ثبت تغیرات شرکت سهامی خاص

ثبت تغیرات شرکت
ثبت تغیرات شرکت سهامی خاص
ثبت تغیرات شرکت سهامی خاص

 

شرکت سهامی خاص چه نوع شرکتی می باشد؟

با توجه به ماده 2 شرکت سهامی خاص نوعی شرکت بازرگانی است که بعنوان شرکت های تجاری نیز محسوب می شود در این نوع شرکت کلیه ی سرمایه را شرکا ارائه می دهند .

این سرمایه به قطعات سهام تقسیم می شود و مسئولیت هر یک از شرکا به نسبت مبلغ سهام بستگی دارد سرمایه اولیه ی آن یک میلیون ریال بوده که حداقل 35 درصد از سرمایه باید به بانک واریز شود.

تغییرات شرکت سهامی خاص بعد از ثبت

انواع ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در ذیل آماده است. چنانچه دریاره انواع ثبت تغییرات شرکت خاص سوالی دارید یا قصد انجام آن را دارید با ما تماس بگیرید.

مجمع عمومی فوق العاده

در این سمت افراد می توانند در قبال موضوعاتی همچون انحلال و ادغام شرکت، تغییر موضوع شرکت، تغییر مفاد اساسنامه، تغییر آدرس شرکت، ورود و خروج اعضا و تغییر نام شرکت تصمیم نهایی گیرند.

مجمع عمومی عادی

افرادی که در مجمع عمومی شرکت می کنند، می توانند اعضا هیئت مدیره انتخاب کنند و صورت های مالی و مالیاتی را تنظیم نمایند.

جلسه هیئت مدیره

در این بخش افراد می توانند به فعالیت هایی همچون تغییر و انتخاب مدیرعامل، تغییر هیئت مدیره و صاحبان امضا در شرکت را تعیین نمایند.

انواع تغییرات شرکت سهامی خاص بعد از ثبت

معمولا افراد هنگام تاسیس شرکت در بعضی از موارد چندان وسواسی و دقت به خرج نمی دهند و پس از ثبت شرکت ، احساس می کنند باید تغییراتی بر روی شرکت انجام دهند و یا اینکه با توجه به تحولات اقتصادی داخلی و خارجی باید یکسری ثبت تغییرات شرکت را ایجاد نماید.

برای این تغییرات با توجه به توافق رسیدن هیئت مدیره باید صورتجلسه ای را تنظیم نمایند و آن را به همراه روزنامه آخرین تغییرات شرکت، روزنامه تاسیس و کپی مدارک هویتی موسسین شرکت، به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهند.

تغییر نام شرکت سهامی خاص

یکی از مواردی که بعد از ثبت شرکت در طول زمان برای تغییر آن اقدام می کنند نام شرکت است؛ همانطور که در بالا نیز ذکر نمودیم مجمع عمومی تصمیماتی را در این زمینه اتخاذ می کند که این نام انتخاب شده باید طبق قوانین جامعه باشد.

برای تغییر نام شرکت آن در شرکت سهامی صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده را با امضا هیئت رئیسه تنظیم کنیم که سپس جلسه مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شود در نتیجه اصل صورتجلسه و لیست حاضرین سهامداران باید به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود تا مسئول مربوطه تعیین نام اداره ثبت شرکت ها آن را تایید نمایند تا با گذراندن مراحل تغییر پیدا کند.

تغییر آدرس شرکت

پس از ثبت شرکت با توجه به اساسنامه افراد می توانند محل شرکت سهامی خاص را تغییر دهند و یا برای آن شعبات متعددی را تاسیس نمایند . این امر می تواند توسط هیئت مدیره بنا بر گفته بند 3 اساسنامه مکان شرکت را به هر کجا تغییر دهد و در غیر اینصورت سهامداران و شرکا می توانند با توجه به تشکیل صورتجلسه ای با نام مجمع عمومی فوق العاده، نسبت به تغییر آدرس شرکت اقدام نمایند.

تغییر موضوع شرکت

افراد می توانند پس از مدتی موضوع شرکت را تغییر داده و یا اینکه آن را افزایش و یا کاهش دهند در واقع موضوع شرکت مرتبط با فعالیتی است که شرکت در حال انجام آن می باشد که این موضوع می توان تجاری و یا غیرتجاری باشد.

مراحل تغییر موضوع شرکت سهامی خاص به شرح زیر می باشد:

مجمع عمومی فوق العاده تشکیل دهید.
صورتجلسه را تهیه نموده و به امضای هیئت رئیسه رسد.
زمانی که فعالیت جدید به مجوز احتیاج داشته باشد باید مجوز را دریافت نمایید.
مدارکی همچون لیست اسامی سهامداران در جلسه، مجوز، اصل روزنامه رسمی و صورتجلسه را به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهید.
قابل ذکر است که برای تغییر موضوع شرکت از طریق اداره ثبت شرکت ها به یک تا دو هفته زمان نیاز دارد.
تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص
تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص در واقع همان نقل و انتقال سهامی بین اعضا می باشد ( مگر در مواردی که صرفا قصد تغییر سمت ها داریم و سهامی منتقل نمی شود. )

در شرکت سهامی خاص می توان به نقل و انتقال سهام نیز پرداخت که این نقل و انتقال با توجه به اساسنامه می تواند بر عهده هیئت مدیره و یا مجمع عومی فوق العاده بصورت نقدی و یا غیر نقدی و یا در قالب ورود و خروج اعضا با فرآیند افزایش سرمایه شرکت یا کاهش سرمایه شرکت باشد.

مدارک مورد نیاز نقل انتقال سهام به شرح زیر می باشد که این مدارک را باید به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهید.

کپی کارت ملی و شناسنامه سهامداران جدید
فهرست اسامی سهامداران قبل و بعد از نقل و انتقال
دریافت برگه مفاصا حساب نقل و انتقال سهام از سازمان امور مالیاتی
ارائه اصل صورتجلسه

وظایف مجمع عمومی فوق العاده به شرح زیر است:

وارد شدن شریک و یا شرکا جدید به شرکت
تنظیم اساسنامه و تغییر در مفاد اساسنامه مانند تغییر در نام شرکت، موضوع شرکت و غیره.
انحلال شرکت
افزایش و کاهش سرمایه شرکت
تعیین بازرسان و تغییر در تعداد مدیران و میزان خدمت آن ها
ایجاد سهام ممتازه
موافقت با صدور اوراق قرضه

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان