هزینه تمدید شرکت

هزینه تمدید شرکت، مبلغی است که در هنگام تمدید فعالیت شرکت باید به اداره ثبت شرکت‌ها بپردازید. ثبت شرکت و شروع فعالیت آن دارای هزینه‌های مربوط به خودش است. در واقع هر فردی که قصد تأسیس یک شرکت را دارد، باید هزینه‌های مربوط به ثبت را نیز بپردازد. اما علاوه بر این هزینه اولیه، در طول فعالیت شرکت ممکن است نیاز به تمدید فعالیت شرکت باشد. در اساسنامه‌ها، شرکت‌ها برای مدت زمان خاصی ثبت خواهند شد. یعنی هر شرکت در آن مدت زمان تعیین شده می‌تواند به فعالیت بپردازد.

پس از آن فعالیت شرکت به نوعی منقضی خواهد شد. در این مقاله از ثبت خوارزمی می‌خواهیم به هزینه تمدید شرکت از جوانب مختلف و تعرفه آن بپردازیم. جهت استعلام قیمت دقیق تمدید شرکت، تمدید برند و تغییرات آن تنها کافیست فرم مشاوره سایت را پر کنید. کارشناسان حقوقی در اسرع وقت با شماره تلفن شما تماس خواهند گرفت.

فرم درخواست مشاوره رایگان

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تمدید شرکت چیست و شامل چه تغییراتی می‌شود؟

قبل از آنکه به هزینه تمدید شرکت بپردازیم، بد نیست مقداری با این روند قانونی آشنا شویم. تمدید شرکت به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که جهت تمدید مهلت فعالیت شرکت صورت می‌گیرند. هر شرکتی در اساسنامه خود، مدت زمان فعالیتش را تعین می‌کند. این مدت زمان محدودیت خاصی ندارد و تعین زمان آن بستگی به تصمیم مؤسسان شرکت خواهد داشت. برخی از شرکت‌ها ممکن است تنها جهت انجام یک پروژه خاص تأسیس شوند و بعد از اتمام پروژه، منقضی شوند. در هر صورت، شرکت بعد از اتمام مهلت فعالیت، جهت ادامه دادن فعالیت خود حتماً باید تمدید شود.

تمدید شرکت می‌تواند با تغییرات زیادی همراه باشد. در واقع صاحبان شرکت همراه با تمدید شرکت می‌توانند تغییرات گسترده‌ای در ساختار آن به عمل برسانند. تغییر هیئت مدیره، تغیر سرمایه (افزایش و کاهش سرمایه)، تغییر مدیران و بازرسان، تغییر محل، تغییر موضوع فعالیت شرکت و… جزء این تغییرات هستند. لازم به ذکر است که انجام تمامی این تغییرات نیاز به تنظیم صورتجلسه تغییر خواهند داشت. تنظیم صورتجلسه می‌تواند توسط مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق‌العاده و هیئت مدیره تنظیم شود. در این خصوص می‌توانید نمونه انواع صورتجلسات تغییرات را مطالعه نمایید.

مدارک لازم جهت تمدید شرکت

هزینه‌های مربوط به جمع‌آوری و تهیه مدارک لازم را می‌توان جزء هزینه تمدید شرکت به حساب آورد. زیرا تهیه مدارک نیز خود دارای هزینه‌های اضافی خواهد بود. در این بخش به مدارکی اشاره کنیم که برای تمدید شرکت به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد.

• ارائه نسخه‌های متعدد از انواع صورتجلسات تغییرات. (توجه کنید که برای انجام هر تغییری ارائه یک صورتجلسه مخصوص لازم است. یعنی صورتجلسه تغییر هیئت مدیره با صورتجلسه تغییر سرمایه شرکت فرق می‌کند)

• صورتجلسه باید توسط تمامی اعضایی که در جلسه حضور داشته‌اند، امضاء شود.

• ارائه گواهی عدم سوء پیشینه شرکای شرکت

• ارائه آگهی آخرین تغییرات شرکت و ثبت آن در روزنامه رسمی

• مدارک هویتی و شناسایی مربوط به اعضای هیئت مدیره و بازرسان

• لیست سهامداران شرکت و میزان سهم هر سهامدار در شرکت

هزینه تمدید شرکت به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه تمدید شرکت به عوامل مختلفی بستگی داشته و شامل فاکتور‌های متعددی می‌شود. به همین دلیل اصلاً نمی‌توان یک قیمت ثابت برای تمدید شرکت در نظر گرفت. هزینه تمدید شرکت به این مسأله بستگی دارد که شما در روند تمدید قصد انجام چه تغییراتی را در ساختار شرکت داشته باشید. گاهی ممکن است در طول تمدید شرکت، هیچ تغییری در ساختار شرکت ایجاد نشود. اما گاهی ممکن است همراه با تمدید مدت فعالیت شرکت، تغییرات گسترده‌ای در آن صورت گیرد.

در هر حال ما در ادامه این مقاله به هزینه تمدید شرکت از جوانب مختلف پرداخته‌ایم. البته دقت کنید که این تعرفه‌ها دقیق نیستند و ممکن است با توجه به شرایط شرکت به راحتی تغییر کنند.

هزینه روزنامه رسمی تمدید شرکت

هزینه تمدید شرکت شامل هزینه روزنامه رسمی جهت درج آگهی‌های مربوطه خواهد بود. برای تغییرات شرکت، طبق تعرفه‌های سال ۱۴۰۲ مبلغی بین ۲۳۰ هزار تومان الی ۲۸۰ هزار تومان باید بابت روزنامه رسمی بپردازید. البته هزینه روزنامه رسمی شرکت بستگی به حجم آگهی و تعداد خطوط آن نیز خواهند داشت. این هزینه برای برخی از روزنامه‌ها به ۷۰۰. ۰۰۰ الی ۱. ۱۰۰. ۰۰۰ تومان نیز خواهد رسید. تعرفه روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار برای شرکت‌های تعاونی مقداری کمتر از شرکت‌های بخش خصوصی است.

هزینه ثبت تمدید شرکت

هزینه‌های ثبت یکی از موارد مؤثر بر هزینه تمدید شرکت می‌باشند. برای تمدید شرکت، ابتدا باید هزینه‌های مربوط به ثبت تغییرات آن را بپردازید. این هزینه به حساب روزنامه رسمی کشور و اداره ثبت شرکت‌ها واریز خواهد شد. هزینه ثبت تمدید شرکت مبلغی حول و حوش ۲۵۰ هزار تومان الی ۳۸۰ هزار تومان می‌باشد.

دقت کنید هزینه تمدید شرکت و ثبت آن به عوامل مختلفی وابسته است. مثلاً اگر شرکت در یک شهر کوچک باشد، قیمت ثبت تغییرات آن نسبت به کلان شهر‌ها بسیار کمتر خواهد بود. لازم است بدانید به موجب قانون، ثبت تمامی تغییرات ایجاد شده در شرکت ضروری می‌باشد.

جهت استعلام هزینه دقیق ثبت تمدید شرکت با کارشناسان حقوقی ثبت خوارزمی در ارتباط باشید. برای این کار می‌توانید با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

هزینه تغییر آدرس محل در تمدید آن

تغییر آدرس محل یکی از تغییراتی می‌باشد که در طی تمدید شرکت ممکن است صورت گیرد. در پرداخت هزینه تمدید شرکت باید هزینه تغییر محل شرکت را نیز در نظر بگیرید. تنظیم صورتجلسه مربوط به تغییر آدرس محل شرکت ممکن است هزینه‌ای در بین ۲۵۰ هزار تومان الی ۳۰۰ هزار تومان داشته باشد.

همچنین ثبت این صورتجلسه در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار به پرداخت مبلغی بین ۲۸۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان نیاز خواهد داشت. در کل هزینه تمدید شرکت با تغییر محل شرکت ممکن است هزینه‌ای بین ۹۵۰ هزار تومان الی ۱. ۲۰۰. ۰۰۰ تومان در پی داشته باشد.

هزینه تغییر تمدید هیئت مدیره شرکت

هزینه تمدید شرکت شامل تمدید اعضای هیأت مدیره یا تغییر اعضای آن نیز می‌شود. مهلت فعالیت اعضای هیئت مدیره در شرکت‌های سهامی خاص ۲ سال می‌باشد. بعد از دو سال مجمع عمومی می‌تواند جهت تمدید مهلت فعالیت اعضای هیئت مدیره یا تغییر اعضای آن اقدام نماید. تغییر هیئت مدیره شرکت به تنظیم و ثبت سه صورتجلسه نیاز خواهد داشت.

صورتجلسه اول مربوط به ایجاد تغییرات در اعضای هیئت مدیره می‌باشد. صورتجلسه دوم جهت تعین افراد قدیمی و افراد جدید در هیئت مدیره تنظیم می‌شود. در صورتجلسه سوم مدیران و سمت آن‌ها، روزنامه رسمی جهت درج آگهی تغییرات و دارندگان حق امضاء مشخص خواهند شد. تنظیم هر کدام از این صورتجلسه‌ها تقریباً ۹۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت. بنابراین هزینه تمدید شرکت با تغییر هیئت مدیره حدود ۳ میلیون تومان هزینه دارد.

هزینه تمدید مدیران و بازرسان شرکت

در هزینه تمدید شرکت، باید به هزینه‌های تمدید مدیران و بازرسان شرکت نیز توجه داشت. زیرا برای ایجاد این تغییر نیز به تنظیم صورتجلسه نیاز خواهد بود. اما تنها تنظیم یک صورتجلسه توسط مجمع عمومی سالیانه برای ایجاد این تغییر کافی است. به صورت کلی هزینه تنظیم صورتجلسه تغییر مدیران و بازرسان بین ۹۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان هزینه دارد. تعرفه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار در کم و زیاد شدن این هزینه مؤثر است.

جمع‌بندی

در این مقاله از سایت ثبت خوارزمی به هزینه تمدید شرکت و عوامل وابسته به آن پرداختیم. در پرداخت هزینه تمدید شرکت باید هزینه‌های جانبی را نیز در نظر بگیرید. هزینه‌های مربوط به پست، فتوکپی و کارمزد مؤسسه ثبت جزء این هزینه‌ها هستند. بهترین مؤسسه ثبت شرکت در ایران می‌تواند تمامی امور قانونی مربوط به تمدید شرکت را با هزینه بسیار کم برای شما انجام دهد. با مؤسسه ثبت خوارزمی نیازی نیست نگران زیاد شدن هزینه‌های خود باشید.

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان