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که برای نام یک شرکت باید از سه سیلاب استفاده کنید و حداکثر 5 مورد را در فرم مخصوص بنویسید تا در صورت رد یکی از نام ها، مشکلی برای ادامه روند ثبت شرکت پیمانکاری خود نداشته باشید.

در مرحله بعد اگر نام های پیشنهادی شما رد شد، نام های دیگری را پیشنهاد دهیم و در صورتی که نام ها تائید شدند، صفحات سایت را پرینت بگیرید، لازم به ذکر است که در مرحله بعد باید این برگه های پرینت گرفته شده را به اداره ثبت بفرستید، برای این کار باید از پست استفاده کنید، البته باجه های پستی منتخب که معمولا باجه های مرکزی هر منطقه هتسند

مرحله بعدی 5 روز بعد از این ارسال انجام می شود و باید در روزنامه رسمی و روزنامه های کثیرالانتشار آگهی مخصوص را منتشر کنید.

هزینه ثبت شرکت پیمانکاری

قبل از آن که هزینه ثبت شرکت پیمانکاری را بیان کنیم، لازم می دانیم که در رابطه با موضوع مهمی بحث کنیم، توجه داشته باشید که ثبت شرکت مراحلی دارد که متناسب با نیاز و شرایط شما این مراحل و همچنین خدماتی که دریافت می کنید، متفاوت خواهد بود و همین موضوع باعث می شود که قادر به بیان یک مبلغ به طور دقیق برای ثبت شرکت پیمانکاری نباشیم.

برای ثبت شرکت پیمانکاری شما باید در ابتدا با توجه به نوع شرکت خود مقداری از سرمایه اولیه را در حساب داشته باشید، در صورت ثبت شرکت سهامی خاص باید %35 از سرمایه در حساب شما باشد و در صورت ثبت شرکت مسئولیت محدود باید تمام مبلغ را در حساب شرکت قرار دهید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان