ثبت برند بین المللی

ثبت برند بین المللی

ثبت برند بین المللی

ثبت برند بین المللی در واقع ثبت نام، لوگو شما در سایر کشورها است و علاوه بر کشورخود در هیچ کجای دنیا بدون اجازه شما به عنوان صاحب برند نمیتوان از برند شما استفاده کرد.

ثبت برند به دو دسته تقسیم بندی می شود ثبت برند مادرید و ثبت برند در ایران که ابتدا باید برند در ایران ثبت و سپس به صورت مادرید به ثبت برسد.

ثبت برند بین المللی

معنی برند از واژه ای بین المللی گرفته شده است که به معنای وسیله ای برای ایجاد تفاوت میان حصولات و خدمات به حساب می آید و باعث بازاری موثر خواهد شد . در دنیای تجاری امروزه برندسازی جزو موارد مهم برای ادامه حیات و سود محصول می باشد .یک برند خوب و مناسب برای دارنده ان سود آور خواهد بود و به بیان دیگر برند عبارتست از اسم، رنگ،حرف،شکل،نقش و….که سبب ایجاد شدن وجه تمایز میان کالاها و خدمات تولید شده توسط یک شرکت یا تولیدکننده با شرکت و یا تولید دیگر می شود برند نام دارد.

در سال های دور از حالا افراد به منظور ثبت بین المللی برند و علامت تجاری به اجبار باید به اداره ثبت برند و علامت تجاری مراجعه میکردند . برای ثبت برند بین المللی افراد به کشورهای مختلف رجوع می کردند که خود زمان بر و دارای هزینه بسیار برای آن بود . در این راستا کنوانسیون پاریس با اتخاذ تصمیمی این مسئله را حل کرد و با تشکیل یک نهاد و اتحادیه ای برای ثبت برند بین المللی اقدام کردند که به تشکیل سیستم مادرید انجامید . در این سیستم تمامی اعضای آن با عضویت در آن می توانند از مزایای ثبت برند و علامت تجاری خود در کشور های دیگر بهره ببرند.

ثبت برند در خارج از کشور

راه اول ثبت از طریق سیستم بین المللی مادرید است که به موجب عهدنامه مادرید (که ایران نیز از کشورهای عضو این موافقت نامه است) متقاضی ثبت علامت در هریک از کشورهای عضو می تواند با مراجعه به اداره ثبت علامت کشور خود (کشور مبدا) ثبت علامت خود را در هریک از کشورهای عضو یا انتخاب آنها و پرداخت هزینه های مربوط درخواست نماید.

از شرایط لازم برای ثبت برند و علامت های تجاری از راه ثبت در کشور مبدا انجام داد . از موارد دیگر در مورد ثبت برند خارج کشور و نیز کشور های همسایه که راه ارتباط با کشور های دیگر برای تجار است می تواند راهی مفید برای ثبت برند بین المللی باشد.

مزایای ثبت بین المللی برند

بازار هدف بزرگتر، گسترش عرصه کسب و کار شما و دستیابی به اعتبار بیشتر در خارج از مرزهای کشور. ثبت بین المللی برند تحت معاهدات و کنوانسیونهایی که در پی می آید، انجام می گیرد.

هزینه ثبت برند بین المللی
برای محاسبه هزینه های ثبت برند بین المللی و درج مشخصات برند از جمله طبقه برند ، رنگ برند و دیگر ویژگی های آن کافی است به آدرس اینترنتی اداره های ثبت علامت تجاری در هر کشور مراجعه کردو یا با در ارتباط بودن با کارشناسان حقوقی مجرب هزینه های ثبت برند را برآورد کنید . قابل ذکر است که هزینه های ثبت برند و علامت تجاری بین المللی به واحد پولی فرانک کشور سوئیس محاسبه می گردند.

برای ثبت بین المللی برند از کجا شروع کنیم

به منظور ثبت برند بین الملل لازم است ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس نسبت به اخذ کارت بازرگانی اقدام لازم ثبتی و اداری صورت پذیرد. با انجام مراحل ذکر شده با انتخاب و گزینش کشور مقصد برای ثبت برند و علامت تجاری اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

کشورهای عضو سیستم بین المللی مادرید

1 ) ایران 2 ) آنتیگوا و بارباردو 3 ) آلبانی 4) ارمنستان 5) بن ایر 6) اتریش 7) استرالیا 8) آذربایجان 9) بوسنی و هرزه گوین 10) بلژیک11) بلغارستان 12) بحرین13) بوتان 14) بوتسوان 15) بنلوکس 16) بلاروس17) سوئیس 18) چین 19) کوبا 20 ) قبرس21) جمهوری چک 22) آلمان 23) دانمارک 24) الجزیره 25) استونی 26) مصر27) اتحادیه اروپا 28) اسپانیا 29) فنلاند 30) فرانسه 31) انگلستان32) گرجستان33) غنا 34) یونان35) کرواسی36) مجارستان 37) ایسلند 38) ایرلند39) ایتالیا 40) ژاپن 41) کنیا 42) قرقیزستان 43) کره شمالی 44) کره جنوبی45) قزاقستان 46) لیختن اشتاین 47) لیبریا 48) لسوتو49) سائوتومه و پرنسیپ 50) لیتونی 51) موروکو52) موناکو53) مولداوی 54 ) مونته نگرو 55) ماداگاسکار 56) مقدونیه 57) مغولستان 58) موزانبیک 59) نامیبیا 60) نروژ61) عمان 62) هلند 63) لهستان 64) پرتغال 65) رومانی 66) روسیه 67) سودان 68)سوئد 69) سنگاپور 70) اسلوونی 71) اسلوواکی 72) سبیرالئون 73) سان مارینو 74) سوریه 75) تاجیکستان 76) ترکمستان 77) ترکیه 78) اوکراین 79) آمریکا 80) ازبکستان 81) ویتنام 82) زامبیا 83) کوراکائو 84) سینت مارتین 85) سوازیلند.

مراحل ثبت بین المللی برند

مراحل ثبت برند بین الملل عبارت است از : ثبت برند داخلی (آموزش ثبت لوگو)- اخذ کارت بازرگانی- انتخاب کشورهای مورد نظر- اخذ مشاوره و اقدام جهت ثبت بین المللی برند

مدارک ثبت بین المللی برند

مدارک احراز هویت شخص حقیقی و یا کلیه اسناد ثبتی شخص حقوقی به همراه اظهارنامه ثبت برند در ایران ، کارت بازرگانی به نام شخص حقیقی یا مدیر عامل شخص حقوقی و تصویری از برند در ابعاد 10*10 و نیز فرم تقاضای ثبت بین المللی برند ( اظهارنامه)

زمان ثبت بین المللی برند

ثبت برند به شکل جهانی پروسه ای پیچیده دارد که منوط بر طی سلسله مراتب خاص در سیستم اداره مالکیت صنعتی در داخل ایران و سیستم های مختلف ثبت جهانی در خارج از ایران می باشد. لذا اعلام مدت زمان دقیق برای انجام این کار امکان پذیر نیست.

توضیحات تکمیلی و مفید در خصوص ثبت بین المللی برند جهانی

برند واژه یا اصطلاحی جهانی است که مدتی است در محافل تجاری و بعضا” غیر تجاری جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. و در محدوده ابزار بازاریابی با وجود سابقه طولانیش به تازگی رتبه اول را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر مهمترین نقش را در این زمینه ایفا می کند.

برند به یک کسب و کار اصالت و روح می بخشد. برند، سطح تعامل عرضه کننده و مشتری است . با اختصاص دادن یک برند یا علامت تجاری به کسب و کار خود آن را به بلوغ رسانده و رونق ویژه ای به کار خود می بخشید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان