مزایای اخذ کارت بازرگانی

تجاری که سال‌ها است به امر تجارت مشغول هستند، آگاهی لازم را در مورد مزایای اخذ کارت بازرگانی دارند. اما تجار تازه کار ممکن است به اهمیت دریافت کارت بازرگانی واقف نباشند. کارت بازرگانی در بسیاری از موارد می‌تواند بسیار مشکل گشا بوده و محدودیت‌های سر راه تجار را بردارد. به همین دلیل تجار باتجربه همیشه نسبت به اخذ کارت بازرگانی خود و تمدید آن اقدام می‌کنند.

در این مقاله از سایت ثبت خوارزمی می‌خواهیم به صورت ویژه به مزایای اخذ کارت بازرگانی برای بازرگانان بپردازیم. اگر قصد اخذ کارت بازرگانی را دارید و می‌خواهید در مورد مزایای آن بیشتر بدانید، برای مشاوره فرم بازرگانی فرم زیر را پر کنید. با تکمیل فرم مشاوران حقوقی در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

فرم درخواست مشاوره رایگان

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

کارت بازرگانی و کاربرد‌های آن

قبل از آنکه به مزایای اخذ کارت بازرگانی بپردازیم، می‌خواهیم این کارت و کاربرد‌های آن را معرفی کنیم. کارت بازرگانی کاری است که تجار با استفاده از آن می‌توانند به واردات و صادرات انواع کالا و انجام تجارت بپردازند.

در واقع این کارت به منزله یک مجوز قانونی برای صادرات و واردات است. این کارت به شخص حقوقی و حقیقی این اجازه را می‌دهد که بر اساس قوانین کشور به تجارت بپردازد. البته تجار در کنار دریافت این کارت به مجوز‌های دیگری هم برای تجارت نیاز پیدا می‌کنند. بنابراین تنها دریافت این کارت برای انجام امور بازرگانی کافی نیست.

یکی از مزایای اخذ کارت بازرگانی کاربرد‌های مختلف این کارت برای تجار و بازرگانان است. در واقع این کارت اختیارات زیر را به تجار می‌دهد.

 • صادرات کالا به خارج از کشور
 • ثبت برند تجاری فارسی و انگلیسی
 • صادر کردن گواهی مبدا
 • انجام امور حق العمل کاری در گمرک
 • ثبت کردن سفارش و ترخیص کردن کالا از گمرک
 • انجام واردات در مناطق آزاد
 • مبادله کردن اطلاعات تجاری در سطح بین‌الملل
 • امکان شرکت در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی

مزایای اخذ کارت بازرگانی کدامند؟

احتمالاً تا این جای مقاله تا حدودی با مزایای اخذ کارت بازرگانی آشنا شده باشید. در واقع این کارت اختیارات و امکانات تجار را افزایش داده و دست آن‌ها را جهت انجام امور تجاری بازتر می‌کند. در این بخش می‌خواهیم به برخی از مهم‌ترین مزایای دریافت کارت بازرگانی برای بازرگانان و تجار حرفه‌ای بپردازیم.

 • ساده شدن ترخیص کالا از گمرک
 • عضویت در اتاق بازرگانی
 • سهولت در ثبت سفارش کالا
 • ارتباط آسان با تجار خارجی
 • امکان ثبت قرارداد‌های تجاری رسمی
 • صادرات آسان کالا‌های مجاز به کشور‌های خارجی
 • رسمیت بخشیدن به امور تجاری

افزایش اعتبار تجار با کارت بازرگانی

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزایای اخذ کارت بازرگانی، افزایش اعتبار تاجران و بازرگانان است. امروزه تمامی تجار و بازرگانانی که از اعتبار بالایی در حوزه تجارت برخوردار هستند، دارای کارت بازرگانی می‌باشند. با وجود کارت بازرگانی، اشخاص حقیقی و حقوقی بسیار بیشتر و بهتر می‌توانند به شخص دارای کارت بازرگانی اعتماد کنند.

در نتیجه مبادلات تجاری فرد بالا رفته و همزمان شاهد افزایش سود و سرمایه خواهد بود. زیرا اشخاص حقوقی و حقیقی دارای کارت بازرگانی بسیار بهتر می‌توانند سرمایه‌داران را جهت انجام سرمایه‌گذاری به خود جذب کنند. اگر می‌خواهید در حوزه تجاری خود معتبر باشید، همین الان نسبت به اخذ کارت بازرگانی اقدام کنید.

ایجاد توانمندی قانونی برای تجارت

از دیگر مزایای اخذ کارت بازرگانی دادن توانمندی قانونی به تجار و رسمیت بخشیدن به کار آن هاست. طبق ماده ۲ قانون صادرات و واردات ایران، تنها کسانی می‌توانند به تجارت و واردات و صادرات کالا بپردازند که دارای مجوز رسمی هستند.

یعنی هیچ شخصی حقوقی و حقیقی بدون کارت بازرگانی مجاز به انجام صادرات و واردات کالا نیست. بنابراین اگر قصد دارید به صورت بین‌المللی به انجام کار بازرگانی و تجارت بپردازید، اخذ کارت بازرگانی الزامی است.

اگر می‌خواهید کارت بازرگانی خود را در کمترین زمان اخذ کنید، تنها کافیست با شماره تلفن‌های موجود در سایت ثبت خوارزمی تماس بگیرید. کارشناسان حقوقی ثبت خوارزمی می‌توانند شما را در دریافت کارت بازرگانی یاری کنند.

دریافت ویزای تجاری از طریق کارت بازرگانی

یکی از مزایای اخذ کارت بازرگانی، دریافت ویزای تجاری برای انجام تجارت در سطح بین‌المللی است. تجار برای انجام تجارت و عقد قرارداد‌های رسمی همواره باید در حال سفر باشند. فرقی نمی‌کند شخص حقوقی هستید یا حقیقی، در هر صورت برای سفر به ویزای تجاری نیاز پیدا می‌کنید.

دریافت ویزای تجاری برای سفر به کشور‌ها با استفاده از کارت بازرگانی امکان‌پذیر است. می‌توانید با ارائه کارت بازرگانی خود به سفارت کشور مورد نظر، ویزای تجاری خود را در کمترین زمان ممکن اخذ کنید. اگر قصد تجارت بین‌المللی را دارید، کارت بازرگانی می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

سهولت در انجام تجارت بدون هیچ محدودیتی

تجارت امری بسیار پیچیده و چالش برانگیز و گاهی اوقات پر از محدودیت است. این محدودیت‌ها زمانی پررنگ‌تر می‌شوند که تاجر مربوطه کارت بازرگانی نداشته باشد. انجام بسیاری از امورات قانونی و اداری مربوط به تجارت از طریق کارت بازرگانی امکان‌پذیر است. نبود این کارت کمکی به رفع محدودیت‌های تاجر نخواهد کرد. بنابراین اگر می‌خواهید تجارت خود را بدون دردسر و در نهایت سهولت انجام دهید، اخذ کارت بازرگانی بهترین راه است.

نکات مهم در اخذ کارت بازرگانی

از مزایای اخذ کارت بازرگانی که بگذریم، اخذ این کارت و استفاده از آن منوط به شرایط خاصی است که در مقاله شرایط دریافت کارت بازرگانی ذکر کرده ایم. بنابراین نکات مهمی در نحوه استفاده از کارت بازرگانی وجود دارند. به همین دلیل بهتر است اطلاعات لازم را در این زمینه داشته باشید.

 • کارت بازرگانی تنها مربوط به شخص حقیقی یا حقوقی صاحب کارت است و امکان واگذار کردن آن وجود ندارد. بنابراین امتیازات و قابلیت‌های کارت بازرگانی تنها به صاحب کارت بازمی گردند.
 • هر شخصی حقیقی یا شخص حقوقی تنها می‌تواند یک کارت بازرگانی داشته باشد. امکان دریافت چندین کارت بازرگانی برای یک شخص وجود ندارد.
 • اعتبار کارت بازرگانی تنها یک سال است. بعد از اتمام اعتبار کارت بازرگانی باید نسبت به تمدید اعتبار آن اقدام کنید.
 • اگر کارت بازرگانی خود را به موقع تمدید نکنید، باید مراحل اخذ کارت بازرگانی را از اول انجام دهید.
 • امکان ابطال کارت بازرگانی نیز توسط خود شخص وجود دارد. با ارائه مدارک مربوط به اتاق بازرگانی می‌توانید نسبت به ابطال کارت بازرگانی خود اقدام کنید.
 • اشخاص حقیقی برای دریافت کارت بازرگانی حتماً باید حداقل ۲۱ سال سن داشته باشند.

جمع‌بندی

در این مقاله به صورت کامل به معرفی کارت بازرگانی، کاربرد‌ها و همچنین مزایای اخذ کارت بازرگانی پرداختیم. برای آن که از مزایای دریافت کارت بازرگانی بهره‌مند شوید می‌توانید با کارشناسان حقوقی ثبت شرکت خوارزمی تماس بگیرید. کارشناسان حقوقی می‌توانند در اسرع زمان نسبت به اخذ کارت بازرگانی برای شما اقدام کنند.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان