موضوع شرکت حمل و نقل

ثبت شرکت حمل و نقل

بالا رفتن تعداد جمعیت و پیشرفته شدن سطح زندگی مردم، احتیاجات بشر را هم دستخوش تغییراتی کرده است. به‌طوری‌که تنوع نیازهای جوامع شهری بیشتر شده و دامنه این نیازها گسترش پیدا کرده است. برطرف کردن این احتیاجات، به برنامه‌ریزی‌های دقیق و اصولی، نیروی انسانی متخصص و دستگاه‌ها و کالاهای مختلف نیاز دارد. بااین‌حال، کلیه این موارد در یک محدوده جغرافیایی مشخص وجود ندارند. به عنوان مثال برای تولید یک کالا به مواد اولیه خاصی نیاز است که ممکن است در آن شهر یا کشور وجود نداشته باشد. برای رفع این مشکل، باید مواد اولیه مذکور را از دیگر مناطق تهیه کرد. همین امر باعث شده است سیستم‌های حمل و نقل درون شهری و برون شهری از بخش‌های جدانشدنی و فوق‌العاده ضروری در هر کشور و زمینه‌ساز رشد و شکوفایی آن به شمار رود.

فرم درخواست مشاوره رایگان

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اما استفاده از ابزارآلات و ماشین‌آلات گوناگون به نیروی انسانی متخصص نیاز دارد. در واقع مراکز حمل و نقل با هدف انجام دادن این فعالیت‌ها و ارائه این‌گونه خدمات تاسیس می‌شوند. اگر تصمیم دارید اقدام به تاسیس و ثبت شرکت حمل و نقل کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است. در ادامه این مقاله، قصد داریم به موضوع شرکت حمل و نقل و مهم‌ترین مباحث پیرامون این مسئله بپردازیم. در پایان چنانچه سوالی در مورد موضوع شرکت حمل و نقل داشتید، می‌توانید با کارشناسان موسسه خوارزمی ثبت تماس گرفته و اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

شرکت حمل و نقل

روند ثبت شرکت حمل و نقل

حمل و نقل انواع و دسته‌بندی‌های مختلفی دارد. حمل و نقل کالا یا مسافر، حمل و نقل درون شهری، برون شهری و بین‌المللی، حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی از جمله دسته‌بندی‌های حمل و نقل هستند که هر کدام حیطه مشخصی دارند. به دلیل گسترده بودن مقوله حمل و نقل، اولین قدم برای تاسیس شرکت حمل و نقل، انتخاب موضوع شرکت است. یعنی در ابتدا باید تصمیم بگیرید در چه زمینه‌ای قصد فعالیت دارید تا محدوده فعالیت‌های شرکت شما مشخص شود. ثبت شرکت حمل و نقل کالا یا مسافر درون شهری نیازی به دریافت مجوز ندارد. شرکت حمل و نقل در قالب شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود به ثبت می‌رسد. البته اغلب شرکت‌های حمل و نقل به ثبت رسیده در ایران از نوع شرکت مسئولیت محدود هستند.

برای ثبت شرکت حمل و نقل بین‌المللی یا بین شهری باید از وزارت راه و شهرسازی مجوز گرفت. نکته‌ای که باید در مورد ثبت شرکت حمل و نقل درون شهری مد نظر قرار دهید، این است که با ثبت این نوع شرکت، شما می‌توانید در دیگر زمینه‌ها هم فعالیت کنید. در واقع این امکان برای شما وجود خواهد داشت که شرکت را به طور چند منظوره ثبت کنید. در حالی که با ثبت شرکت حمل و نقل بین شهری یا بین‌المللی، صرفا باید در حوزه مشخص شده برای شرکت فعالیت کنید. چون زمانی که اقدام به اخذ مجوز می‌کنید، موضوع فعالیت شرکت شما از سوی سازمان مربوطه مشخص می‌شود و امکان افزودن دیگر موضوعات به آن وجود نخواهد داشت.

ثبت شرکت حمل و نقل

مدارک لازم برای ثبت شرکت حمل و نقل

اگر تصمیم دارد فعالیت در زمینه حمل و نقل شهری یا بین‌المللی را با ثبت شرکت حمل و نقل آغاز کنید، باید در سامانه ثبت شرکتها ثبت‌نام کرده و مدارک خواسته شده را بارگذاری نمایید. امکان ثبت شرکت حمل و نقل در یکی از دو قالب سهامی خاص و مسئولیت محدود وجود دارد. در ادامه به بررسی مدارک لازم برای ثبت هر یک از این دو شرکت می‌پردازیم.

مدارک لازم برای ثبت شرکت حمل و نقل مسئولیت محدود:

– کپی برابر با اصل کارت ملی و شناسنامه تمامی شرکای شرکت.

– گواهی عدم سوء پیشینه تمامی اعضای هیئت‌مدیره.

– اخذ و ارائه مجوز (چنانچه موضوع فعالیت شرکت از آن جمله موضوعاتی باشد که نیاز به اخذ مجوز دارند).

در کنار تمامی این مدارک، آدرس مرکز فعالیت شرکت هم باید مشخص و درج شود. 5 عنوان هم باید برای شرکت انتخاب شده و به ترتیب اولویت در سامانه ثبت شرکت درج شود.

مدارک لازم برای ثبت شرکت حمل و نقل سهامی خاص:

– کپی برابر اصل مدارک هویتی تمامی سهامداران از جمله کارت ملی و شناسنامه.

– گواهی عدم سوء پیشینه بازرسین، مدیر عامل و کلیه اعضای هیئت‌مدیره.

– گواهی بانکی که نشان‌دهنده سپرده‌گذاری 35 درصد از کل سرمایه شرکت در یک حساب بانکی بنام شرکت باشد.

– اخذ و ارائه مجوز (چنانچه موضوع فعالیت شرکت از آن جمله موضوعاتی باشد که نیاز به اخذ مجوز دارند).

نکته‌ای که در مورد انتخاب نام شرکت‌های حمل و نقل وجود دارد، لزوم استفاده از عباراتی مانند گشت، سیر، سفر یا حمل و نقل در عنوان شرکت است.

موضوع شرکت حمل و نقل

سوالات متداول

 

– ثبت شرکت حمل و نقل چه مزایایی دارد؟

این روزها نیاز به حمل و نقل کالا، خدمات و افراد بیشتر از گذشته احساس می‌شود. همین مساله، لزوم وجود شرکت‌های حمل و نقل را توجیه می‌کند.

– هزینه ثبت شرکت حمل و نقل چقدر است؟

نمی‌توان هزینه ثابت و مشخصی را به عنوان هزینه ثبت شرکت حمل و نقل اعلام کرد. این هزینه به فاکتورهای متعددی از جمله نوع و موضوع شرکت و.. بستگی دارد.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان