هزینه ثبت برند در سال 1402

اگر قصد دارید برند تجاری تان را به نام خودتان ثبت کنید، ابتدا باید هزینه های مربوط به ثبت رسمی آن را بپردازید. هزینه ثبت برند در طول مراحل ثبت کردن علامت تجاری از شخص حقیقی یا حقوقی دریافت می شود. بسیاری از افراد در مورد قیمت ثبت برند نگران هستند. اما جا دارد بگوییم که هزینه های ثبت برند بالا نبوده و اصلا جای نگرانی نیست. زیرا هزینه ای که برای ثبت علامت تجاری پرداخت می کنید، کاملا ارزشش را خواهد داشت.

در این بخش از سایت ثبت خوارزمی می خواهیم به هزینه ثبت برند در سال 1402 بپردازیم. در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد هزینه ثبت نشان تجاری می توانید با تکمیل فرم مشاوره با کارشناسان ثبت خوارزمی در ارتباط باشید.

فرم درخواست مشاوره رایگان

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

هزینه ثبت برند شامل چه مواردی می شود؟

هزینه ثبت برند در سال 1402

قبل از آن که به هزینه ثبت برند و تعرفه های آن بپردازیم، می خواهیم بدانیم که اصلا این هزینه ها شامل چه مواردی هستند؟ یا به عبارتی دیگر، هزینه هایی که باید پرداخت شوند در ازای چه انجام چه اموراتی خواهند بود؟ برای پاسخ به این پرسش ها، موارد زیر را که جزء مهم ترین موارد هزینه بردار در طی ثبت برند هستند، معرفی می کنیم.

هزینه اظهارنامه ثبت برند

برای ثبت کردن برند تجاری ابتدا باید اظهارنامه خود را ثبت نمایید که برای اشخاص حقیقی و حقوقی مبلغ مشخصی دارد. بنابراین هزینه ثبت برند شامل هزینه ثبت اظهارنامه نیز می شود. این هزینه می تواند بین 25 تا 90 هزار تومان در سال 1402 متفاوت باشد.

هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی کشور برای بار اول

مهم ترین مرحله هزینه بردار ثبت برند تجاری، چاپ برند در روزنامه رسمی شود. البته این چاپ در صورت تایید اظهارنامه ارسالی شما صورت خواهد گرفت. هزینه مربوط به چاپ در روزنامه بستگی به تعداد کلمات اگهی، رنگی یا سیاه و سفید بودن لوگو، ابعاد آگهی، نوع روزنامه و … دارد. بنابراین نمی توان قیمت خاصی را برای آن در نظر گرفت.

هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی کشور برای بار دوم

بعد از درج آگهی در روزنامه برای بار اول، ابتدا باید 30 روز صبر کنید. اگر اعتراضی به برند و لوگوی شما وارد نشد، باید آگهی را برای بار دوم چاپ نمایید. ثبت آگهی برای بار دوم هزینه ثبت برند را بیشتر می کند. زیرا هزینه آگهی زدن برای بار دوم بیشتر بوده و در بین 250 تا 700 هزار تومان در سال 1402 است. در این مرحله ثبت برند تجاری شما برای 10 سال اعتبار خواهد داشت.

پرداخت تعرفه مربوط به حق الثبت

هزینه ثبت برند شامل پرداخت هزینه مربوط به حق الثبت به اداره یا سازمانی می شود که ثبت برند تجاری شما را انجام می دهد. هر شخص حقیقی یا حقوقی برای ثبت نشان تجاری خود در مرحله آخر باید حق الثبت را پرداخت نماید. این هزینه بستگی به نوع طبق برند، ویژگی های برند، حقیقی یا حقوقی بودن شخص و … دارد.

برای طبقات اضافی باید حق الثبت بیشتری بپردازید. برای شخص حقیقی به ازای هر طبقه 10 هزار تومان و برای شخص حقوقی به ازای هر طبقه 20 هزار تومان افزایش پیدا می کند.

پرداخت هزینه حق الوکاله یا شرکت ثبتی

هزینه ثبت برند

اگر برای انجام روند ثبت برند خود از وکیل یا راهنمایی های شرکت ثبتی بهره ببرید، باید هزینه کارمزد مربوط به آن را پرداخت نمایید.

برای آگاهی دقیق از جزئیات هزینه ثبت برند در سال 1402 می توانید با شماره تلفن های موجود در سایت ثبت خوارزمی تماس بگیرید. کارشناسان حقوقی ثبت خوارزمی می توانند تعرفه دقیق مربوط به هزینه ثبت برند شما را در اختیارتان قرار دهند. همچنین جهت انجام مشاوره می توانید فرم مشاوره را تکمیل کرده و منتظر تماس کارشناسان بمانید.

هزینه ثبت برند به چه عواملی بستگی دارد؟

مسئله غیر قابل انکاری وجود دارد و آن هم ثابت و مشخص نبودن هزینه ثبت برند برای تمامی برندها است. در واقع ما نمی توانیم قیمت مشخصی را برای ثبت برند تجاری تعیین کنیم. زیرا عوامل مختلفی باعث کم و زیاد شدن این هزینه می شوند. در ادامه این بخش عوامل موثر بر قیمت ثبت نشان تجاری در سال 1402 را معرفی می کنیم.

 • حقیقی یا حقوقی بودن شخص یکی از عوامل موثر بر هزینه ثبت برند است.
 • حجم اظهارنامه بر قیمت ثبت آن تاثیر دارد. هر چه حجم اظهارنامه بیشتر باشد، قیمت ثبت آن نیز بیشتر می شود.
 • برای برندهای مختلف طبقه هایی وجود دارند که قیمت مربوط به هر طبقه متفاوت است. برای دریافت هزینه مربوط به طبقه برند خود می توانید با کارشناسان شرکت ثبت خوارزمی تماس بگیرید.
 • نوع روزنامه ای که آگهی در آن چاپ می شود بر هزینه ثبت برند موثر است. برخی روزنامه ها هزینه های بیشتری برای درج آگهی دریافت می کنند.
 • هزینه حق الوکاله برای هر وکیلی متفاوت می باشد. همچنین کارمزد شرکت های ثبتی نیز با هم متفاوت است. شرکت ثبت خوارزمی کمترین کارمزد را از مراجعان خود دریافت می کند.

هزینه ثبت برند برای اشخاص حقیقی در سال 1402

احتمالا شما نیز کنجکاو هستید که در مورد هزینه ثبت برند برای اشخاص حقیقی بیشتر بدانید. خوشبختانه می توان گفت که هزینه ثبت علامت تجاری برای اشخاص حقیقی مقداری ارزان تر است. بنابراین اگر شخص حقیقی هستید، نیازی به صرف بودجه زیادی نخواهید داشت. تعرفه ثبت برند شخص حقیقی به صورت زیر است.

 • هزینه تنظیم اسناد و ایجاد حساب کاربری: 310 هزار تومان
 • هزینه ورود اطلاعات در سامانه: 380 هزار تومان
 • هزینه ثبت اظهارنامه به ازای هر طبقه: 800 هزار تومان
 • هزینه حق الثبت به ازای هر طبقه: 300 هزار تومان
 • هزینه امضای دفاتر و مراجعه به اداره پست: 400 هزار تومان
 • هزینه چاپ آگهی در روزنامه برای نوبت اول: 300 تا 2.500.000 هزار تومان (متغیر)
 • هزینه چاپ آگهی در روزنامه برای نوبت دوم: 400 تا 2.500.000 هزار تومان (متغیر)

هزینه ثبت برند برای اشخاص حقوقی در سال 1402

ثبت برند

هزینه ثبت برند تجاری برای اشخاص حقوقی مقداری بیشتر از اشخاص حقیقی است. به همین دلیل اگر برند متعلق به شخص حقوقی باشد، باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. در ادامه به تعرفه قیمت ثبت نشان تجاری می پردازیم.

 • هزینه وارد کردن اطلاعات در سامانه: 1.950.000 تومان
 • هزینه ثبت اظهارنامه به ازای هر طبقه: 65 هزار تومان
 • هزینه حق الثبت به ازای هر طبقه: 600 هزار تومان
 • هزینه ثبت در روزنامه رسمی نوبت اول: 400 الی 800 هزار تومان (متغیر)
 • هزینه ثبت در روزنامه رسمی نوبت دوم: 800 الی 2.500.000 هزار تومان (متغیر)

جمع بندی

در این مقاله از سایت ثبت خوارزمی به صورت کامل به تعرفه و هزینه ثبت برند تجاری برای اشخاص حقیقی و حقوقی پرداختیم. همچنین به عوامل موثر در کم و زیاد شدن این هزینه اشاره کردیم. برای اطلاع از به روزترین قیمت ثبت برند تجاری تنها کافیست فرم مشاوره رایگان شرکت را پر کنید. کارشناسان ما در اسرع زمان با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را ارائه می کنند.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر
مشاوره رایگان