ثبت شرکت بازرگانی با خوارزمی ثبت

ثبت شرکت بازرگانی یا خوارزمی
ثبت شرکت بازرگانی با خوارزمی ثبت
ثبت شرکت بازرگانی با خوارزمی ثبت

 

شرکت ثبت خوارزمی یکی از برترین شرکت ها در زمینه ثبت و مشاوره ثبت شرکت و نام تجاری می باشد. در این مطلب ثبت شرکت بازرگانی با ثبت خوارزمی همراه باشید.

در این مطلب مدارک، اسناد برای ثبت شرکت بازرگانی را به تفصیل شرح خواهیم داد،شرکت هایی وجود دارند که در رشته ی تعریف شده برای کارهای تجاری آن ها (بند 2 اساسنامه) مسائل در ارتباط با امور تجاری و اقتصادی معیین گشته باشد. رشته ی فعالیت بازرگانی به این معنا تعیین شده است که: اقدام به خریداری کردن، به فروش رساندن، توزیع نمودن، صادرات و واردات نمودن تمامی محصول هایی که از نظر قانونی منعی در قوانین تجاری برای آنها قید نشده باشد ، گرفتن یا دادن نمایندگی شرکت در تمامی فروشگاه ها و سمینارها و همایش های داخل کشور یا خارج از کشور . پس همچنان که ذکر کردیم شاخصه ی اصلی که برای تجاری بودن یک شرکت مورد قضاوت قرار میگیرد رشته ای است که شرکت در آن زمینه در حال کار اقتصادی است.

ثبت شرکت بازرگانی

در مورد شرکت های بازرگانی، می توان به طور قطع ادعا نمود که در این مدل شرکت ها، رشته و مدل فعالیتشان نکته ی اصلی و مهمی محسوب می شود که مشخصا تجارت می باشد؛ به بیانی دیگر، شرکت های بازرگانی همان کسب و کارهای اقتصادی و بازرگانی هستند که به فعالیت در امور و کار هایی مانند: داد و ستد، توزیع و پخش، صادرات و واردات محصول های دارای اجازه ی قانونی و منطبق بر مقررات بازرگانی، اخذ مجوز فعالیت و رعایت همه ی مراحل ثبت شرکت که در ادامه بیشتر هر کدام را شرح خواهیم داد

این مطلب را هم ببینید
شرکت های برتر ایران در سال ۹۸

انواع مختلف شرکت های تجاری در ۸ دسته از هم تفکیک و جدا می شوند که طبیعتا ثبت شرکت بازرگانی در هر کدام متفاوت خواهد بود آنها از جمله موارد زیر است:

  • شرکت های سهامی خاص
  • شرکت های سهامی عام
  • شرکت های با مسئولیت محدود
  • شرکت های مختلط سهامی
  • شرکت های تضامنی
  • شرکت های مختلط غیر سهامی
  • شرکت های نسبی
  • شرکت های تعاونی تولید و مصرف

برای آغاز مراحل ثبت شرکت بازرگانی از کجا شروع کنیم؟

پیش از اقدام به آغاز مراحل ثبت شرکت بازرگانی، باید ابتدا نوع و رشته ی فعالیت شرکت معیین شده و سپس، از بهترترین و متداول ترین روش و طریقه ی مطلوب برای طی مراحل ثبت شرکت بازرگانی استفاده شود. از متداول ترین روش های ثبت شرکت های بازرگانی، شرکت های بازرگانی سهامی خاص و شرکت های بازرگانی با مسئولیت محدود به شمار میروند.

به همین علت و با توجه به همین شرایط برای ثبت این نوع شرکت ها، باید شرایط عمومی ظروری در شروع ثبت شرکت بازرگانی ها وجود داشته باشند. مراحل و ترتیبات عمومی ثبت شرکت های بازرگانی، از جمله مواردی قبیل: اثبات اینکه شرکت شما در حال ورشکستگی نمیباشد، به همراه داشتن شرکت نامه، همچنین برخورداری از محل مناسب کسب و کار، برخورداری از دفاتر مطابق مقررات و به شکل رسمی، به همراه داشتن اظهارنامه و اساسنامه شرکت بازرگانی می باشند.

در این مطلب تلاشی برای اینکه نکته انجام شده است که ابتدا، شرایط ثبت شرکت بازرگانی بیان شده و در دنباله ی آن، مدارک ظروری برای ثبت شرکت های بازرگانی توضیح و هر کدام به تفصیل بیان گردد.

این مطلب را هم ببینید
ممنوعیت ثبت تغییرات شرکت برای بدهکاران مالیاتی

شرایط لازم برای طی مراحل ثبت

ثبت شرکت به دو شیوه ی مستقیم و غیر مستقیم انجام می پذیرد. در شیوه ی مستقیم، درخواست کننده خود شخصاً درخواست ثبت شرکت را تقاضا می نماید؛ اما در شیوه ی غیر مستقیم، درخواست کننده از یک موکل رسمی(وکیل)، برای ثبت شرکت خود استفاده می نماید.

ثبت  مسئولیت محدود, هزینه ثبت و مدارک لازم :

بستر های لازم برای ثبت شرکت بازرگانی با توجه به اقسام مختلفی که دارا هستند، دارای دوره ی نسبتاً مختلفی می باشد؛ اما آغاز این مراحل از طریق یک موسسه ثبتی با سابقه و دارای مجوز، ثبت شرکت بازرگانی را برای شما کوتاه نموده و تنها نیازمند ۱۰ روز  برای دریافت برگه ی پایانی مجوز ثبت شرکت می باشد.

در این متن، ثبت شرکت بازرگانی سهامی خاص و شرکت های با مسئولیت محدود بیان شده و شرایط، مدارک و مراحل ثبت آن ها همچنین برخی دیگر مسائل مربوطه تشریح میشود.

مدارک و اسناد ظروری برای ثبت شرکت سهامی خاص :

به همراه داشتن کپی مدارک شناسایی اعضای شرکت بازرگانی شامل ( کارت ملی و شناسنامه).

به همراه داشتن اقرار نامه شرکت بازرگانی.

به همراه داشتن مجوز فعالیت شرکت بازرگانی ( تنها در بعضی مواد ویژه )

به همراه داشتن مجوز نماینده رسمی یا همان وکالتنامه (در صورتی که وکیل فعالیت های ثبت را انجام داده باشد).

به همراه داشتن گواهی عدم سوء سابقه ی اعضاء و مدیر عامل شرکت بازرگانی.

مدارک ضروری جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

به همراه داشتن کپی مدارک شناسایی اعضاء شرکت بازرگانی شامل (کارت ملی و شناسنامه).

به همراه داشتن گواهی عدم سوء سابقه اعضاء و مدیر عامل شرکت بازرگانی.

این مطلب را هم ببینید
پنج شرکت بازرگانی معتبر ایران

شرایط گرفتن کارت بازرگانی (برای اشخاص حقیقی) :

حداقل سن  ۲۱ سال تمام باشد.

درخواست کننده بایستی صاحب حساب جاری در یکی از بانک های داخل کشور باشد..

عدم محکومیت کیفری و یا ممنوعیت فعالیت درخواست کننده.

تجربه ی کار مرتبط به مدت۳ سال در شرکت های بزارگانی

درخواست کننده باید کارت پایان خدمت یا کارت معافیت خود را به همراه داشتن باشد.

نداشتن شغل دولتی

محل مناسب فعالیت و دارا بودن امکانات کامل.

در حال ارسال
نظرات کاربر
( رای)
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

X