سامانه ثبت شرکت گردشگری

ثبت شرکت گردشگری در سامانه ثبت شرکت‌ها

از آنجا که مناطق تفریحی، زیارتی و گردشگری زیادی در ایران وجود دارد، صنعت توریسم می‌تواند یکی از پررونق‌ترین و پردرآمدترین صنایع در کشورمان باشد. صرافی، پخش و توزیع انواع مواد غذایی و گردشگری، زمینه فعالیت شرکت‌های گردشگری هستند که در رشد و شکوفایی اقتصاد کشور تاثیر فوق‌العاده‎ای دارند. در هر گوشه از کشور زیبای ما، روستاها و شهرهای دیدنی و آثار تاریخی بسیاری وجود دارد. جذابیت این آثار تاریخی و گردشگری، باعث شده است هر ساله افراد زیادی از سراسر کشور و حتی از نقاط مختلف دیگر کشورها برای بازدید از آنها به این نقاط سفر کنند.

فرم درخواست مشاوره رایگان

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

در هر نقطه‌ای که صنعت گردشگری حرفی برای گفتن داشته باشد، باید شرکت‌هایی تاسیس شود که خدمات مختلفی از جمله تامین محل سکونت و امنیت مسافران را ارائه دهند. این شرکت‌ها با خدمات متنوعی که به گردشگران ارائه می‌دهند، درآمدهای قابل‌توجهی را به دست می‌آورند. به جرات می‌توان گفت شرکت گردشگری یکی از پرسودترین شرکت‌های تجاری در جهان و به خصوص در ایران به شمار می‌رود. مقاله شرکت گردشگری چیست، به شما دید بهتری از این موضوع می‌دهد.

اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که برای ثبت شرکت گردشگری در ایران، چه شرایطی باید وجود داشته باشد؟ روند ثبت شرکت گردشگری در سامانه ثبت شرکتها چگونه است؟ در ادامه این مقاله، قصد داریم به بررسی شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت گردشگری و روند ثبت این نوع شرکت بپردازیم. پس از مطالعه این مقاله چنانچه سوالی راجع به شرکت‌های گردشگری داشتید، می‌توانید با کارشناسان موسسه خوارزمی ثبت تماس گرفته و اطلاعات کامل‌تری را دریافت کنید.

سامانه ثبت شرکت‌ها

ثبت شرکت گردشگری در ایران

 

شیراز، اصفهان، تبریز، کاشان، همدان و یزد از جمله شهرهایی هستند که بیشترین آثار تاریخی را در خود جای داده‌اند. به‌طوری‌که هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این مناطق سفر کرده و تعطیلات خود را در اقامتگاه هایی سپری می‌کنند که در این شهرها راه‌اندازی شده‌اند. این مساله باعث شده است شهرهای مذکور بهترین مناطق برای راه‌اندازی و تاسیس شرکت‌های گردشگری محسوب شوند. اما چطور می‌توان اقدام به ثبت شرکت گردشگری کرد؟

ثبت شرکت گردشگری به صورت کاملا غیر حضوری و آنلاین و از طریق سامانه ثبت شرکتها انجام می‌شود. یکی از مهم‌ترین شرایطی که برای ثبت شرکت گردشگری تعیین شده است، نداشتن سوء پیشینه کیفری می‌باشد. افرادی که دارای سابقه کیفری باشند، امکان ثبت شرکت گردشگری را نخواهند داشت. از دیگر شرایط تاسیس و ثبت شرکت گردشگری، می‌توان به تنظیم اساسنامه اشاره کرد. اساسنامه باید حاوی موضوع فعالیت شرکت گردشگری بوده و به امضای کلیه موسسان شرکت برسد. امضا شدن اساسنامه توسط تمامی موسسان، باعث اعتبار بخشیدن به آن می‌شود.

در مرحله بعدی باید کلیه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت گردشگری تهیه و ارائه شود. از جمله مدارک لازم برای ثبت شرکت گردشگری، می‌توان به مدارک شناسایی کلیه شرکا و آدرس، کدپستی و مشخصات کامل شرکت اشاره کرد. این مدارک ابتدا باید در سامانه ثبت شرکتها بارگذاری شده و سپس از طریق اداره پست به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال شود.

انواع شرکت‌های قابل ثبت در ایران

 

شرکت گردشگری را می‌توان در قالب یکی از هفت شرکت معرفی شده در قانون تجارت از جمله شرکت‌های سهامی خاص، موسسات غیرتجاری یا شرکت مسئولیت محدود به ثبت رساند. انتخاب یکی از انواع قالب‌هایی که برای شرکت‌های تجاری تعیین شده‌اند، با در نظر گرفتن موضوع فعالیت‌های شرکت انجام می‌شود. بهتر است برای انتخاب نوع شرکت مورد نظر خود، با کارشناسان خوارزمی ثبت مشورت کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

ثبت شرکت گردشگری در سامانه ثبت شرکت‌ها

مدارک لازم برای ثبت شرکت گردشگری

بیشتر شرکت‌های گردشگری که در ایران به ثبت می‌رسند، از نوع شرکت‌های سهامی خاص و با مسئولیت محدود هستند. در ادامه، مدارک لازم برای ثبت این دو نوع شرکت را معرفی می کنیم.

مدارک لازم برای ثبت شرکت گردشگری سهامی خاص:

– مدارک شناسایی کلیه شرکا از جمله کارت ملی و شناسنامه.

– مشخصات کامل کلیه اعضای هیئت مدیره و بازرسین شرکت.

– تنظیم و ارائه اظهارنامه، اقرارنامه و اساسنامه شرکت.

– اخذ و ارائه مجوزهایی که برای انجام دادن موضوع فعالیت‌های شرکت ضروری هستند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت گردشگری با مسئولیت محدود:

– کپی کارت ملی و شناسنامه کلیه شرکای شرکت.

– اخذ و ارائه کلیه مجوزهای مورد نیاز برای انجام دادن فعالیت‌های مرتبط با موضوع شرکت.

راه‌اندازی شرکت گردشگری

سوالات متداول

ثبت شرکت گردشگری چقدر طول می‌کشد؟

ثبت شرکت گردشگری معمولا بین 10 تا 15 روز کاری طول می‌کشد.

– آیا برای تاسیس و ثبت شرکت گردشگری، باید از سازمان یا ارگان خاصی مجوز گرفت؟

خیر. برای ثبت این نوع شرکت، نیازی به دریافت مجوز نخواهد بود.

شرکت گردشگری را در چه قالبی می‌توان به ثبت رساند؟

امکان ثبت شرکت گردشگری در قالب شرکت‌های سهامی خاص و مسئولیت محدود وجود دارد.

– برای ثبت شرکت گردشگری سهامی خاص، چقدر سرمایه لازم است؟

برای تاسیس و ثبت شرکت گردشگری سهامی خاص، حداقل صد هزار تومان سرمایه لازم است. 35 درصد از کل سرمایه شرکت باید در همان ابتدای تاسیس، در یک حساب بانکی به نام شرکت سپرده‌گذاری شود.

– برای تاسیس شرکت گردشگری مسئولیت محدود، چند نفر شریک لازم است؟

شرکت مسئولیت محدود با حداقل دو نفر شریک تشکیل می‌شود.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان