نمونه اساسنامه ثبت شرکت خدمات نظافتی

تهیه و تنظیم اساسنامه ثبت شرکت خدمات نظافتی از جمله مهم‌ترین اسنادی است که هیئت مؤسس باید نسبت به تنظیم آن اقدام کنند. ثبت شرکت‌های خدمات نظافتی ضروری است. زیرا این شرکت‌ها زمانی می‌توانند به صورت رسمی و قانونی فعالیت خود را انجام دهند که توسط اداره ثبت شرکت‌ها، ثبت شده باشند. در غیر این صورت فعالیت آن‌ها غیرقانونی می‌باشد.

برای ثبت یک شرکت، ارائه اساسنامه معتبر و مصوب توسط هیئت مؤسس الزامی است. بنابراین اگر قصد تأسیس همچین شرکتی را دارید، بهتر است ابتدا اساسنامه ثبت شرکت خدمات نظافتی را تدوین نمایید. اگر در این زمینه به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، حتماً فرم مشاوره رایگان را پر کنید. کارشناسان حقوقی ثبت خوارزمی در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم درخواست مشاوره رایگان

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ثبت شرکت خدمات نظافتی چیست؟

قبل از آنکه نحوه تنظیم اساسنامه ثبت شرکت خدمات نظافتی را توضیح دهیم، می‌خواهیم مقداری این نوع شرکت‌ها را معرفی کنیم. شرکت‌های خدمات نظافتی شرکت‌هایی هستند که به ارائه طیف وسیعی از خدمات متنوع به مشتریان می‌پردازند. اما کار اصلی این شرکت‌ها امور نظافتی و بهداشتی است.

شرکت‌های نظافتی دارای پرسنلی هستند که در امر نظافت مهارت داشته و می‌توانند امور نظافتی را به بهترین شکل انجام دهند. نظافت منازل، محل کار، نمای ساختمان، کارگاه‌ها، کارخانجات، ماشین آلات صنعتی، سالن‌های پذیرایی، هتل‌ها و… در حیطه کاری آنان قرار دارد.

نحوه ثبت شرکت خدماتی نظافتی

ثبت شرکت خدمات نظافتی به سرمایه اولیه چندان زیادی نیاز ندارد. بلکه لزوم ثبت این شرکت‌ها داشتن پرسنل مجرب جهت ارائه خدمات نظافتی است. زیرا رضایت مشتریان و جلب اعتماد آن‌ها برای ادامه فعالیت این شرکت‌ها ضروری خواهد بود. ثبت این شرکت‌ها بیشتر در قالب‌های سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود انجام می‌شود.

اگر قصد ثبت شرکت خدمات نظافتی را دارید، حتماً با مشاوران حقوقی ثبت خوارزمی مشاوره داشته باشید. زیرا مشاوران آسان‌ترین و سریع‌ترین روش ثبت شرکت نظافتی را به شما پیشنهاد داده و شما را در این امر یاری می‌کنند. برای این کار تنها کافیست با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

اساسنامه ثبت شرکت خدمات نظافتی چیست؟

اساسنامه ثبت شرکت خدمات نظافتی سندی است که به شرکت مربوطه هویت بخشیده و آن را به یک شخصیت حقوقی رسمی تبدیل می‌کند. اساسنامه یکی از مهم‌ترین مدارکی است که هنگام ثبت شرکت باید به صورت تصویب شده به اداره ثبت شرکت‌ها تحویل داده شود. در اساسنامه کلیه مشخصات شخصیت حقوقی، اعضاء و شرکاء، ارکان، قوانین و ضوابط آن ذکر خواهند شد.

اساسنامه ثبت شرکت خدمت نظافتی روابط شرکاء با هم را تعیین کرده و حوزه اختیارات و وظایف آن‌ها را شرح می‌دهد. همچنین تمامی امور مالی، سال مالی و منابع مالی شرکت و تقسیم سود و زیان در اساسنامه قید خواهند شد.

اساسنامه به شرکت اعتبار و نظم بخشیده و اداره آن را برای اعضاء راحت‌تر و بهتر می‌کند. زیرا شرکت طبق قوانین موجود در اساسنامه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

چه مواردی باید در اساسنامه ثبت شرکت خدمات نظافتی ذکر گردند؟

جهت تنظیم و تدوین اساسنامه ثبت شرکت خدمات نظافتی ابتدا باید بدانید که اصلاً چه مواردی را باید در این سند ذکر کنید. در واقع ذکر و شرح چه اطلاعاتی در این سند ضروری است و باید به چه مشخصاتی در آن بپردازید؟ مسلماً اساسنامه برای آن که بتواند کارایی داشته باشد، باید اطلاعات، قوانین و ضوابط مهم شرکت در آن درج گردند. این موارد عبارتند از:

 • ذکر مشخصات کلی شرکت (نام، موضوع فعالیت، نوع فعالیت، حیطه فعالیت، نشانی، میزان سرمایه اولیه، تابعیت، تعیین سال مالی و… )
 • تعداد سهام بی‌نام و با نام و مبلغ اسمی آن، نحوه انتقال سهام با نام و طریق تبدیل سهام با نام و بی‌نام به هم
 • ذکر ارکان اصلی شرکت، نحوه انتخاب اعضای آن‌ها، تعیین وظایف و حدود اختیارات آن‌ها
 • امور مالی شرکت (چگونگی تقسیم سود و زیان شرکت، وصول بدهی‌ها، افزایش یا کاهش سرمایه و… )
 • نحوه انحلال شرکت و وضعیت دارایی‌ها بعد از انحلال آن
 • شرایط تغییر اساسنامه شرکت و چگونگی انجام آن

نمونه اساسنامه شرکت خدمات نظافتی

در بخش می‌خواهیم یک نمونه از اساسنامه ثبت شرکت خدمات نظافتی را به شما معرفی کنیم. دقت کنید که این اساسنامه تنها یک نمونه بوده و جهت آشنایی بیشتر شما با این نوع اساسنامه است. بنابراین اساسنامه هر شرکت با شرکت دیگر فرق کرده و دارای مشخصات و اصول مربوط به خودش می‌باشد. در زیر نمونه‌ای از این اساسنامه آورده شده است.

ماده ۱: نام شرکت: نام شرکت عبارت است از …………… (سهامی خاص)

ماده ۲: موضوع شرکت: موضوع شرکت عبارت است از: ………

ماده ۳: مدت شرکت: از تاریخ ثبت به مدت ………. تعیین شده است.

ماده ۴: مرکز اصلی شرکت: …… کدپستی: …………..

ماده ۵: سرمایه:

سرمایه نقدی شرکت مبلغ……………………. ریال منقسم به……………………….. سهم بانام و………………….. سهم بی‌نام هر یک به ارزش…………………… ریال می‌باشد که مبلغ……………………………. ریال آن نقداً پرداخت و مبلغ…………………………… ریال بقیه از طرف صاحبان سهام تعهد شده است.

ماده ۶: پرداخت بقیه مبلغ اسمی سهام: قسمت پرداخت نشده مبلغ اسمی سهام مذکور در ماده ششم برحسب احتیاجات شرکت در موعد یا مواعدی که طبق تصمیم هیئت مدیره تعیین می‌شود پرداخت می‌گردد و در این مورد هیئت مدیره وفق مواد ۳۵ تا ۳۸ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت اقدام خواهد نمود.

ماده ۷: گواهینامه موقت سهام: تا زمانی که اوراق سهام صادر نشده است شرکت به صاحبان سهام گواهینامه موقت سهم می‌دهد که معرف تعداد و نوع سهام و مبلغ پرداخت شده آن است.

ماده ۸: غیر قابل تقسیم بودن سهام: سهام شرکت غیر قابل تقسیم می‌باشد مالکین مشاع مکلفند که در برابر شرکت تنها به یک نفر از خودشان نمایندگی بدهند.

ماده۹: كاهش یا افزایش سرمایه شرکت: هرگونه کاهش یا افزایش در سرمایه شرکت با رعایت مقررات لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب اسفندماه ۱۳۴۷ صورت خواهد گرفت.

ماده ۱۰: هیئت مدیره مخصوصاً اختیارات زیر را دارا می‌باشد.

 • نمایندگی شركت در برابر اشخاص و کلیه ادارات دولتی و مؤسسات خصوصی
 • تصویب آئین نامه‌های داخل شرکت به پیشنهاد مدیر عامل
 • ایجاد و حذف نمایندگی‌ها یا شعبه‌ها در هر نقطه‌ای از ایران یا خارج از ایران
 • نصب عزل کلیه مأموران و کارکنان شرکت و تعیین شغل و حقوق و دستمزد و انعام و ترفیع و تنبیه و تعیین سایر شرایط استخدام

ماده ۱۱: سال مالی: سال مالی شرکت روز اول فروردین هر سال آغاز می‌شود و روز آخر اسفند همان سال به پایان می‌رسد اولین سال مالی شرکت از تاریخ تأسیس تا آخر اسفند ماه همان سال می‌باشد.

ماده ۱۲: انحلال: شرکت در موارد زیر منحل می‌شود:

در مواردی که بر اثر زیان‌های وارده حداقل نصف سرمایه شرکت از میان برود هیئت مدیره مکلف است طبق ماده ۱۴۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت بلافاصله مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام را دعوت نماید تا موضوع انحلال یا بقاء شرکت مورد شور و رأی واقع شود هرگاه مجمع مزبور رأی به انحلال شرکت ندهد باید در همان جلسه و با رعایت مقررات قانونی سرمایه شرکت را به مبلغ سرمایه موجود کاهش دهد.

جمع‌بندی

در این مقاله از ثبت خوارزمی به معرفی کامل اساسنامه ثبت شرکت خدمات نظافتی پرداختیم. همچنین یک نمونه از اساسنامه شرکت خدماتی را معرفی کردیم. ‌امیدواریم با وجود این اطلاعات بتوانید اساسنامه شرکت خود را به بهترین شیوه تنظیم نمایید.

دقت کنید که تدوین اساسنامه شرکت به دانش حقوقی و تخصص بالایی نیاز دارد. پس اگر در این زمینه نیاز به کمک و راهنمایی داشتید، حتماً با کارشناسان ثبت خوارزمی تماس بگیرید. کارشناسان ثبت خوارزمی آماده پاسخگویی به تمامی پرسش‌های شما عزیزان هستند.

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین

پیام بگذارید

مشاوره رایگان