نحوه ثبت شرکت در مشهد

مدارک لازم برای ثبت شرکت در مشهد

ثبت شرکت در مشهد یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که صاحبان کسب و کار‌های رسمی باید انجام دهند. در واقع تمامی افرادی که قصد دارند فعالیت خود را در قالب یک مجموعه تجاری پیش ببرند، به ثبت شرکت نیاز پیدا خواهند کرد. ثبت و تأسیس شرکت به شما این امکان را می‌دهد تا در چهارچوب قوانین کشوری بتوانید بهترین فعالیت‌های تجاری را داشته باشید.

ثبت شرکت همانند بسیاری از امور حقوقی دیگر نیازمند داشتن شرایط و فراهم آوردن مدارک مهمی است. از این رو در فرایند تأسیس شرکت حتماً به مشاوره حقوقی نیاز پیدا خواهید کرد. ما در این بخش از سایت ثبت خوارزمی به نحوه ثبت شرکت در مشهد به صورت کامل خواهیم پرداخت. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تنها کافیست فرم مشاوره زیر را پر کنید تا کارشناسان ثبت خوارزمی با شما تماس گیرند.

فرم درخواست مشاوره رایگان

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مزایای ثبت شرکت در مشهد

نحوه ثبت شرکت در مشهد

ثبت شرکت در مشهد مزایای مهمی دارد که اهمیت این کار را دوچندان کرده است. در واقع این مزایا باعث شده‌اند تا صاحبان کسب و کار‌های تجاری علاقه زیادی جهت به ثبت رساندن شرکت خود نشان دهند. بدین منظور در این بخش می‌خواهیم به صورت کامل به مزایای تأسیس شرکت در مشهد بپردازیم تا شما نیز با اهمیت آن آشنا شوید.

 • پیدا کردن وجه قانونی کسب و کار و افزایش اعتبار آن در حوزه تجاری خود
 • انجام امور مالیاتی بدون هیچگونه دردسر و چالش
 • بهره‌مندی از تسهیلات و وام‌های بانکی
 • امکان شرکت در انواع مناقصه‌ها و مزایده‌های دولتی و خصوصی
 • جذب سرمایه بیشتر و رونق کسب و کار
 • امکان گسترش و توسعه دادن شرکت
 • عقد قرارداد‌های رسمی و تجاری

چگونه در مشهد ثبت شرکت کنیم؟

نحوه ثبت شرکت در مشهد مستقیماً به نوع شرکت و حوزه تجاری آن وابسته است. در واقع برای ثبت هر نوع شرکتی، راه‌ها و روش‌های مختلفی وجود دارند. به همین دلیل توصیه ما این است برای ثبت شرکت خود حتماً از مشاوره حقوقی دقیق و سودمند بهره ببرید. اما به صورت کلی ثبت انواع شرکت‌ها دارای مراحل کلی است که انجام دقیق آن‌ها ضروری می‌باشد. در این بخش می‌خواهیم مراحل ثبت شرکت در مشهد را معرفی کنیم.

۱) تعیین نوع شرکت، موضوع فعالیت آن و تکمیل اطلاعات شرکت

در این مرحله ابتدا باید نوع شرکت و شرکای شرکت به صورت کامل مشخص شوند. سپس سهم هر یک از شرکا و سمت آن‌ها باید تکمیل گردد. همچنین انتخاب نام مناسب برای شرکت الزامی است.

۲) فراهم کردن مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت و اخذ مجوز‌های لازم

در ثبت شرکت در مشهد با توجه به نوع شرکت، باید مدارک مورد نیاز برای تأسیس آن فراهم شوند. برخی از شرکت‌ها برای فعالیت خود نیاز به مجوز ارگان خاصی خواهند داشت. در این صورت ابتدا مجوز‌های لازم باید اخذ شوند.

۳) مراجعه به سامانه ثبت شرکت‌ها جهت ثبت اطلاعات شرکت و بارگذاری مدارک موجود

باید به سامانه ثبت شرکت‌ها به آدرس http://irsherkat. ssaa.ir مراجعه کرده و مدارک فراهم آمده را باید در سامانه ثبت شرکت‌ها بارگذاری کنید. همچنین تکمیل اطلاعات در فرم‌های داده شده ضروری است.

۴) پذیرش اینترنتی و دریافت تأییدیه پذیرش

بعد از تکمیل اطلاعات در سامانه ثبت شرکت‌ها، اگر مشکلی وجود نداشته باشد، پذیرش انجام شده و تأییدیه صادر می‌گردد.

۵) ارسال مدارک مورد نیاز به صورت حضوری به آدرس داده شده در تأییدیه پذیرش

بعد از دریافت تأییدیه پذیرش، باید مدارک مورد نیاز را به صورت حضوری به آدرس داده شده در تأییدیه ارسال کنید. می‌توانید با پست نیز مدارک ثبت شرکت در مشهد را بفرستید.

۶) حضور یافتن در اداره ثبت، تکمیل پرونده و ثبت رسمی

بعد از دریافت مدارک و تأیید آن‌ها، ثبت شرکت در مشهد به صورت رسمی در اداره ثبت شرکت‌ها انجام خواهد شد.

۷) صدور آگهی تأسیس شرکت در روزنامه رسمی

با ثبت نهایی شرکت، آگهی آن در روزنامه رسمی صادر خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر و تخصصی‌تر در مورد ثبت شرکت در مشهد با کارشناسان حقوقی ثبت خوارزمی در تماس باشید. کارشناسان حقوقی می‌توانند شما را در قدم به قدم تأسیس شرکت در مشهد راهنمایی کرده و راهکار‌های فوق‌العاده‌ای به شما ارائه دهند. همچنین از طریق پر کردن فرم مشاوره شرکت نیز می‌توانید جهت دریافت مشاوره حرفه‌ای اقدام کنید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در مشهد

مدارک لازم برای ثبت شرکت در مشهد

برای آنکه بتوانید ثبت شرکت در مشهد را در کمترین زمان ممکن انجام دهید، آماده کردن بدون نقص مدارک بسیار مهم است. زیرا نبود هر یک از مدارک می‌تواند روند ثبت شرکت شما را با تأخیر فراوانی مواجه کند. همچنین ثبت هر نوع شرکتی به مدارک خاص خودش نیاز دارد. بنابراین مدارک ذکر شده در زیر جزء مدارک مورد نیاز کلی هستند.

 • ارائه اساسنامه، شرکتنامه و تقاضانامه کامل شرکت
 • آدرس پستی دقیق دفتر اصلی شرکت
 • ارائه مدارک هویتی کامل مربوط به اعضای هیئت مدیره، سهامداران و شرکا
 • وکالتنامه وکیل در صورت داشتن وکیل
 • دریافت کد فراگیر برای شریک، سهامدار یا عضو هیئت مدیره غیرایرانی
 • ارائه دادن ۵ نام سه سیلابی برای نام شرکت به ترتیب اولویت‌بندی
 • ارائه مجوز‌های لازم برای فعالیت شرکت در صورت نیاز
 • دریافت کد ثنا برای تمامی اعضای هیئت مدیره شرکت

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک مورد نیاز برای ثبت هر نوع شرکتی با کارشناسان ثبت خوارزمی در ارتباط باشید. کارشناسان حقوقی می‌توانند شما را در آماده‌سازی بی‌نقص تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در مشهد راهنمایی کنند.

نکات مهم ثبت شرکت در مشهد

نکات مهم ثبت شرکت در مشهد

برای ثبت شرکت در مشهد رعایت برخی نکات می‌تواند روند ثبت شرکت شما را سریع‌تر کرده و از ایجاد مشکلات حقوقی جلوگیری کند. با در نظر گرفتن شرایط زیر می‌توانید بدون کمترین دردسر، ثبت شرکت در مشهد را انجام دهید.

 • نام‌های مناسبی برای شرکت انتخاب کنید. نام شرکت باید مرتبط با نوع شرکت و حوزه فعالیت آن باشد.
 • دریافت کد سامانه ثنا برای تمامی اعضای هیئت مدیره لازم است. بنابراین بهتر است هر چه زودتر جهت دریافت این کد اقدام نمایید.
 • سمت هر شخص در شرکت و میزان سهم و اختیارات او باید به دقت مشخص شوند. همچنین این مسئولیت و سمت باید به صورت کتبی توسط خود شخص تأیید شده و تقبل مسئولیت صورت گیرد.
 • دریافت امضاء الکترونیکی برای شرکت الزامی است.
 • اخذ تمامی مجوز‌های لازم جهت فعالیت شرکت در حوزه تجاری مربوطه

جمع‌بندی

در این بخش از سایت ثبت خوارزمی، به نحوه ثبت شرکت در مشهد، مرحله آن و مدارک مهم مورد نیاز آن پرداختیم. برای تسریع روند ثبت شرکت خود باید به تمامی امور حقوقی مربوط به این زمینه واقف باشید. اگر دانش حقوقی کافی ندارید، حتماً به راهنمایی نیاز پیدا خواهید کرد. کارشناسان حقوقی ثبت خوارزمی با داشتن سال‌ها تجربه در ثبت انواع شرکت می‌توانند راهنمایی‌های سودمندی در این زمینه به شما ارائه دهند.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان