سامانه ثبت شرکت پیمانکاری

سامانه ثبت شرکت پیمانکاری
سامانه ثبت شرکت پیمانکاری
سامانه ثبت شرکت پیمانکاری

 

ثبت یک شرکت دقیقاً چقدر طول میکشد؟

مدت زمان ثبت شرکت را به دو بخش زیر تقسیم میکنیم:

الف) مرحله تایید نام: این مرحله حدوداً یک الی دو روز کاری زمان میبرد.

ب) مرحله ثبت نهایی شرکت: پس از تایید نام شرکت و امضاء اوراق و مدارک شرکت (ذکر شده در بالا) و ارسال آنها به اداره ثبت شرکتها از طریق پست، حدوداً یک هفته کاری زمان لازم است تا شرکت مورد نظر شما به ثبت برسد.

نحوه ثبت شرکت پیمانکاری در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها چگونه است؟

 

مراحل ثبت شرکت به طور کلی شامل:

 

ثبت شرکت پیمانکاری در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها نیازمند، تایید نام شرکت، تنظیم مدارک و ارسال آن‌ها به اداره ثبت شرکت‌ها و ثبت نهایی شرکت می‌باشد.

در ادامه این مقاله قصد داریم نحوه ثبت کردن شرکت پیمانکاری در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم.

راهنمای ثبت شرکت پیمانکاری در سامانه

 

گام اول: وارد شدن به سامانه اداره ثبت شرکت‌ها

اولین کاری که باید برای ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها انجام دهید این است که وارد سایت اداره ثبت شرکت‌ها شوید.

گام دوم: وارد کردن اطلاعات متقاضی

فیلدهایی که در این صفحه وجود دارند باید بر این اساس پر شوند:

اداره کل استان:

در این قسمت باید اطلاعات اداره کل استانی که قرار است شرکت در آنجا ثبت شود را وارد کنید برای مثال اگر قرار است که شرکت شما در استان تهران به ثبت برسد باید از منوی کشویی ک در این قسمت قرار دارد گزینه اول یعنی “اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران” را انتخاب کنید.

واحد ثبتی:

در این قسمت باید اطلاعات اداره ثبت شرکت محلی که قرار است شرکت شما در آنجا ثبت شود را وارد کنید برای مثال اگر در فیلد “اداره کل استان‌ها” نام استان تهران را انتخاب کردید در این فیلد نیز باید “اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری تهران” را انتخاب کنید.

تابعیت متقاضی:

در این فیلد نیز باید نوع تابعیت فرد متقاضی را انتخاب کنید؛ درصورتی که در این قسمت تابعیت ایرانی را انتخاب کردید باید حتماً شماره ملی فرد متقاضی را نیز در فیلد “شماره ملی متقاضی” وارد کنید اما درصورتی که تابعیت غیر ایرانی را انتخاب کردید باید فیلد “شماره فراگیر” را پر کنید.

این مقاله را نیز مطالعه کنید  شرکت پیمانکاری خدماتی
سمت متقاضی:

اگر فرد تکمیل کننده این فرم وکیل شخص متقاضی جهت ثبت شرکت باشد باید در فیلد “سمت متقاضی” گزینه “وکیل” را انتخاب کند اما درصورتی که خود شخص متقاضی در حال پر کردن این فرم است باید گزینه “اصیل” را در این قسمت انتخاب کند.

شماره همراه متقاضی:

در این فیلد نیز باید شماره همراه فرد متقاضی وارد شود.

شماره ملی متقاضی:

همانطور که اشاره کردیم درصورتی که شما در فیلد “تابعیت متقاضی” گزینه “ایرانی” را انتخاب کنید، فیلد “شماره ملی متقاضی” در همین صفحه نمایش داده می‌شود که باید شماره ملی فرد متقاضی در آن وارد شود؛ درصورتی که تابعیت “غیر ایرانی” را انتخاب کنید بجای فیلد “شماره ملی متقاضی”، فیلد “شماره فراگیر” نمایش داده می‌شود که فرد متقاضی باید کد فراگیر خود را که 8 رقمی است در این قسمت وارد کند.

نام متقاضی:

در این قسمت باید نام شخص متقاضی ثبت شرکت وارد شود.

نام خانوادگی متقاضی:

در این فیلد نیز باید نام خانوادگی شخص متقاضی ثبت شرکت وارد شود.

نام امضاء کننده دفتر:

بخش دوم این صفحه به اطلاعات شخص امضاء کننده دفتر اختصاص داده شده است که اولین فیلد آن شامل: نام شخص امضاء کننده دفتر است که در این قسمت باید نام آن فرد را وارد کنید.

نام خانوادگی امضاء کننده دفتر:

در این فیلد باید نام خانوادگی شخص امضاء کننده دفتر را وارد کنید.

 

 

سامانه ثبت شرکت پیمانکاری
سامانه ثبت شرکت پیمانکاری

 

سمت امضاء کننده دفتر:

این فیلد به سمت شخص امضاء کننده دفتر اختصاص داده شده است که یا باید از مدیران دفتر باشد یا باید از شرکاء و سهامداران دفتر؛ اگر هم شخص وکیل باشد باید گزینه وکیل انتخاب شود.

درنهایت نیز باید تصویر امنیتی را وارد کنید و بر روی گزینه گام بعدی کلیک کنید تا بتوانید به گام بعدی راه پیدا کنید.

گام سوم: ثبت کردن شرکت پیمانکاری در سامانه

 

اولویت نام:

منظور از فیلد اولویت نام، مشخص کردن اولویت نام‌ها براساس ترتیب پیشنهادی اسامی است که از یک تا پنج می‌باشد.

نام درخواستی:

نام مورد نظر را در این قسمت تایپ کنید.

توضیحات متقاضی:

درصورتی که توضیحاتی درمورد نام پیشنهاد شده وجود دارد باید آن توضیحات را در فیلد “توضیحات متقاضی” تایپ کنید.

این مقاله را نیز مطالعه کنید  مدارک لازم جهت اخذ رتبه 5 پیمانکاری
ثبت نام درخواستی:

پس از تعیین اولویت نام، اضافه کردن نام درخواستی و وارد کردن توضیحات متقاضی (درصورت لزوم) باید آن نام را ثبت کنید تا در قسمت پایین فرم نمایش داده شود؛ برای انجام این کار باید بر روی گزینه “ثبت نام درخواستی” کلیک کنید. لازم به ذکر است که هر بار پس از وارد کردن یک نام درخواستی جدید و اطلاعات مرتبط با آن باید این گزینه را انتخاب کنید تا به قسمت پایین این فرم افزوده شود.

حذف نام درخواستی:

اگر پس از ثبت کردن چندین نام درخواستی قصد داشتید که یکی از آن‌ها را حذف کنید ابتدا باید نام مورد نظر در قسمت پایین فرم را انتخاب کنید و پس از آن بر روی گزینه “حذف نام درخواستی” کلیک کنید.

جستجوی نام درخواستی:

اگر تعداد نام‌هایی که ثبت کردید زیاد هستند و قصد دارید که از میان آن‌ها نام خاصی را پیدا کنید می‌توانید از گزینه “جستجوی نام درخواستی” استفاده کنید تا خیلی سریع بتوانید نام مورد نظر خود را پیدا کنید.

درنهایت باید بر روی گزینه گام بعدی کلیک کنید تا بتوانید به گام بعدی راه پیدا کنید.

گام چهارم: تعیین مدت و موضوع فعالیت ثبت شرکت

 

مدت فعالیت شرکت / موسسه:

این فیلد دارای دو گزینه محدود و نامحدود است که اگر گزینه محدود را انتخاب کنید، پر کردن فیلد تاریخ پایان فعالیت الزامی خواهد شد.

تاریخ پایان فعالیت:

همانطور که اشاره کردیم اگر در فیلد “مدت فعالیت شرکت / موسسه”، گزینه محدود را انتخاب کنید باید این فیلد را نیز حتماً پر کنید و تاریخ پایان فعالیت محدود شرکت خود را در آن وارد کنید.

افزودن موضوع فعالیت:

برای اضافه کردن زمینه‌های فعالیت شخصیت حقوقی ابتدا باید بر روی گزینه “افزودن موضوع فعالیت” کلیک کنید تا فرم مربوط به زمینه‌های فعالیت جهت وارد کردن اطلاعات باز شود.

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

مشاوره رایگان