ارزانترین ثبت شرکت

تاسیس شرکت

اگر به انجام فعالیت‌های تجاری مشغول هستید، حتما بارها به ثبت شرکت فکر کرده‌اید. شرکت به اجتماعی از دو یا چند شخص گفته می‌شود که سرمایه‌ها و تخصص خود را با یکدیگر شریک شده و با هدف کسب‌سود و درآمد، فعالیت‌های تجاری مختلف را انجام می‌دهند. اگر تصمیم دارید فعالیت‌های تجاری خود را در قالب یک شرکت ادامه دهید، توصیه می‌شود این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم درخواست مشاوره رایگان

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

امکان ثبت شرکت هم توسط شما به‌عنوان شخص متقاضی وجود دارد و هم می‌توانید این کار را به وکیل یا قائم‌مقام قانونی خود بسپارید. البته راه‌حل بهتری هم برای ثبت شرکت وجود دارد. شما می‌توانید مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت را تکمیل کرده و در اختیار یکی از موسساتی قرار دهید که در زمینه ارائه خدمات ثبت شرکت فعالیت می‌کنند. با توجه به اینکه هر روزه شاهد تاسیس شرکت‌های جدیدی در حوزه‌های مختلف هستیم، موسساتی که خدمات ثبت شرکت را ارائه می‌دهند هم گسترش زیادی داشته‌اند.

اما شاید از خود بپرسید مزایای ثبت شرکت چیست؟ برای به ثبت رساندن یک شرکت، باید چه اقداماتی را انجام داد؟ در این مقاله، قصد داریم ضمن پاسخ‌دادن به این سوالات، ارزانترین موسسه ثبت شرکت را معرفی کنیم تا شما بتوانید با خیال راحت، شرکت خود را به‌صورت کاملا قانونی و با هزینه‌ای مناسب به ثبت برسانید.

تاسیس شرکت
تاسیس شرکت

مزایای ثبت شرکت

ثبت شرکت و آغاز فعالیت‌های تجاری در قالب یک شخصیت حقوقی، مزایای بسیاری برای اعضای آن دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

– باعث برتری پیداکردن شما نسبت به رقبا و همچنین افزایش سهم شما در بازار می‌شود.

– شرکت‌ها از یک اعتبار حقوقی برخوردار هستند که همین مسئله، باعث می‌شود بتوانند در مقایسه با اشخاص حقیقی، سود بیشتری به دست آورند.

– اعتباری که با ثبت شرکت ایجاد می‌شود، تاثیر فوق‌العاده‌ای در جذب اعتماد و اطمینان مشتریان دارد.

ثبت شرکت، امکان اخذ نمایندگی شرکت‌های داخلی و بین‌المللی را برای شما فراهم می‌کند.

– زمانی که فعالیت‌های تجاری را در قالب یک شخصیت حقوقی انجام می‌دهید، اخذ وام و تسهیلات‌بانکی و همچنین بهره‌مندی از تجهیزات و امکاناتی که توسط سازمان‌های دولتی مختلف ایجاد شده‌اند، راحت‌تر خواهدبود.

– با ثبت شرکت، وظایف و مسئولیت‌هایی که تا قبل از آن تنها برعهده یک نفر بود، بین دو یا چند نفر تقسیم می‌شود.

– این امکان برای شرکت‌ها وجود دارد که به‌طور رسمی برای شرکت تبلیغات انجام دهند.

– با ثبت شرکت، امکان مبادلات تجاری بین‌المللی بین شرکت با دیگر شرکت‌ها یا کشورها وجود خواهدداشت.

– با ثبت شرکت، پس از مدتی نزد رقیبان اعتبار بیشتری به دست می‌آورید.

– کلیه اطلاعات مربوط‌به شرکت پس از به‌ثبت‌رسیدن آن، شفاف و واضح خواهدبود.

– امکان شرکت در مناقصات و مزایدات گوناگون برای شرکت‎ها وجود دارد.

– تمام شرکا و سهامداران شرکت از حقوق قانونی و سود بهره‌مند خواهندشد.

مزایای تاسیس شرکت
مزایای تاسیس شرکت

انواع شرکت‌های تجاری

قانون تجارت، شرکت‌های ذیل را مشخص کرده‌است که شما با توجه به نیاز خود، می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید:

– شرکت سهامی‌عام

شرکت سهامی خاص

شرکت با مسئولیت محدود

– شرکت تعاونی

– شرکت تضامنی

– شرکت مختلط ‌سهامی

– شرکت مختلط‌ غیرسهامی

– شرکت نسبی

از بین این شرکت‌ها، شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود، از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و بیشتر تاسیس می‌شوند. به‌طوری‌که بالغ‌بر 98 درصد از شرکت‌های ثبت‌شده در ایران، یکی از این دو شرکت هستند. برای تاسیس اغلب شرکت‌های تجاری، به حداقل دو شریک نیاز خواهدبود. البته شرکت‌های سهامی با حداقل سه نفر سهامدار تاسیس می‌شوند.

مدارک موردنیاز برای ثبت‌کردن شرکت
مدارک موردنیاز برای ثبت‌کردن شرکت

مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت

در ابتدای کار، تنها کاری که باید برای ثبت شرکت انجام دهید، تهیه و تکمیل‌کردن یک فرم است که حاوی اطلاعات مهم شرکت می‌باشد. این اطلاعات شامل مواردی مانند اسامی کلیه شرکای شرکت، سمت شرکای شرکت، مقدار سهام هریک از شرکا، آدرس‌پستی مرکز‌اصلی شرکت، 5 عنوان انتخابی برای شرکت و موضوع شرکت می‌باشد. البته توجه داشته‌باشید که این اطلاعات برای ثبت تمامی شرکت‎ها ضروری است و مدارک دیگری هم لازم است که برای هر شرکت، متفاوت خواهدبود. برخی از این مدارک، شامل موارد زیر می‌باشند:

– دو نسخه از اظهارنامه شرکت

– دو نسخه از اساسنامه شرکت

– دو نسخه از صورت‌جلسه هیئت‌مدیران و موسسان شرکت

– کپی برابر اصل مدارک‎هویتی (کارت‌ملی و شناسنامه) کلیه سهامداران اعم‌از بازرسین، اعضای هیئت‌مدیره و شرکا.

– فیش‌واریزی که نشان‌دهنده سپرده‌گذاری مبلغ مشخص‌شده در یک حساب‌بانکی به نام شرکت باشد. این مبلغ برای هریک از شرکت‌های ذکرشده در قانون تجارت، متفاوت است.

– گواهی عدم‌سوء‌پیشینه کلیه شرکای شرکت

– اقرارنامه‌ای مبنی‌بر عدم‌اشتغال به مشاغل رسمی که توسط شرکای شرکت امضا شده‌باشد.

به‌طورکلی، یک سری تفاوت‌های جزئی بین مدارک موردنیاز برای ثبت هریک از شرکت های ذکرشده در قانون تجارت وجود دارد که بهتر است برای اطمینان بیشتر، با کارشناسان خوارزمی ثبت در این‌باره مشورت کنید.

پس از تهیه مدارک خواسته‌شده، می‌توانید ادامه روند ثبت شرکت را به کارشناسان متخصص و باتجربه خوارزمی ثبت بسپارید. این موسسه با بیش از ده سال تجربه در زمینه ثبت انواع شرکت‌های تجاری، از تخصصی‌ترین شرکت‌های ثبتی در ایران به شمار می‌رود.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان