ثبت برند در قم

ثبت برند در قم چیست؟

ثبت برند در قم یکی از بهترین راه‌های شخصی‌سازی نام و عنوان انواع شرکت‌ها و کسب و کار‌ها در ایران است. معادل فارسی برند، علامت یا نشان تجاری است که هر فعالیت تجاری باید دارای یک نشان یا علامت خاص باشد. امروزه برند‌سازی به یکی از ضروری‌ترین کار‌ها در صنعت تجارت تبدیل شده است. اما ثبت برند به این آسانی‌ها هم نیست. زیرا ثبت هر نشان تجاری به شرایط، مدارک و طی کردن مراحل خاصی نیاز دارد.

در این بخش از سایت ثبت خوارزمی می‌خواهیم به باید و نباید‌های ثبت برند در قم به صورت کامل بپردازیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر در این زمینه تنها کافیست فرم مشاوره زیر را پر کنید. کارشناسان حقوقی ثبت خوارزمی در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

فرم درخواست مشاوره رایگان

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ثبت برند در قم چیست؟

ثبت برند در قم چیست؟

قبل از آنکه به نحوه ثبت برند در قم بپردازیم، می‌خواهیم آن را کاملاً معرفی کنیم. ثبت برند به معنی ثبت علامت تجاری است که شما جهت فعالیت‌های تجاری خود انتخاب کرده‌اید. برند می‌تواند متعلق به شخص حقیقی یا شخص حقوقی باشد. با ثبت برند در اداره ثبت مالکیت معنوی کشور، آن نام تجاری با لوگوی مخصوص به کسب و کار شما تعلق پیدا می‌کند. درنتیجه شخص حقیقی یا حقوقی دیگری نمی‌تواند آن برند یا مشابه آن را در حوزه فعالیت شما به کار گیرد. ثبت برند در قم جهت به رسمیت شناختن برند مذکور و فعالیت آن شخص حقیقی یا حقوقی در حوزه تجاری مشخص است.

براساس ماده ۲ قانون اداره ثبت علائم و اختراعات، یک برند تا زمانی که نام آن به ثبت نرسد، در انحصار هیچ شخصی نمی‌باشد. اما زمانی که این علائم توسط شخصی به ثبت برسد، برند مذکور به صورت انحصاری فقط در اختیار وی خواهد بود. بنابراین شخص حقیقی یا حقوقی دیگری حق استفاده از آن را نخواهد داشت.

ثبت برند در قم چه مزایایی دارد؟

شاید شما نیز این سؤال را داشته باشید که اصلاً ثبت برند در قم چه اهمیتی دارد؟ چرا باید نسبت به ثبت برند شرکت اقدام کنیم؟ در پاسخ به این پرسش‌ها باید بگوییم که ثبت برند تجاری می‌تواند مزیت‌های فوق‌العاده‌ای برای شرکت و کسب و کار مربوطه داشته باشد. اولین مزیت بزرگ آن شناخته شدن خدمات شرکت و افزایش اعتبار آن است.

یک شرکت تمامی خدمات و کالا‌های خود را بر اساس نام تجاری و برند خود به دست مشتری می‌رساند. این روند به شناخته‌تر شدن خدمات شرکت کمک خواهد کرد. همچنین امروزه داشتن لوگو و برند به معنی حرفه‌ای بودن شرکت بوده و به افزایش اعتبار آن کمک خواهند کرد.

با ثبت برند در قم می‌توانید تمامی خدمات و کالا‌هایی که عرضه می‌کنید را با نام تجاری موردنظر خود به دست مشتریان برسانید. افزایش درآمد و سوددهی شرکت از دیگر مزایای بسیار خوب ثبت برند است. زیرا در این صورت افراد حقیقی و حقوقی تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در شرکت مربوطه پیدا می‌کنند.

اگر قصد ثبت برند در قم را دارید، همین حالا فرم مشاوره ثبت خوارزمی را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس گیرند. کارشناسان حقوقی با ارائه راهنمایی‌های دقیق و راهکار‌های مفید به کاهش مدت زمان ثبت برند شما کمک خواهند کرد.

شرایط مهم ثبت برند در قم

شرایط مهم ثبت برند در قم

گاهی اوقات پیش می‌آید که افراد به دلایل حقوقی نمی‌توانند جهت ثبت برند در قم موفق عمل کنند. این بدین جهت است که از شرایط مهم ثبت برند تجاری آگاه نیستند. اصولاً ثبت علائم تجاری دارای شروط بسیار مهمی است که رعایت آن‌ها ضروری می‌باشد. در ادامه به برخی از این نکات می‌پردازیم.

 • نام تجاری ارائه شده توسط شما نباید قبلاً در حوزه تجاری مربوطه ثبت شده باشد. به عبارتی دیگر، نام برند باید جدید باشد.
 • در لوگوی برند نباید نشان رسمی نهاد‌های دولتی یا علائم رسمی کشور به کار رفته باشد.
 • ثبت برند‌هایی که در آن عباراتی منسوب به کشور ایران دارد، ممنوع است.
 • برند‌هایی که در آن‌ها عباراتی کلی همانند پارچه، لباس، شیر یا… به کار رفته است ثبت نمی‌شوند.
 • نام‌هایی بر خلاف عفت عمومی جامعه

از طریق سایت ثبت خوارزمی می‌توانید وضعیت ثبت برند مربوطه را استعلام بگیرید. این گونه از ثبت یا عدم ثبت برند مورد نظر شما در حوزه تجاری‌تان مطمئن خواهید شد. قبل از اقدام جهت ثبت برند حتماً جهت غیر تکراری بودن نام برند اطمینان حاصل کنید. زیرا در غیر این صورت روند ثبت برند با تأخیر مواجه خواهد شد.

مراحل ثبت برند در قم

برای ثبت برند در قم باید مراحل خاصی را طی کنید تا بتوانید حق استفاده از نام شرکت تجاری را به خودتان اختصاص دهید. انجام مراحل زیر هر کدام به تخصص حقوقی فراوانی نیاز دارند و شامل جزئیات زیادی هستند. به همین دلیل برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه حتماً با کارشناسان ثبت خوارزمی در تماس باشید. انجام این مراحل تا دریافت گواهی برند ممکن است ۴۵ روز الی دو ماه طول بکشد. درنتیجه برای ثبت برند خود صبور باشید.

۱) انتخاب نام صحیح و غیرتکراری برای برند

۲) آماده کردن مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

۳) ثبت اظهارنامه در سایت اداره مالکیت معنوی کشور

۴) پرداخت هزینه‌های اظهارنامه

۵) ثبت آگهی مربوط به تقاضای ثبت در یک روزنامه رسمی

۶) مراجعه حضوری به اداره ثبت و تشکیل پرونده

۷) پرداخت حق ثبت برند و روزنامه رسمی ثبت دوم

۸) تحویل گواهی ۱۰ ساله ثبت برند

مدارک لازم برای ثبت برند در قم

مدارک لازم برای ثبت برند در قم

ثبت برند در قم هم برای اشخاص حقیقی و هم برای اشخاص حقوقی انجام می‌شود. بنابراین مدارک لازم برای هر یک نیز فرق می‌کنند. مدارک لازم ثبت برند در قم برای اشخاص حقیقی به صورت زیر هستند.

 • ارائه کارت ملی و شناسنامه اصل شخص حقیقی
 • ارائه کارت بازرگانی
 • ثبت مجوز فعالیت تأیید شده در دفاتر اسناد رسمی
 • اطلاعات شخصی فرد حقیقی همانند آدرس محل سکونت، شماره تلفن، شماره همراه، آدرس الکترونیکی و…

مدارک لازم ثبت برند در قم برای اشخاص حقوقی به صورت زیر است.

 • ارائه شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضایی که در شرکت حق امضاء دارند.
 • مجوز فعالیت
 • کپی روزنامه آگهی تأسیس شرکت
 • ارائه کارت بازرگانی
 • اطلاعات شخصی (آدرس محل سکونت، شماره همراه، آدرس الکترونیکی و… ) افرادی که در شرکت حق امضاء دارند.

جمع‌بندی

در این مقاله از سایت ثبت خوارزمی به صورت کامل به مراحل، شرایط و مدارک لازم جهت ثبت برند در قم پرداختیم. اگر می‌خواهید برند خود را در قم بدون کمترین دردسر و در مدت زمان کوتاه ثبت کنید، نیاز به مشاوره حقوقی خواهید داشت. کارشناسان ثبت خوارزمی جهت ارائه مشاوره صفر تا صد ثبت برند تجاری در کنار شما خواهند بود.

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان